Biuro nieruchomości Chełm

Biuro nieruchomości
Freedom Chełm

Pijarska 8, 22-100 Chełm

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Chełm

Chełm to miasto położone we wschodniej części Polski, w odległości 42 km od granicy z Białorusią i 21 km od granicy z Ukrainą. To trzecie co do wielkości miasto w województwie lubelskim. Chełm położony jest na terenie historycznej części Rusi Czerwonej. To tutaj stykają się trzy kultury: polska, ruska oraz żydowska. Warto nadmienić, że to wszystko jest wynikiem tego, że Chełm na przestrzeni wieków był biskuprstwem prawosławnym, greckokatolickim, jak również ryzmskokatolickim. Do tego znajdowała się tu również gmina żydowska.

Historia Chełma

Bazując na badaniach archeologicznych można przypuszczać, że początki osadnictwa na tych właśnie terenach sięgać mogą czasów epoki paleolitycznej. W tamtych czasach na terenie obecnego Chełma żyła ludność kultury przeworskiej. W X wieku wieku zaś na Wysokiej Górze istniał drewniano - kamienny gród. Około 1240 roku Chełm był stolicą księstwa ruskiego, którego założycielem był Daniel Halicki. W 1387 roku został ponownie włączony do Polski, a od 1392 roku Chełm posiada prawa miejskie. Historia nie była dla Chełma łaskawa, ponieważ miasto zostało spalone w 1648 roku, a następnie znajdowało się pod zaborem austriackim (od 1795 roku). Następnie od 1809 roku należało do terenów Księstwa Warszawskiego, by od 1815 roku znaleźć się w Królestwie Polskim pod zaborem rosyjskim. Od 1877 roku w mieście funkcjonuje kolej i to Chełm był właśnie jednym z miast, na terenie którego przebiegała Kolej Nadwiślańska. Na terytorium Polski Chełm powrócił w 1918 roku, by w 1939 roku znaleźć się pod władaniem Niemców. Tu trzeba dodać, że w latach 1941 - 1944 właśnie na terenie Chełma znajdował się jeden z największych niemieckich obozów jenieckich - Stalag 319. Wraz z działaniami brzesko - lubelskimi przeprowadzonymi 21 lipca 1944 roku, Chełm stał się nieformalną stolicą Polski (stan ten trwał zaledwie kilka dni). Od 1999 roku jest miastem na prawach powiatu i siedzibą powiatu chełmskiego.

Zabytki i atrakcje Chełma

Będąc w Chełmie z pewnością warto zobaczyć jedyne w swoim rodzaju podziemia kredowe. To pozostałość górnictwa kredowego, która częściowo została udostępniona dla turystów. Przy ulicy Lubelskiej zaś znajduje się Góra Chełmska, zwana też Górą Zamkową lub Katedralną. W Chełmie warto zwiedzić również bazylikę Narodzenia NMP, która początkowo była katedrą unicką. Dziś zaś pełni funkcję katolickiej Bazyliki Mniejszej. Turyści zobaczyć powinni także pałac biskupów unickich znajdujący się na wzgórzu unickim oraz podziwiać przepiękny widok z dzwonnicy na tymże wzgórzu. Na wzgórzu unickim znajduje się także sztucznie usypany kopiec o wysokości około 15 m, który obecnie stanowi pomnik przyrody. Kopiec powstał na miejscu dawnego grodziska obronnego z X wieku. Dodatkowo będąc w Chełmie warto zwiedzić również Muzeum Miasta Chełma znajdujące się w Klasztorze i Kolegium Pijarów przy kościele Rozesłania. Tym zaś, którzy interesują się kulturą prawosławia, polecamy zwiedzenie prawosławnej cerkwi św. Jana Teologa mieszczącej się przy ulicy Mikołaja Kopernika.

Rynek nieruchomości w Chełmie

Rynek nieruchomości w Chełmie jest szeroki i bardzo zróżnicowany, dzięki czemu nawet ci najbardziej wymagający inwestorzy będą mogli znaleźć czy to mieszkanie swoich marzeń, czy też wymarzoną działkę budowlaną w atrakcyjnej lokalizacji. Do tego ceny nieruchomości w Chełmie są dość przystępne i z pewnością taka lokata posiadanego kapitału będzie jednym z najlepszych pomysłów z możliwych. Warto pamiętać, że wartość nieruchomości lub też działki będzie nieustannie rosnąć i z roku na rok osiągać wyższy pułap. To doskonała wiadomość dla wszystkich tych osób, które nie są jeszcze do końca zdecydowane na podjęcie decyzji o inwestycji w zakup nieruchomości w Chełmie. Warto podkreślić, że potencjalni inwestorzy najwięcej zarobić mogą na tych działkach, które są zlokalizowane na terenach inwestycyjnych.

Ceny nieruchomości w Chełmie

Średnia cena transakcyjna mieszkania w Chełmie wynosi niecałe 5 200 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za niespełna 4 700 zł/mkw (oferta dotyczy kawalerki o metrażu 30mkw.), najdroższe zaś nawet przekraczają kwotę 6 200 zł/mkw. Tu mowa o mieszkaniu o 3- pokojowym mieszkaniu w centrum Chełma o powierzchni 72 mkw.

Średnia cena domu w Chełmie wynosi ponad 660 000 zł, a koszt 1 mkw. wynosi średnio blisko 3 600 zł. Najtańsze ocenie domy typu oficyna w Chełmie można kupić już za 130 000 - 160 000 zł. Trzeba liczyć się jednak z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych w tego typu budynkach.

Chełm - gdzie mieszkać?

W Chełmie dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się nieruchomości zlokalizowane w centrum miasta. To nie tylko doskonałe miejsce do zamieszkania, ale również i do inwestycji - w szczególności pod wynajem. Warto podkreślić, że Chełm jest miastem doskonale zlokalizowanym - bliskość granic z dwoma państwami sprawia, że liczba turystów także z zagranicy trafiających co roku do Chełma rośnie z roku na rok. Dodatkowo miasto jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania także z uwagi na to, że w jego pobliżu znajduje się małe lotnisko Chełm - Depułtycze Królewskie

Biura nieruchomości Chełmie

Chełmski rynek nieruchomości to przede wszystkim lokalny rynek, na którym znaleźć można sporo bardzo różnorodnych nieruchomości dostępnych nie tylko na rynku wtórnym. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się także oferty dostępne na rynku pierwotnym. Współcześni inwestorzy zainteresowani ulokowaniem posiadanego kapitału finansowego mogą wybierać spośród mieszkań czy domów o rozmaitym metrażu, jak również szukać swojego wymarzonego gruntu przeznaczonego pod rozmaite inwestycje. W poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych agentów nieruchomości, których znaleźć można na lokalnym rynku. To dzięki współpracy z nimi można mówić o pełnym sukcesie transakcyjnym i bezpiecznej finalizacji każdej transakcji na rynku nieruchomości.

Szukając sprawdzonego, rzetelnego i polecanego biura nieruchomości w Chełmie, warto zgłosić się do biura Freedom Nieruchomości znajdującego się przy ulicy Pijarskiej 8. Znaleźć tam można najwyższej jakości usług w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami.

Opinie biura nieruchomości Chełm