Biuro nieruchomości Chojnice

Biuro nieruchomości
Freedom Chojnice

Pocztowa 20 lok.7, 89-620 Chojnice

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Chojnice

Chojnice to miasto położone na terenie województwa pomorskiego. Pod względem ludności zajmuje ósmą pozycję wśród miast województwa. Według danych zgromadzonych na koniec czerwca 2021 roku liczba mieszkańców Chojnic wynosi blisko 40 000 osób.

Historia Chojnic

O tym, od kiedy Chojnice mają prawa miejskie, nie zachowała się żadna wzmianka. Najstarsza informacja o Chojnicach (i to pośrednia) pochodzi z 1275 roku. Wiadomo jednak, że już wcześniej istniał tam gród. Prężny rozwój Chojnicom zapewniała bardzo atrakcyjna lokalizacja - chodziło bowiem o położenie na szlaku łączącym Zakon z Brandenburgią. Chojnice odegrały także ważną rolę w systemie obronnym państwa krzyżackiego (w zasadzie jego południowo - zachodniej granicy). Chojnice zostały włączone do terytorium Polski w ramach II pokoju toruńskiego w 1466 roku. Ośrodek miejski mocno ucierpiał w wyniku potopu szwedzkiego w latach 1655 - 1660. W Chojnicach wielokrotnie wybuchał pożar, przez co miasto ponosiło ogromne, wielopłaszczyznowe straty. Po I rozbiorze Polski Chojnice znajdowały się pod zaborem pruskim. 1 września 1939 roku w Chojnicach rozegrała się bitwa obronna, stanowiąca przeciwstawienie się podczas działań I wojny światowej. W 1945 roku do miasta wkroczyły wojska radzieckie.

Chojnice dopiero w 1999 roku uzyskały prawa miasta powiatowego.

Zabytki i atrakcje Chojnic

Do najważniejszych zabytków w Chojnicach zaliczyć należy Bazylikę pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z XIV wieku, która według podań historycznych została wybudowana na miejscu pogańskiej świątyni Świętowita. Będąc w Chojnicach, warto zobaczyć przepiękne kamieniczki z XVIII i XIX wieku na Starym Mieście, XIV-wieczne mury obronne zlokalizowane wokół Starego Miasta, neogotycki budynek ratusza, spichlerze pochodzące z XVIII/XX wieku oraz wieżę ciśnień.

Rynek nieruchomości nieruchomości w Chojnicach

Chojnicki rynek nieruchomości nie jest rynkiem zbyt bogatym w zróżnicowane oferty, jednak ci inwestorzy, którzy mają bardzo jasno sprecyzowane oczekiwania i wymagania, z pewnością będą mogli znaleźć coś dla siebie. Obecnie w Chojnicach znaleźć może kilkadziesiąt ofert różnych nieruchomości, choć wśród nich przeważają głównie mieszkania.

Ceny nieruchomości w Chojnicach

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Chojnicach wynosi 7997 zł/mkw. Najtańsze mieszkanie obecnie spośród niezbyt licznych ofert, znaleźć można w cenie 179 000 zł. To nieruchomość w kamienicy, o powierzchni blisko 58 mkw., składająca się z 2 pokoi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim idealna lokalizacja mieszkania - znajduje się ono w samym centrum Chojnic! Ta nieruchomość jest szczególnie atrakcyjna z uwagi na to, że można ją z powodzeniem przerobić na dwa oddzielne mieszkania. Z pewnością będzie więc idealną nieruchomością przeznaczoną typowo pod wynajem.

Jednym z droższych mieszkań, które znaleźć można aktualnie w Chojnicach, jest to za 419 136 zł. Mowa o nieruchomości o powierzchni 57 mkw., składającej się z 3 pokoi i zlokalizowanej na parterze, przy ulicy Isaaka Gottryda Goedtke. To nieruchomość z rynku pierwotnego, wybudowana w 2022 roku, w której trzeba będzie przeprowadzić niezbędne prace wykończeniowe. Z kolei ci inwestorzy, którzy naprawdę dysponują większą gotówką, mogą pomyśleć o inwestycji w zakup 4-pokojowego mieszkania przy ulicy Modrej. Metraż blisko 132 m pozwoli komfortowo urządzić się nawet większej rodzinie. Cena, jaką trzeba byłoby zapłacić za taką nieruchomość z tarasem, wynosi 739 000 zł.

Ofert domów w Chojnicach jest obecnie zaledwie kilkanaście. Najtańszy dom można zakupić za 460 000 zł - jednak jest to nowa inwestycja, realizowana na kameralnym osiedlu Jeziorna Park. Jedynym szkopułem może być to, że inwestycja planowo zostanie zakończona i oddana do użytku dopiero w grudniu 2023 roku. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup tej nieruchomości, będą musieli więc nieco uzbroić się w cierpliwość. Najdroższy dom w Chojnicach zaś obecnie można kupić za 1 690 000 zł. To nieruchomość o powierzchni blisko 450 mkw., na którą składa się 7 pokoi. Taki wolnostojący dom, w większości wyposażony, z pewnością może okazać się marzeniem niejednego współczesnego inwestora.

Chojnice - gdzie mieszkać?

Szukając nieruchomości pod inwestycję w Chojnicach, w szczególności warto wziąć pod uwagę takie dzielnice jak centrum czy osiedle Jeziorna Park. Pierwsza lokalizacja jest szczególnie chętnie wybierana przez doskonałą lokalizację na mapie miasta. Druga zaś to wybór tych inwestorów, którzy marzą o zamieszkaniu w ciszy, spokoju i bliskim kontakcie z naturą. Inwestycja deweloperska wprawdzie zostanie oddana do użytku dopiero w 2023 roku, ale osiedle Jeziorna Park jest osiedlem domów jednorodzinnych o powierzchni 95 mkw., dostępnych w zabudowie dwulokalowej. Do tego do każdego domu przynależy miejsce parkingowe, a nieruchomość posiada również bardzo funkcjonalny i przestrzenny taras. Atutem inwestycji deweloperskiej jest także wdrożenie ciekawych rozwiązań architektonicznych.

Biura nieruchomości Chojnice

Rynek nieruchomości dominujący w Chojnicach to raczej rynek lokalny, umożliwiający inwestorom mądre ulokowanie posiadanego kapitału. W poszukiwaniach wymarzonej nieruchomości i pragnieniu jak najszybszego sfinalizowania idealnej transakcji zawsze warto wybierać usługi od najlepszych profesjonalistów z branży. Z pewnością warto wybrać usługi oferowane przez specjalistów tworzących znany z wysokiej skuteczności działania, zespół biura Freedom Nieruchomości w Chojnicach. Biuro znajduje się przy ulicy Pocztowej 20, lok. 7. Obecnie klienci Freedom Nieruchomości w Chojnicach wybierać mogą spośród 44 ofert różnorodnych typów nieruchomości, z czego najliczniejszą grupę stanowią atrakcyjnie zlokalizowane i dostępne w korzystnych cenach działki budowlane w Chojnicach.

Inwestowanie w nieruchomości w województwie pomorskim jest jednym z najlepszych pomysłów i sposobów na to, by zabezpieczyć przyszłość dla osób z najbliższego otoczenia, w tym rodziny. Z pewnością warto nawiązać współpracę z najlepszymi agentami nieruchomości w branży. To się po prostu opłaca! Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem Freedom Nieruchomości w Chojnicach.

Opinie biura nieruchomości Chojnice

Waldemar Kowalski

"Pan Maciej pełen profesjonalizm. O nic nie musieliśmy się martwić przy zakupie. Bardzo dobra komunikacja - o wszystkim byliśmy na bieżąco informowani. Transakcja bez zakłóceń. Naprawdę polecam! "

Jakub Górny

" Współpraca z Panem Pastwą była czystą przyjemnością. Rzetelny i doświadczony człowiek, który posiada dużą wiedzę nt. rynku wtórnego. Dziękuję za szybką pomoc w sprzedaży mieszkania!"

Karol Januszewski

"Bardzo profesjonalne podejście, na Pana Macieja można liczyć, polecam!"

Tobiasz

Przy transakcji kupna mieszkania miałem przyjemność współpracy z Panią Katarzyną Bukowską oraz Panią Katarzyną Szatanik. Obu Paniom należą się słowa podziękowania za pomoc i sprawne przeprowadzenie transakcji. Nie mam zastrzeżeń, mogę polecić współpracę z Freedom Nieruchomości.

M. Ochab

Szanowna Agencjo Nieruchomości Freedom, czas tak przeleciał, że nie mogłem znaleźć chwili czasu, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami z obsługi w Agencji Freedom. Kupiłem mieszkanie na Stogach we wrześniu tego roku i byłem obsługiwany od początku do końca transakcji przez Pana Aleksandra Szulist i Panią Katarzynę Szatanik. Korzystałem wcześniej z usług innych Agencji Nieruchomości, ale tak profesjonalnej, rzetelnej i merytorycznej obsługi nigdzie nie spotkałem jak w Agencji Nieruchomości Freedom, prezentowanej przez Pana Aleksandra i Panią Kasię. Od oglądania do sfinalizowania transakcji kupna i odebrania kluczy od mieszkania. To bardzo wysoka, jeśli nie najwyższa klasa, obsługi i kontakt z klientem, czego inne agencje nieruchomości mogą tylko pozazdrościć. Jestem bardzo zadowolony z usługi, może więcej, zachwycony podejściem i obsługą klienta. To dzięki za to, że są jeszcze ludzie, którzy lubią swoją pracę, są zaangażowani w tym co robią i dbają o klienta, dzieląc się rzetelną fachowością i profesjonalną obsługą. Proszę przekazać serdeczne podziękowania za fachowość i profesjonalną obsługę Panu Aleksandrowi i pani Katarzynie. Serdecznie pozdrawiam i polecam tą Agencje Nieruchomości innym.