Biuro nieruchomości Brzeg

Biuro nieruchomości
Freedom Brzeg

ul. Chrobrego 14e, 49-300 Brzeg

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Brzeg

Brzeg jest miastem położonym w połowie drogi między Wrocławiem a Opolem. To jedna z najstarszych i zarazem najpiękniejszych aglomeracji miejskich na Śląsku. Od stycznia 1999 roku Brzeg pozostaje siedzibą powiatu. Brze jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów.

Historia Brzegu

Pierwsze zapisy o istnieniu w miejscu Brzegu osady rybacko - handlowej pochodzą z 1234 roku, kiedy w miejsce dzisiejszego miasta istniała osada Wissoke Brzegh. Lokacja miejska miała miejsce w 1250 roku, a dokument lokacyjny wystawiony został przez ks. wrocławskiego Henryka III. W XIII i XIV wieku Brzeg był miastem zamieszkałym przez liczne zgromadzenia zakonne. Za okres świetności Brzegu uznaje się czas panowania Bolesława III oraz Ludwika I. To wówczas połączone zostało księstwo brzeskie z legnickim, rozbudowany został zamek książęcy i przebudowany kościół św. Mikołaja. II połowa XV wieku przynosi miastu zapaść ekonomiczną, jednak już w XVI wieku, za rządów Jerzego I, Brzeg doskonale się rozwija i na powrót staje się stolicą księstwa legnicko - brzeskiego. Rozkwit miasta to także rządy Fryderyka II i Jerzego II. Podczas wojny trzydziestoletniej, dzięki doskonale rozbudowanym fortyfikacjom, miasto nie zostaje zdobyte przez Szwedów. Miasto jednak zostaje mocno zniszczone w 1741 roku, a rok później dostaje się pod panowanie pruskie. Od 1842 roku w mieście pojawia się kolej, a w połowie XIX wieku Brzeg staje się miastem o znaczeniu lokalnym. Rozbudowa miasta następuje na przełomie XIX i XX wieku. Miasto zostaje najdotkliwiej zniszczone podczas działań II wojny światowej. Później ogromne straty ponosi podczas powodzi w 1997 roku. Od 1999 roku w Brzegu ponownie swoją siedzibę mają władze powiatu.

Zabytki i atrakcje Brzegu

Co warto zobaczyć, będąc turystycznie w Brzegu? Z pewnością warto zwiedzić przede wszystkim Zamek Piastów Śląskich, określany mianem Śląskiego Wawelu. Budowla wznosi się na miejscu gotyckiego zamku warownego. Budynek został zniszczony w 1741 roku podczas oblężenia miasta, jednak w latach 1966 - 1990 został z efektem odbudowany. Wspaniała fasada budynku bramnego Zamku Piastów Śląskich zaliczana jest do najpiękniejszych zabytków renesansowych Europy Środkowej. Zwiedzając zamek można poznać historię Brzegu, dzieje Piastów Śląskich oraz podziwiać arcydzieła rzeźby i malarstwa śląskiego z czasów XV - XVIII wieku.

Będąc w Brzegu warto zobaczyć również kościół zamkowy św. Jadwigi, w którym zachowały się 22 sarkofagi ze szczątkami Piastów legnicko - brzeskich. Sarkofagi te powstały w XVI i XVII wieku - są bardzo cennymi zabytkami sztuki sepulkralnej.

Rynek nieruchomości w Brzegu

Atrakcyjność rynku nieruchomości w Brzegu mierzona jest dostępem do korzystnych i przystępnych zarazem cen. Do tego wciąż jedną z najlepszych form inwestowania posiadanych środków finansowych pozostaje lokowanie ich właśnie w zakup nieruchomości. Warto podkreślić, że Brzeg jest miastem atrakcyjnym turystycznie, położonym w ciekawej lokalizacji na mapie Polski. To wszystko sprawia, że co roku w Brzegu pojawia się mnóstwo turystów - i to nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Nikogo nie powinno więc dziwić, że także popyt na atrakcyjnie zlokalizowane mieszkania do zakupu czy wynajmu stale rośnie. Mając nadprogramowe środki finansowe warto więc z pewnością zastanowić się nad tym, jak je mądrze ulokować - w nieruchomości, rzecz jasna. To inwestycja takiego rodzaju, która nigdy nie okaże się inwestycją nietrafioną.

Ceny nieruchomości w Brzegu

Średnia cena transakcyjna mieszkania w Brzegu wynosi 5 530 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za niespełna 3 200 zł/mkw, najdroższe zaś nawet przekraczają kwotę 6 800 zł/mkw.

Ceny domów w powiecie brzeskim rozpoczynają się dziś od 320 000 zł (gmina Grodków, nieruchomość przeznaczona do częściowego remontu, 5-pokojowa, powierzchnia 140 mkw.), a kończą nawet na kwocie powyżej 1 000 000 zł. Ostatnia z wymienionych ofert dotyczy willi w bardzo wysokim standardzie, położonej w miejscowości Nowe Kolnie, 8 km od Brzegu.

Brzeg - gdzie mieszkać?

W Brzegu dużą popularnością wśród inwestorów zainteresowanych mądrym ulokowaniem posiadanych środków finansowych w zakup nieruchomości cieszą się te obiekty mieszkalne, które znajdują się w centrum lub w miejscu doskonale skomunikowanym z centrum właśnie. Nic w tym dziwnego - przyszli właściciele nieruchomości pragną bowiem być jak najbliżej newralgicznych części miasta, jak również marzą o tym, by mieć swoją wyjątkową i pełną komfortu przestrzeń do zamieszkania. Aktualnie na brzeskim rynku nieruchomości kupujący mogą znaleźć atrakcyjne mieszkania znajdujące się m.in. przy ulicy Wolności, ul. Wyszyńskiego, ul. Łokietka czy ul. Piłsudskiego. Wszystkie z nieruchomości są mieszkaniami z rynku wtórnego, dostępnymi w bardzo atrakcyjnych cenach umożliwiających znalezienie swojego miejsca na ziemi.

Biura nieruchomości Brzeg

Brzeski rynek nieruchomości to rynek, na którym znaleźć można sporo bardzo różnorodnych nieruchomości dostępnych nie tylko na rynku wtórnym, ale również na rynku pierwotnym. Inwestorzy zainteresowani mądrym ulokowaniem posiadanego kapitału finansowego mogą wybierać spośród mieszkań czy domów o rozmaitym metrażu, jak również szukać swojego wymarzonego gruntu przeznaczonego pod inwestycje. Na rynku pracują też doświadczeni agenci nieruchomości, którzy pomogą szybciej i skuteczniej znaleźć wymarzoną nieruchomość - nawiązanie współpracy z nimi z pewnością będzie jedną z najlepszych decyzji z możliwych.

Polecane, szeroko zachwalane i bardzo często wybierane przez klientów biuro Freedom Nieruchomości w Brzegu znajduje się przy ulicy Chrobrego 14e. Już teraz polecamy nawiązanie współpracy z najlepszymi profesjonalistami w branży - tak szybko, skutecznie i bezpiecznie nie ma szans samodzielnie znaleźć swojej wymarzonej nieruchomości! Współpraca z pośrednikami nieruchomości z firmy Freedom Nieruchomości przez wielu zadowolonych klientów oceniana jest możliwie jak najwyżej tylko można. Zachęcamy do rozpoczęcia współpracy z najlepszymi na rynku!

Opinie biura nieruchomości Brzeg

Włodzimierz Bąk

Obsługa brzeskiego oddziału biura Freedom, a szczególnie jego dyrektor - p. Diany Gałązki, to profesjonalizm w najwyższym wydaniu. Każde spotkanie z Agentką zawsze cechowały: słowność, punktualność, rzeczowość i znajomość rynku nieruchomości. Jeśli dodamy do tego zestawienia uprzejmość i elastyczne podejście, zarówno do klientów sprzedających jak i kupujących dany lokal, to otrzymamy wizerunek opiniowanego biura. Wszystkim życzę takiej obsługi.

Monika Oliwa

Polecam współpracę z Freedom Brzeg w 100%. Profesjonalizm i zaangażowanie w sprzedaż mieszkania, świetny kontakt i pomoc w każdej sytuacji.

Kamilla Góral

Polecam Biuro Nieruchomości. Super dziewczyny zawsze służące pomocą, potrafią wysłuchać i doradzić. Nie wiem skąd mają tyle cierpliwości i spokoju, ale zawsze odbierają telefony:) Dziękuję za miłą i sprawną obsługę oraz za szybkie znalezienie klienta i doprowadzenie sprzedaży do końca.

Natalia i Michał Jurek

Profesjonaliści w każdym calu. Cały proces sprzedaży mieszkania przeszedł bardzo szybko i sprawnie. Otrzymaliśmy od firmy wsparcie na każdym etapie transakcji. Serdecznie polecamy!

Aleksandra Wołoszyn-Świnicka

Bardzo profesjonalna obsługa, mieszkanie sprzedane błyskawiczne, wspaniały kontakt z agentką, serdecznie polecam!