Biuro nieruchomości Białystok

Biuro nieruchomości
Freedom Białystok

ul. Mickiewicza 7 lok.4, 15-213 Białystok

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Białystok

Białystok to największe miasto województwa podlaskiego oraz jego stolica. Ośrodek miejski leży na Nizinie Północnopodlaskiej, nad niewielką rzeką Białą. Według danych zebranych na koniec czerwca 2021 roku stolicę Podlasia zamieszkiwało blisko 300 000 mieszkańców. Białystok to znany w regionie ośrodek kulturalny, administracyjny, gospodarczy i naukowy.

Historia Białegostoku

Białystok to największe miasto województwa podlaskiego oraz jego stolica. Ośrodek miejski leży na Nizinie Północnopodlaskiej, nad niewielką rzeką Białą. Według danych zebranych na koniec czerwca 2021 roku stolicę Podlasia zamieszkiwało blisko 300 000 mieszkańców. Białystok to znany w regionie ośrodek kulturalny, administracyjny, gospodarczy i naukowy.

Zabytki i atrakcje Białegostoku

Do najważniejszych i najbardziej znanych zabytków Białegostoku z pewnością zaliczyć należy zespół pałacowo - parkowy Branickich. To obiekt z piwnicami wybudowanymi w stylu gotyckim - cały budynek zaś powstał w stylu barokowym.

Na uwagę turystów odwiedzających stolicę Podlasia zasługują różnorodne budynki kościelne, których w mieście nie brakuje - mowa nie tylko o kościołach, ale również o cerkwiach prawosławnych. W Białymstoku warto zobaczyć renesansowy, Stary kościół Farny, cerkiew św. Marii Magdaleny, klasycystyczny sobór św. Mikołaja Cudotwórcy, budynek Ratusza przy Rynku Kościuszki, neorenesansowy Pałac Hasbacha czy urokliwe kamienice w centralnej części miasta.

Białostocki rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w Białymstoku jest rynkiem bardzo zróżnicowanym i bogatym w oferty. Jednocześnie jest również rynkiem bardzo atrakcyjnym dla inwestorów zainteresowanych rozsądnym ulokowaniem posiadanych środków finansowych. Dodatkowo też białostocki rynek nieruchomości prężnie się rozwija - a wszystko za sprawą licznych inwestycji deweloperskich, które są wciąż w tym mieście obecne. Tu mowa nie tylko o inwestycjach zlokalizowanych w bliskim pobliżu centrum Białegostoku, ale i zabudowie szeregowej lub domach wolnostojących, których na obrzeżach miasta nie brakuje. Jedno jest więc pewne - każdy współczesny inwestor szukający wymarzonej nieruchomości w Białymstoku, z powodzeniem będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Ponadto warto podkreślić, że na białostockim rynku nieruchomości nieustannie też wzrasta zapotrzebowanie na atrakcyjnie zlokalizowane mieszkania przeznaczone pod wynajem. Tą opcją zainteresowani są głównie studenci, którzy na białostockie uczelnie przyjeżdżają nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Z pewnością warto więc dokładnie przemyśleć tę opcję, by zainwestować w zakup nieruchomości położonej np. w pobliżu popularnej białostockiej uczelni, by później móc czerpać zyski z długoterminowego wynajmu.

Ceny nieruchomości w Białymstoku

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Białymstoku wynosi 6733 zł/mkw. Aby można było mówić aktualnie o zakupie jakiegokolwiek mieszkania w stolicy Podlasia, trzeba mieć do dyspozycji co najmniej około 210 000 zł. Tyle kosztuje kawalerka przy ulicy Malmeda o metrażu nieprzekraczającym 20 mkw., dostępna na rynku wtórnym i przeznaczona do remontu. Z kolei najdroższe mieszkania na białostockim rynku można kupić za 1 270 000 zł. Tu mowa o mieszkaniu 3- pokojowym o powierzchni niespełna 74 mkw., zlokalizowanym w apartamentowcu przy ulicy Nowy Świat, wybudowanym w 2011 roku. Mieszkanie w tej cenie dostępne jest w stanie bardzo dobrym, do wprowadzenia chociażby od zaraz. Inwestycja ta nie będzie wymagała od nowego właściciela ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych z myślą o zamieszkaniu w tymże lokalu.

Klienci poszukujący domu do kupna, mogą stać się właścicielami chociażby urokliwej i klimatycznej kamienicy przy ulicy Lipowej. Cena nieruchomości o powierzchni 632 mkw., na którą składają się aż 33 pokoje, wynosi niebagatelna 4 424 000 zł. Tutaj cena za mkw. kształtuje się na poziomie 7000 zł. Tym zaś, którzy dysponują znacznie mniejszym kapitałem inwestycyjnym, polecić można zakup nieruchomości będącej w kategorii najtańszych domów w Białymstoku. Tu mowa o wolnostojącym, drewnianym domu przy ulicy Starosielce, przeznaczonym do remontu. Przyszły właściciel zainteresowany taką inwestycją powinien na ten cel przeznaczyć 390 000 zł. Będzie jednak musiał ponieść dodatkowe koszty związane z koniecznością przeprowadzenia remontu w tym budynku.

Białystok - gdzie mieszkać?

Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi do zamieszkania osiedlami w Białymstoku, według raportu przedstawionego na portalu miejskim bialystok.pl, pozostają takie osiedla jak osiedle Młodych, Dojlidy (z uwagi na spokój i dobre skomunikowanie z centrum miasta), oraz Centrum, Antoniuk i Jaroszówka. Białystok również od lat znajduje się w ścisłej czołówce miast w Polsce określanych jako miasta dobre do życia i zamieszkania.

Z pewnością na uwagę osób zainteresowanych zamieszkaniem w najnowszych inwestycjach realizowanych przez deweloperów, zasługiwać będą też takie osiedla dla Wysoki Stoczek czy takie miejscowości jak Wasilków, Kleosin, Zaścianki czy Grabówka. Mieszkając w tych miejscach, można prowadzić dużo spokojniejsze życie bliżej natury, a mimo to wciąż z dobrym dojazdem do newralgicznych punktów położonych w samym centrum Białegostoku.

Biura nieruchomości Białystok

Białostocki rynek nieruchomości jest rynkiem lokalnym, choć wyróżniającym się bardzo zróżnicowaną ofertą mieszkań i domów dostępnych zarówno na sprzedaż, jak i pod wynajem. Z pewnością jednak, myśląc o sfinalizowaniu wymarzonej transakcji, warto nawiązać współpracę z dobrym, szeroko polecanym i cenionym biurem nieruchomości. Takie biuro - Freedom Nieruchomości w Białymstoku znaleźć można przy ulicy Mickiewicza 7 lok. 4. Zachęcamy do bliższego poznania aktualnie dostępnych w stolicy Podlasia 65 ofert nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że z biurem nieruchomości Freedom Nieruchomości znaleźć będzie można wymarzoną, idealną nieruchomość dla każdego poszukującego klienta. Gwarancja w pełni profesjonalnej obsługi najwyższej jakości zapewniona!

Opinie biura nieruchomości Białystok

Joanna Kosińska

Pełen profesjonalizm i szczegółowa wiedza na temat posesji. Pani Magda Jabłońska jest bardzo pomocną i serdeczną osobą. Polecam.

Kinga Milewska

Gorąco polecam. Bardzo dobra obsługa, pełen profesjonalizm, rzetelność i znajomość branży. Szczególne dobrze współpracowało się nam z Panią Magdaleną Jabłońską - ogromny plus za kontakty z klientami :) Bardzo dziękujemy i jeszcze raz polecamy.

Monika Ch.

Chciałam bardzo serdecznie polecić usługi tego biura zwłaszcza pani Magdaleny Jabłońskiej. Współpraca z panią Magdaleną przy zakupie nieruchomości była wprost z wzorowa. pani Magdalena wyjaśniała wszystkie nasze wątpliwości służyła pomocą profesjonalistów współpracujący z biurem ponadto organizowała wszystkie spotkania i oglądanie nieruchomości logistycznie co oszczędza nasz czas i energię po prostu świetnie. Profesjonalizm, indywidualne podejście. Czuliśmy się bardzo zaopiekowanie i w rękach profesjonalistów.

Hubert Kozłowski

Polecam współpracę z Panią Magdaleną Jabłońską która zajęła się całym procesem kupna nieruchmości. Regularnie kontaktowała się z nami i szukała informacji w każdej kwestii która budziła nasze wątpliwości. Zajęła się wszystkimi formalnościami. Bez niej cały proces kupna byłby zdecydowanie dłuższy i utrudniony. Jej wkład pozwolił nam na bezstresowe dokonanie zakupu. Jest przy tym bardzo serdeczną i profesjonalną osobą.

Halina Prus

Dla mnie Freedom Nieruchomości to Pani Magdalena Jabłońska. Miła, uśmiechnięta, profesjonalna od samego początku naszej współpracy aż do jej zakończenia. Z całego serca polecam Panią Magdalenę. Jej rzeczowe podejście do całej transakcji kupna mieszkania pozwoliło nam na bezstresowe dokonanie zakupu. Pomocna w każdej chwili, bez oznak tak wszechobecnego zniecierpliwienia w dzisiejszym zabieganym świecie. Bardzo dziękujemy.