Biuro nieruchomości Częstochowa

Biuro nieruchomości
Freedom Częstochowa

ul. Jasnogórska 102/2, 42-200 Częstochowa
Sprzedaj nieruchomość

Najnowsze oferty
oddziału Częstochowa

Pokaż więcej (70)

Nasi ludzie

Ryszard Rybak Agent Nieruchomości Częstochowa

Ryszard Rybak

Agent Nieruchomości
Robert Fertała Dyrektor Oddziału Częstochowa

Robert Fertała

Dyrektor Oddziału
Patrycja Rozpondek Agent Nieruchomości Częstochowa

Patrycja Rozpondek

Agent Nieruchomości
Marta Górska Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Częstochowa

Marta Górska

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Katarzyna Adamek Specjalista ds. finalizacji transakcji Częstochowa

Katarzyna Adamek

Specjalista ds. finalizacji transakcji
Karol Piotrowski Agent Nieruchomości Częstochowa

Karol Piotrowski

Agent Nieruchomości
Sylwia Kubicka Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Częstochowa

Sylwia Kubicka

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Patrycja Szafarczyk Home stager Częstochowa

Patrycja Szafarczyk

Home stager
Rafał Duś Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Częstochowa

Rafał Duś

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

Napisz do nas

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Najbardziej charakterystycznym punktem w Częstochowie jest Klasztor na Jasnej Górze. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że to miasto, odwiedzane rocznie przez tysiące pielgrzymów, jest także doskonałym miejscem do mieszkania. Atrakcyjne nieruchomości i konkurencyjne ceny to tylko niektóre z licznych zalet Częstochowy.

Miasto Częstochowa

Częstochowa należy do największych ośrodków gospodarczych, kulturowych i administracyjnych w subregionie północnym w województwie śląskim. Jej atrakcyjna lokalizacja sprawia, że powinna być atrakcyjnym miastem do osiedlania się. Jednak statystyki pokazują co innego. W 2015 roku Częstochowa zamieszkiwana była przez 228 179 mieszkańców, natomiast stan ludności na rok 2020 wyniósł już 217 530 osób. W mieście więc występuje zjawisko depopulacji. Władze miasta na przestrzeni ostatnich lat przeprowadziły wiele inwestycji oraz modernizacji, które mają jeszcze bardziej uatrakcyjnić to wyjątkowe miasto i przyciągnąć uwagę potencjalnych nowych mieszkańców.

Historia Częstochowy

Pierwsze wzmianki o Częstochowie pochodzą najprawdopodobniej już z epoki brązu bądź wczesnej epoki żelaza natomiast w aktach pierwszy raz Częstochowa została zapisana w 1220 roku w dokumentach biskupa krakowskiego Iwona. Miasto wtedy zostało opisane jako prężnie rozwijająca się osada targowa, położona na pograniczu Małopolski i Wielkopolski, na skrzyżowaniu rzeki i ważnego szlaku międzydzielnicowego prowadzącego z Krakowa przez Olkusz i Kalisz do Poznania. Natomiast 157 lat później w dokumentach Władysława Opolczyka Częstochowa pierwszy raz została zapisana jako miasto.

Zabytki i atrakcje Częstochowy

Co warto zwiedzić w Częstochowie? Niewątpliwie najbardziej charakterystycznym miejscem kojarzącym się z Częstochową jest Jasna Góra i to właśnie z nią wiąże się znaczna część historii miasta. Szczególną uwagę odwiedzających sanktuarium maryjne zwraca Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, otoczony szczególnym kultem religijnym wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz Cerkwi prawosławnej. Jasna Góra jest również miejscem narodowych pielgrzymek, dlatego w okresie od czerwca do września miasto odwiedzane jest przez tysiące osób, które z każdego zakątka kraju podróżują by oddać pokłon Matce Bożej.

Jednak nie tylko Jasną Górą może pochwalić się nasze miasto. W Częstochowie zlokalizowanych jest wiele ciekawych miejsc, na które warto zwrócić uwagę. Zmodernizowana już dzielnica Starego Miasta, strefę wypoczynkowa wokół jeziora „Bałtyk” w dzielnicy Lisiniec czy Aleje Najświętszej Maryi Panny, to tylko niektóre z wielu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Częstochowski rynek nieruchomości

Zasób mieszkaniowy w Częstochowie w ciągu ostatnich 10 lat uległ wzrostowi, jednak przyrost ten był niższy od średniego wzrostu dla całego kraju. W mieście cały czas wznoszone są nowe budowle. Wynika z tego, że Częstochowa jest nadal atrakcyjnym miastem pod względem osiedlenia się na jego terenie.

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego liczba mieszkań przypadających na 1000 osób zamieszkałych w Częstochowie wzrosła o 13% w ciągu ostatnich 10 lat.

Średnia wielkość mieszkania w mieście wynosi ok 60 m2, a na jednego mieszkańca przypada 28,5 m2 powierzchni użytkowej.

Ceny nieruchomości w Częstochowie

Ceny nieruchomości w Częstochowie cały czas rosną mimo to można zauważyć, że ich poziom jest nadal dość niski w porównaniu do innych miast aglomeracji śląskiej. Za mieszkanie z rynku wtórnego w Częstochowie należy zapłacić średnio 5300 zł/m2. Największe ceny występują w dzielnicy Podjasnogórska i Częstochówka – Parkitka, z kolei najniżej cenowo klasyfikują się mieszkania w dzielnicach Raków oraz Stare Miasto.

W Częstochowie od 2016 roku buduje się coraz więcej inwestycji mieszkaniowych. Rok 2020 obfitował w wydane pozwolenia na budowę nieruchomości przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Oznacza to, że zasób miasta w ciągu najbliższych trzech lat znacznie powiększy się. Najwięcej nowych nieruchomości w Częstochowie zlokalizowanych jest w dzielnicy Częstochówka – Parkitka oraz Północ.

Częstochowa, gdzie mieszkać?

Ogromną popularnością w Częstochowie cieszy się osiedle Parkitka. Jest to spowodowane przede wszystkim dużą ilością nowych inwestycji, szczególnie w okolicy ulic Małopolskiej oraz Poleskiej. Swoją atrakcyjnością przyciąga również dawna wieś należąca do ojców Paulinów – Lisiniec. Harmonia to coś co charakteryzuje wspomniane lokalizacje. Zielone tereny dają spokój i wytchnienie, a bliskość centrum oraz dobre skomunikowanie miasta pozwalają w łatwy i szybki sposób dotrzeć w każdy zakątek Częstochowy.

Biura nieruchomości Częstochowa

Biuro Nieruchomości Freedom Częstochowa to jedna z kilkudziesięciu agencji nieruchomości działających na tym terenie. Pośrednicy nieruchomości w Częstochowie dzielą się na agencje franczyzowe, a także pojedyncze i niezależne biura nieruchomości. Przy wyborze biura nieruchomości, należy zwracać uwagę jaki zakres usług oferuje dane biuro nieruchomości. Biuro Freedom Nieruchomości Częstochowa zlokalizowane jest przy ul. Jasnogórskiej 102/2.

Opinie biura nieruchomości Częstochowa

Jacek Skrzeszowski

Współpraca od początku układała się prawidłowo, najważniejsze że wszystkie cele zostały osiągnięte w możliwie krótkim czasie. Miła atmosfera i profesjonalizm zasługuje na najwyższą ocenę. Z pełnym przekonaniem polecałbym innym biuro Freedom z Częstochowy.