Biuro nieruchomości Częstochowa

Biuro nieruchomości
Freedom Częstochowa

ul. Jasnogórska 102/2, 42-200 Częstochowa

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Miasto Częstochowa

Częstochowa to jedno z najbardziej znanych polskich miast na świecie, prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy oraz akademicki, położony w malowniczym otoczeniu Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej. Miasto leży na pograniczu trzech krain: Wielkopolski, Śląska oraz Małopolski. Jednym z najbardziej znanych miejsc w Częstochowie pozostaje Klasztor oo paulinów na Jasnej Górze z obrazem Matki Boskiej, tak licznie odwiedzanej co roku przez pielgrzymów z całego świata. Właśnie ze względu na narodowe sanktuarium na Jasnej Górze, Częstochowa nazywana jest Duchową Stolicą Polski.

Historia Częstochowy

Pierwsze wzmianki o Częstochowie pojawiły się około 1220 roku. Miasto w XIV wieku było ważnym ośrodkiem handlowym na szlaku prowadzącym z Rusi i Wołoszczyzny na tereny Dolnego Śląska i Saksonii. Warto wiedzieć, że miasto było bardzo korzystnie położone na mapie, w szczególności zaś atrakcyjne okazało się usytuowanie nad rzeką Wartą. Wokół Jasnej Góry zaś i okolic klasztoru prężnie rozwijała się osada, która w 1717 roku otrzymała prawa miejskie.

Jasna Góra i Częstochowa zostały połączone w jedno miasto w 1826 roku. Częstochowa swój największy rozwój przeżyła podczas rewolucji przemysłowej. To wówczas m.in. dzięki obecności Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej można było mówić o intensywnym powstawaniu takich miejsc jak fabryki włókiennicze, huta czy przedsiębiorstwa działające w branży galanteryjnej oraz chemicznej. Prężnie rozwijało się również częstochowskie rzemiosło, bazujące na wyrobach ze szkła, ceramiki oraz metali szlachetnych. Czasy wyjątkowo dynamicznego rozwoju Częstochowy przypadły zaś pod zakończeniu działań wojennych związanych z II wojną światową. Od 1977 roku włączano zaś do terytorium miasta okoliczne miejscowości, przez co znacznie wzrastała liczba mieszkańców oraz zwiększyła się również powierzchnia miasta.

Zabytki i atrakcje Częstochowy

Będąc w Częstochowie warto wybrać się przede wszystkim do sanktuarium Matki Boskiej na Jasnej Górze, ale nie tylko. Jest jeszcze wiele ciekawych, wartych do odwiedzenia miejsc. Mowa m.in. o Pałacyku Hantkego (obecnie mieści się tutaj siedziba Młodzieżowego Domu Kultury), Dawnej Karczmie, Alei Najświętszej Marii Panny z zespołem licznych, zabytkowych kamienic, cmentarzu żydowskim, Planetarium Akademii im. Jana Długosza czy zabytkowych lokomotywach. Do tego w Częstochowie można zobaczyć, a nawet przejechać się zabytkowym tramwajem, który został odrestaurowany w 2006 roku i liczy sobie ponad 50 lat. Warto też zwiedzić kościół św. Jakuba Apostoła, który wcześniej, w 1872 roku, był prawosławną cerkwią św. Cyryla i Metodego.

Częstochowa słynie również z bardzo znanych i przepięknych szlaków turystycznych. Do najważniejszych zalicza się Szlak Orlich Gniazd Szlak Jury Wieluńskiej, Szlak Walk 7 Dywizji Piechoty oraz szlak architektury Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Częstochowski rynek nieruchomości

Częstochowa oferuje inwestorom szukającym nieruchomości bardzo szeroki wybór rozmaitych ofert. Te dostępne są zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Co najważniejsze zaś, na rynku pierwotnym znaleźć można mieszkania powstałe na nowoczesnych osiedlach bloków, w których wdrożono najbardziej pożądane i najnowocześniejsze zarazem rozwiązania technologiczne - w tym m.in. atrakcyjne place zabaw dla dzieci czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Do tego też inwestorzy mogą wybierać spośród nieruchomości o bardzo zróżnicowanym metrażu. Tym samym każdy z pewnością będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Z kolei na rynku wtórny w Częstochowie znaleźć można arcy bogaty przekrój nieruchomości - od malutkich kawalerek, po mieszkania kilkupokojowe dedykowane rodzinom z dziećmi. Do tego inwestorzy znajdą także oferty nieruchomości wolnostojących oraz tych, które zlokalizowane zostały w zabudowie szeregowej.

Ceny nieruchomości w Częstochowie

Średnia cena transakcyjna mieszkania w Częstochowie wynosi 6 200 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za 4 700 zł/mkw (mowa o kawalerce o metrażu niespełna 15 mkw.), najdroższe zaś nawet niemal przekraczają kwotę 1 700 000 zł (tu cena wynosi ponad 10 000 zł/mkw.) - mowa m.in. o mieszkaniu o powierzchni blisko 170 mkw. zlokalizowanym w Śródmieściu. Średnia cena mkw. powierzchni domu w Częstochowie wynosi blisko 4 500 zł. Najtańszy dom całoroczny na działce ROD można dziś kupić za 125 000 zł, zaś mały dom w dzielnicy Raków można nabyć już za 169 000 zł. Najdroższe oferty domów w Częstochowie obecnie opiewają na kwotę przekraczającą 4 000 000 zł. Mowa m.in. o nieruchomości premium o powierzchni 330 mkw., składającej się z 7 pokoi, zlokalizowanej w dzielnicy Parkitka. Tutaj cena za mkw. przekracza 12 400 zł.

Częstochowa, gdzie mieszkać?

W Częstochowie największą popularnością wśród inwestorów cieszą się nieruchomości zlokalizowane w centrum miasta - z uwagi na dogodny dojazd w każdą część miasta. To właśnie tutaj ogromna część inwestorów szuka swojego wymarzonego mieszkania czy domu do zakupu lub inwestuje w nieruchomości przeznaczone pod wynajem. Warto pamiętać, że w obecnych czasach posiadając środki finansowe, z pewnością jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych opcji jest właśnie inwestowanie w zakup nieruchomości. Niezależnie od tego, czy tę nieruchomość planuje się przeznaczyć na własny użytek, czy też kupić ją pod wynajem - każda z tych opcji może okazać się prawdziwym strzałem w 10-tkę.

Biura nieruchomości Częstochowa

Rynek nieruchomości w Częstochowie to rynek bardzo bogaty i zróżnicowany, pełen ciekawych ofert nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ta różnorodność ofert nieruchomości sprawia, że obecnie nawet najbardziej wymagający inwestor będzie mógł znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. W procesie poszukiwania takiej nieruchomości warto postawić na współpracę z najlepszymi pośrednikami w obrocie nieruchomościami. Takich zaś nie brakuje w zespole pracowników dobrego biura nieruchomości. Polecamy skorzystanie z oferty cenionego w branży biura nieruchomości Freedom Nieruchomości. Oddział tejże agencji nieruchomości w Częstochowie znajduje się przy ulicy Jasnogórskiej 102/2. Warto postawić na współpracę z najlepszymi profesjonalistami w branży!

Opinie biura nieruchomości Częstochowa

Łukasz W.

Gorąco polecam Panią Agnieszkę Głogowską. Bardzo dobry kontakt, profesjonalizm i sprawnie przeprowadzona transakcja. Szybko, solidnie i zgodnie z umowa. Polecam.

G. Kubiciel

Bardzo polecam biuro Freedom w Częstochowie, a szczególnie Panią Agnieszkę.

Marek Janik

Bardzo polecam współpracę z biurem Freedom Nieruchomości. W szczególności dziękuję Pani Patrycji za profesjonalne podejście do tematu. Pani Patrycja z pełnym zaangażowaniem doprowadziła w szybkim tempie do sprzedaży mojej nieruchomości. Zawsze pomocna, gorąco polecam współpracę.

Składnica Techniczna

Doskonały partner biznesowy Patrycja Rozpondek.

Jama Records

Patrycja R. Klasa sama w sobie. Obsługa na najwyższym poziomie.