Biuro nieruchomości Gdańsk Oliwa

Biuro nieruchomości
Freedom Gdańsk Oliwa

Aleja Grunwaldzka 472C, Olivia Star 1 piętro (biuro 1.1.), 80-309 Gdańsk

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Miasto Gdańsk

Największe miasto i zarazem stolica województwa pomorskiego, położone w urokliwej lokalizacji - nad Morzem Bałtyckim. Gdańsk jest znanym w Polsce centrum kulturalnym i gospodarczym, jak również ważnym węzłem w północnej części Polski. To także znany ośrodek gospodarki morskiej, z popularnym portem handlowym. Według danych zgromadzonych pod koniec czerwca 2021 roku, w Gdańsk liczy sobie ponad 470 000 mieszkańców.

Historia Gdańska

Zgodnie z doniesieniami historycznymi, na terenie Gdańska w VII wieku funkcjonowała osada rybacka. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi zaś z wizyty biskupa Wojciecha na tych terenach w 997 roku. Samo województwo pomorskie istnieje od 1466 roku, kiedy na Pomorzu Gdańskim został zawarty pokój toruński. Z kolei bitwa pod Oliwą zakończyła bardzo burzliwy okres w dziejach Gdańska, związany z potopem szwedzkim. Wolne Miasto Gdańsk powołano do życia w 1920 roku - to było możliwe na mocy postanowień Traktatu Wersalskiego. Jednym z pierwszych ataków na Polskę podczas II wojny światowej był atak na Westerplatte z 1 września 1939 roku. Podczas działań wojennych Gdańsk był bardzo silnym ośrodkiem działania polskiej konspiracji. Gdańsk wrócił na polskie ziemie w wyniku postanowień konferencji poczdamskiej.

Zabytki i atrakcje Gdańska

Gdańsk jest miastem zaliczanym do grona najbardziej cennych zespołów zabytkowych w Polsce. Mimo tego, że całe historyczne śródmieście zostało zniszczone podczas działań wojennychprowadzonych w trakcie II wojny światowej, to Stare Miasto zostało odbudowane.

Do najważniejszych zabytków Gdańska zaliczyć należy: Ratusz Głównego Miasta, Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, ulica Długa, Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Twierdza Wisłoujście. Będąc w Gdańsku z pewnością warto też odwiedzić takie miejsca jak Oliwa i ogród zoologiczny Pałac Opatów w Oliwie, port morski, jak również tak naznaczone historią miejsce, jak Westerplatte.

Gdański rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w Trójmieście, do którego zaliczany jest Gdańsk, to rynek o bardzo zróżnicowanym, szerokim wyborze i ogromnych perspektywach. To także jeden z najatrakcyjniejszych rynków mieszkaniowych w całej Polsce oraz jeden z najbardziej konkurencyjnych. Z miast wchodzących w skład Trójmiasta to właśnie Gdańsk zaliczany jest do najbardziej perspektywistycznego miasta, jeśli chodzi o rozwój rynku nieruchomości. Bliskość Morza Bałtyckiego, bogactwo i korzystny dla zdrowia mikroklimat sprawiają, że mieszkania w Gdańsku sprzedają się naprawdę bardzo szybko. Warto dodać, że na gdańskim rynku nieruchomości kupuje się lokale mieszkalne nie tylko pod względem inwestycyjnym. Gdańsk staje się dużo bardziej konkurencyjnym wyborem inwestorów w porównaniu chociażby z Warszawą czy Poznaniem. Ostateczny wybór kupujących nieruchomości w Trójmieście nie powinien nikogo dziwić.

Ceny nieruchomości w Gdańsku

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Gdańsku wynosi blisko 12 300 zł/mkw. Najtańsze mieszkania inwestycyjne, kawalerki, można znaleźć w Gdańsku do 180 000 zł. Mowa o mieszkaniach w stanie deweloperskim, o metrażu nieprzekraczającym 20 mkw., na Łostowicach. Z kolei najdroższe mieszkania w Gdańsku na Jelitkowie kupić można za 35 000 zł/mkw. Wówczas za własne “M” o powierzchni 79 mkw., w apartamencie w stylu loft, trzeba zapłacić nawet blisko 2 800 000 zł. Jak kształtują się zaś ceny domów w Gdańsku? Tutaj średnia cena za mkw. wynosi niecałe 8 200 zł. Spośród najtańszych inwestycji znaleźć można 4-pokojowy dom o powierzchni 90 mkw., dostępny w cenie niecałych 315 000 zł (niecałe 3500 zł/mkw.). Z kolei za najdroższe apartamenty 6-pokojowe w Jelitkowie trzeba zapłacić nawet ponad 51 000 zł/mkw., inwestując kwotę 13 500 000 zł.

Gdańsk, gdzie mieszkać?

Gdzie można znaleźć największą liczbę mieszkań w blokach z wielkiej płyty w Gdańsku? Z pewnością będzie to północna część miasta i takie osiedla jak Zaspa, Przymorze czy Piecki - Migowo. Tym zaś, którzy uwielbiają klimat historycznych kamieniczek, z pewnością spodoba się wybór mieszkań dostępnych w Śródmieściu czy w Oruni. A czy wielbiciele nowych inwestycji deweloperskich również będą mogli znaleźć jakieś ciekawe inwestycje w Gdańsku? Oczywiście, że tak. Ich wybór powinien paść na takie podmiejskie dzielnice jak Brzeźno czy Jasień.

Ciekawym wyborem będzie również wybór jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Gdańska - mowa o Wrzeszczu. To właśnie tutaj pełno wyjątkowych kamienic przeplatanych najnowocześniejszymi inwestycjami prosto od deweloperów. Mieszkanie w Gdańsku Wrzeszczu z pewnością spodoba się tym osobom, które cenią bliskość Politechniki Gdańskiej. Do tego dzielnica ta uchodzi za bardzo dobrze skomunikowaną także z Gdynią i Sopotem.

Biura nieruchomości Gdańsk

Gdański, a w zasadzie trójmiejski rynek nieruchomości, uchodzi w Polsce za rynek bardzo atrakcyjny, dający ogromne możliwości inwestycyjne i rozwojowe oraz rynek wyjątkowo zróżnicowany. Dlatego też z całą pewnością każdy z inwestorów będzie mógł na nim znaleźć inwestycję, o której od dłuższego czasu marzy i której szuka.

Proces poszukiwania wymarzonej nieruchomości warto prowadzić ramię w ramię z dobrą, sprawdzoną i szeroko polecaną oraz cenioną w branży agencją nieruchomości. Biuro Nieruchomości Freedom z pewnością będzie jednym z najlepszych rozwiązań z dostępnych w branży. Oddział tej znanej sieci nieruchomości znajduje się w Gdańsku Wrzeszczu przy ulicy Bolesława Chrobrego 79F. Aktualnie ten właśnie oddział Freedom Nieruchomości posiada 94 oferty nieruchomości oraz może się pochwalić 33 rekomendacjami od zadowolonych klientów. Miarą najwyższej jakości obsługi w biurze nieruchomości są właśnie rekomendacje. Liczby zaś mówią same za siebie. Dodatkowo warto wiedzieć, że w Gdańsku znajduje się jeszcze jeden oddział biura Freedom Nieruchomości. Ten znaleźć można w centrum miasta, przy ulicy Jaglanej 6/1.

Jedno jest pewne - podczas poszukiwań idealnej nieruchomości czy to na sprzedaż, pod wynajem czy w każdych innych okolicznościach, warto nawiązać współpracę z najlepszymi specjalistami w branży. Tych w sieci biur Freedom Nieruchomości nie brakuje!

Opinie biura nieruchomości Gdańsk Oliwa

Jarosław Rajczyk, Mateusz Gołębiewski

"Współpracę z Panią Anią Soszyńską oceniam w samych superlatywach! Od samego początku był bardzo dobry kontakt, cała transakcja przepłynęła w spokoju. Wszystko profesjonalnie, bez żadnych zastrzeżeń. Liczę na dalszą współpracę!"

Łukasz Smyk

"Podobała mi się współpraca z Panią Anną Soszyńską, ponieważ była: - bardzo sprawna komunikacja; - bardzo szybko dokonana transakcja; - sprawnie dokonana finalizacja; - pomoc przy załatwianiu spraw sądowych; i wszystko to przy indywidualnym podejściu!"

Marian i Bogumiła Siewert

Szanowne Państwo, dziękujemy za profesjonalną pracę w sprzedaży mieszkania przy ul. Współczesnej. Pani Anna Soszyńska okazała się bardzo odpowiedzialną i rzeczową osobą, która była bardzo profesjonalna w trakcie wykonywania pracy. Miło było pracować z firmą która ma odpowiednich pracowników.

Robert Drogosz

Współpraca przebiegła bardzo profesjonalnie. Obsługa była bardzo rzeczowa, komunikatywna i rzetelna oraz miła. Wszyscy pracownicy, którzy byli zaangażowani przy zakupie nieruchomości na bieżąco wyjaśniali wszystkie niejasności.

Janusz Wika

Bardzo dziękuję za miłą współpracę, zaangażowanie i fachową relację pomiędzy mną a biurem Freedom. Dziękuję za dobrą obsługę.