Biuro nieruchomości Bielsko-Biała

Biuro nieruchomości
Freedom Bielsko-Biała

Gen. Józefa Kustronia 39, 43-316 Bielsko-Biała

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Bielsko-Biała to miasto o wyjątkowej lokalizacji, otoczone przepięknymi krajobrazami z wieloma atrakcjami i zabytkami.

Miasto Bielsko-Biała

Bielsko-Biała to miasto z wyjątkową historią, położone na południu Polski, u podnóża pięknych Beskidów, niedaleko granicy czeskiej i słowackiej. To wszystko czyni ją świetną bazą wypadową dla fanów górskich wycieczek. W Bielsku-Białej mieszka ponad 170 tys. mieszkańców. W mieście nie brakuje atrakcji turystycznych, a na Starym Rynku znajdziemy spokojne i czarujące zakątki.

Historia Bielska-Biała

Miasto Bielsko-Biała powstało w 1951 roku przez połączenie Bielska i Białej. Rozwijało się jako ośrodek handlu, sukiennictwa i ceramiki - było również słynne jako jeden z najlepszych ośrodków włókiennictwa w Europie. Jako „Mały Wiedeń” od czasów nowożytnych, Bielsko-Biała kojarzy się z pięknymi kamienicami, zamkiem książąt Sułkowskich oraz niespotykanymi elementami architektury miejskiej inspirowanej wpływami europejskimi. Bielsko-Biała to miasto pełne różnych kultur i religii. Jest to miejsce, z którego pochodzą kultowe dla polskiej kultury i oświaty postacie i bohaterowie fikcyjni. Urszula Dudziak, Maria Koterbska, Bohdan Smoleń czy Emil Zegadłowicz to tylko niektórzy z tych, którzy przez lata włożyli niebagatelny wkład w polską sztukę i kulturę. Z bohaterów fikcyjnych nie można zapomnieć o Reksiu czy Bolku i Lolku, którzy to właśnie w Bielskim Studio Filmów Rysunkowych po raz pierwszy pojawili się na kartce papieru. Aby w pełni podziwiać i odkrywać miasto “z góry”- wjedź kolejką na Szyndzielnię i daj się oczarować widokom „Małego Wiednia”.

Zabytki i atrakcje Bielska-Białej

Co warto zobaczyć w Bielsku-Białej? W Bielsku-Białej znajduje się wiele przepięknych budynków. Dla podróżujących pociągiem pierwszym, pięknym widokiem będzie dworzec PKP – do wyglądu jego imponującego holu przyłożyli rękę wiedeńscy artyści. Budynek pochodzi z XIX wieku, a na początku XXI wieku został odnowiony.

Warto też zwrócić uwagę na Hotel President, budynek Teatru Polskiego, neorenesansowy ratusz, a także robiący wrażenie - Zamek Książąt Sułkowskich. Dziś mieści się tu Muzeum Historyczne, można w nim oglądać nie tylko zamkowe wnętrza, ale i wystawy poświęcone historii regionu czy sztuce. Do architektonicznych atrakcji Bielska-Białej należy też katedra św. Mikołaja – jej wieżę wzorowano na weneckiej dzwonnicy z placu św. Marka.

Uwagę zwiedzających przyciąga Kamienica pod Żabami – nazwa zobowiązuje: fasadę zdobią m.in. elegancko ubrane żaby, jedna gra na mandolinie, a druga pali i pije wino. Ozdoba jest nieprzypadkowa – dawniej była tu winiarnia. Ponad jedna trzecia powierzchni Bielska-Białej leży na terenie dwóch parków krajobrazowych: Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego oraz Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Są tu też dwa rezerwaty przyrody: Stok Szyndzielni i Jaworzyna – obydwa na terenie Doliny Wapienicy, która jest szczególną atrakcją.

W Bielsku-Białej organizowane są wydarzenia atrakcyjne dla miłośników starych samochodów (Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych), lotnictwa (Piknik Lotniczy) i jazzu (Jazzowa Jesień i Zadymka Jazzowa). Co roku odbywają się tu Dni Bielska-Białej, podczas których można posłuchać koncertów, pójść na piknik czy obejrzeć pokazy laserowe. Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej to atrakcja dla dzieci i dorosłych. Tutaj możemy zobaczyć jak powstaje film. Z dziećmi warto wybrać się także na poszukiwanie pomników Reksia oraz Bolka i Lolka, które znajdują się na ulicach Bielska- Białej.

Idealnym miejscem na spędzanie czasu z rodziną są tereny rekreacyjne Błonia i Cygański Las. Dla dzieci jest tam plac zabaw, boiska, tereny do jazdy na rowerze, uprawiania mini golfa i innych aktywności. Wiele atrakcji dla dzieci znajdzie się też w parku im. Juliusza Słowackiego. Są tu fontanny, jest plac zabaw, boiska do uprawiania sportów, a zimą – lodowisko.

W deszczowy dzień można obejrzeć spektakl lalkowy w Teatrze Banialuka, w którym organizowany jest także Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej. Kolejną atrakcją wartą zobaczenia w Bielsku-Białej jest prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta, które prowadzi Tadeusz Modrzejewski - pasjonat twórczości Reymonta. Warto obejrzeć przepisywane ręcznie przez Modrzejewskiego dzieła pisarza i zostawić datek na działalność tego miejsca.

Fanów motoryzacji zainteresuje Cafe Maluch - kawiarnia, która jest symbolem motoryzacyjnej przeszłości Bielska-Białej. W Bielsku-Białej był produkowany fiat 126p, potocznie nazywany maluchem. Dziś w Cafe Maluch znajdują się przedmioty związane z tym autem, jego oryginalne części, a także gadżety, które można kupić. Warta zwiedzenia jest także Stara Fabryka - muzeum, w którym można oglądać m.in. zabytkowe maszyny tkackie. Jeśli lubicie tego typu zabytki, warto też zajrzeć do Domu Tkacza. To drewniana chata zbudowana i wyposażona tak, jak dawniej mieszkał mistrz cechowy. Przekraczając jej próg, masz wrażenie przeniesienia się w czasie.

W granicach Bielska-Białej znajduje się 17 szczytów górskich: Cuberniok, Dębowiec, Górna Równia, Klimczok, Kołowrót, Kopany, Kozia Góra, Łysa Góra, Mokry Groń, Palenica, Pod Błatnią, Przykra, Równia, Stołów, Szyndzielnia, Trzy Kopce, Wysokie.

Na jakie szczyty warto wejść, gdy jest się w Bielsku-Białej?

Na liście musi znaleźć się Dębowiec. Jest tu nie tylko ośrodek narciarski, ale i atrakcje, z których można korzystać także latem, np. plac zabaw, ścianka wspinaczkowa. Na polanie pod Dębowcem znajduje się gospoda. Kto nie chce docierać na nią o własnych siłach, może wjechać koleją linową „Dębowiec”.

Wjechać można też na Szyndzielnię, choć oczywiście lepiej wejść. Na szczycie jest wieża widokowa, a nieopodal schronisko. Stamtąd już blisko na popularny Klimczok. Rekreacyjna trasa prowadzi na Kozią Górę – szczyt nie jest wysoki, ścieżki łatwe, a na górze czeka schronisko.

Bielski rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w Bielsku-Białej jest bardzo obszerny i zróżnicowany. Najczęściej przedmiotami transakcji sprzedaży są mieszkania, domy i lokale z rynku wtórnego. Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania rynkiem pierwotnym. Do Biura Nieruchomości Freedom coraz częściej zgłaszają się Klienci zainteresowani sprzedażą i kupnem działek w okolicznych, malowniczych miejscowościach niedaleko Bielska-Białej.

Ceny nieruchomości w Bielsku-Białej

W II kwartale 2021 roku średnia cena za 1 mkw. mieszkania w Bielsku-Białej wynosiła 6135 zł/m². Cena ta wzrosła o 709 zł/m² w porównaniu do poprzedniego kwartału. Jeśli chodzi o pozostałe nieruchomości, jak domy czy działki- ceny wahają się, zatem dokładne porównanie jest trudne ze względu na ogromny wpływ, jaki ma nadal pandemia na ten dział. Cena za metr kwadratowy zależy od tego, jak dana nieruchomość jest położona oraz oczywiście od połączenia komunikacyjnego. Przedział, w jakim oscylują ceny za metr kwadratowy (biorąc pod uwagę działki budowlane w dobrej lokalizacji) w Bielsku-Białej to około 80 zł za metr kwadratowy.

Bielsko-Biała, gdzie mieszkać?

Najczęstszymi i najbardziej popularnymi dzielnicami Bielska-Białej są zdecydowanie Straconka, Kamienica, Mikuszowice, Wapienica i okolice Cygańskiego Lasu - Olszówki. Okoliczne miejscowości takie jak Jaworze, Jasienica, Pisarzowice, Wilamowice, czy okolice Żywiecczyzny to również chętnie wybierane miejsca do zamieszkania. Wszystkie te dzielnice i miejscowości stale się rozwijają, są zatem idealnymi miejscami do zamieszkania, czy inwestycji.

Biura nieruchomości Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej funkcjonuje wiele biur nieruchomości. Biuro Nieruchomości Freedom to jedno z kilkudziesięciu działających na tym terenie. Pośrednicy nieruchomości w Bielsku-Białej dzielą się na agencje franczyzowe, a także pojedyncze i niezależne biura nieruchomości. Przy wyborze biura nieruchomości należy zwracać uwagę jaki zakres usług oferuje dane biuro nieruchomości. Biuro Freedom Nieruchomości Bielsko-Biała zlokalizowane jest przy ul.Piekarskiej 74.

Opinie biura nieruchomości Bielsko-Biała

Renata Kołodziej

W transakcji sprzedaży pośredniczył Pan Michał Karkoszka, który okazał się bardzo skutecznym strategiem. Jest młodym, bardzo miłym i sympatycznym człowiekiem. Cechuje go wysoka kultura osobista oraz empatia. Stara się sprostać oczekiwaniom klientów i w naszym przypadku udało mu się to wyśmienicie, bo działka została sprzedana szybko i sprawnie za cenę, która nas satysfakcjonuje. Szczerze polecamy korzystanie z usług Pana Michała a jemu życzymy kolejnych sukcesów na drodze zawodowej!

Alina Mohn

Pani Małgorzata jest osobą kompetentną, rzeczową i bardzo sympatyczną. Współpraca przebiegała bardzo profesjonalnie i spokojnie. Kontakt przebiegał wspaniale, była zawsze osiągalna i słowna, także służyła dobrą radą. Z pełnym przekonaniem mogę polecić jej usługi, była jednym słowem super!