Biuro nieruchomości Gliwice

Biuro nieruchomości
Freedom Gliwice

ul. Chopina 6, 44-100 Gliwice

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
 • Chcę kupić
 • Chcę sprzedać
 • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Gliwice to miasto na prawach powiatu zlokalizowane w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, położone na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Pod względem powierzchni i liczby ludności zajmuje miejsce w pierwszej dwudziestce miast w Polsce.

Miasto Gliwice

Gliwice to przede wszystkim miasto kontrastów. Z jednej strony piękne zabytkowe kamienice i poniemieckie wille, a z drugiej nowoczesne budownictwo z modernistycznymi bryłami. W mieście przeważa zabudowa wielorodzinna. Osoby szukające przestrzeni postawią zdecydowanie na starsze nieruchomości o większych powierzchniach. Te można znaleźć w samym centrum miasta i starszych dzielnicach: Łabędach i Sośnicy.

W Gliwicach funkcjonuje duży ośrodek akademicki jakim jest Politechnika Śląska. Miasto jest doskonale skomunikowane przy węźle autostrad A1 i A4. Obecnie stanowi prężnie działający ośrodek przemysłowy.

Historia Gliwic

Miasto zostało założone w XIII wieku. Pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z roku 1276, kiedy to książę Władysław Opolski nadał prawa miejskie osadzie nad rzeką Kłodnicą. Gliwice, położone w zachodniej części Metropolii Silesia, są w niej drugim obok Katowic, kluczowym miastem.

Atrakcje i zabytki Gliwic

Podczas wizyty w Gliwicach warto zobaczyć rynek z fontanną Neptuna, który należy do najładniejszych rynków w województwie śląskim. Kilka minut spacerem od gliwickiego rynku, stoi Zamek Piastowski z połowy XIV wieku, który jest udostępniony do zwiedzania turystom. W Gliwicach warto obejrzeć jedną z najnowocześniejszych i największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce - Arenę Gliwice.

Unikatowym dziełem hydrotechnicznej myśli okresu międzywojennego jest Kanał Gliwicki, który powstał w latach 1934–1939. Licząca prawie 41 kilometrów droga wodna, rozpoczyna się w Kędzierzynie-Koźlu, a kończy w basenie portowym Portu Gliwice, w Łabędach. W Łabędach czynna jest także jedna z sześciu śluz wodnych Kanału Gliwickiego - o długości 71,5 m i szerokości 12 m.

Co jeszcze warto zwiedzić w Gliwicach? Koniecznie trzeba odwiedzić Palmiarnię. To swoista oaza zieleni w centrum miasta, która jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce.

Jednym z najciekawszych zabytków techniki na Śląsku, a zarazem najwyższą drewnianą konstrukcją w Europie (111 m), jest wieża antenowa Radiostacji Gliwice. Zbudowana została w 1935 roku przez niemiecką firmę Lorenz.

Gliwicki rynek nieruchomości

W kierunku Gliwic coraz częściej spoglądają deweloperzy. W 2020 roku realizowali tutaj aż 15 swoich inwestycji. Oferta deweloperska w głównej mierze opiera się na mieszkaniach 3 pokojowych, które stanowią 40% wszystkich nowopowstałych lokali. Najmniejszą grupę (13%) stanowią kawalerki, tak lubiane wśród inwestorów. Inwestycje realizowane są na jeszcze dostępnych skrawkach ziemi, często powstają między starszą zabudową. Z uwagi na powyższy fakt krajobraz miasta w najbliższym czasie może się zmienić.

Osoby zainteresowane zakupem działki i budową domu muszą coraz częściej patrzeć na Gliwice jako powiat i decydować się na tereny w sąsiadujących miejscowościach. Domy z rynku wtórnego są dostępne na terenie całego miasta. Szczególnym powodzeniem cieszą się dzielnice willowe przy Parku Chopina i Grunwaldzkim oraz Żerniki.

Ceny nieruchomości w Gliwicach

W połowie 2021 roku cena za mkw. wynosiła około 5,5 tys. zł, a jeszcze na początku 2021 roku było to około 5 tys. zł za mkw.

W I kwartale 2020 roku (czyli przed pandemią) cena oscylowała wokół 4600 zł, a w latach 2013 do 2017 średnia cena za mkw. wynosiła 3,5 tys. zł.

Przykładowe ceny za metr kw. mieszkania na najmodniejszych osiedlach w Gliwicach kształtują się następująco:

 • 5 600 zł na os. Bursztynowym (ul. Kozielska)
 • 5 900 zł na os. Radosnym II w Starych Gliwicach
 • 6 000 zł na os. Stara Cegielnia (lofty)
 • 6 900 zł na os. Glivia (ul. Daszyńskiego)
 • 8 800 zł w Smart Royal Studios (ul. Pszczyńska)
 • 8 800 zł na Sobieskiego 17a
 • 8 950 zł na os. Apartamenty Zygmunta (ul. Zygmunta Starego)

Gliwice, gdzie mieszkać?

Gliwice to jedno z najszybciej rozwijających się miast aglomeracji śląskiej. Gliwiczanie chwalą swoje miasto i uważają, że jest świetnym miejscem do życia. Liczne tereny zielone, bogata oferta kulturowa oraz rozwijający się przemysł i sektor prywatny mają znaczący wpływ na rynek nieruchomości. Każdy niezależnie od gustu i potrzeb znajdzie tutaj coś dla siebie.

Modne osiedla w Gliwicach to z pewnością już nie blokowiska. Bo choć wielu gliwiczan mieszka w blokach na Koperniku, w Szobiszowicach czy na Waryńskiego i sobie swoje M chwali, to o tych osiedlach nie można powiedzieć, że są modne. Gliwiczanie, zwłaszcza młodzi, z wieżowców uciekają, wybierając osiedla mniejsze: budowane przez deweloperów lub spółki TBS. Które zatem osiedla w Gliwicach są najmodniejsze? Paryskie, Bursztynowe, Glivia, Bajkowe, Wiśniowe Wzgórze, a może Radosne? Apartamenty i lofty, czyli Stara Cegielnia? A co jeśli dodamy do tego zestawu osiedle Milenium i... Sikornik?

Modne osiedle to takie, gdzie ludzie po prostu chcą mieszkać. Nie zawsze mogą, bo ceny mieszkań nie zawsze są na ich kieszeń. O mieszkania w tych lokalizacjach najczęściej pytają klienci i to tu mieszkania sprzedają się najszybciej. Ale nie każdy może tu mieszkać, bo często nowe osiedla deweloperskie są niewielkie, ceny wyśrubowane. Mieszkanie w takim miejscu ma dawać poczucie elitarności i luksusu. A ten nie jest dostępny dla każdego.

12 najpopularniejszych osiedli w Gliwcach:

 • Osiedle Paryskie, ul. Lubliniecka. Przestronne mieszkania i penthousy. Osiedle uważane za prestiżowe i eleganckie. Po prostu modne, do tego w sąsiedztwie Radiostacji Gliwickiej, zwanej gliwicką wieżą Eiffla, stąd jego nazwa.
 • Apartamenty Zygmunta, ul. Zygmunta Starego. Projekt architektów z Medusa Group i Kwadro. Kameralny budynek, geometryczna klinkierowa fasada, podwyższona izolacja akustyczna, wyjątkowo trwała konstrukcja. Cena: 6303-8900 zł za metr kw.
 • Osiedle Nove Villove, ul. Toruńska, Trynek. Pięć dwupiętrowych budynków. Panoramiczne okna, balkony, loggie oraz ogrody i tarasy. Modna elewacja w ciepłej kolorystyce z płytami o strukturze i kolorze drewna, szklane balustrady. Do tego ogród w stylu japońskim z pergolami wokół. Ceny: nie podano.
 • Royal Smart Studios, ulica Pszczyńska. Mikroapartamenty typu smart bezpośrednio przy Politechnice Śląskiej. To trzy 8-kondygnacyjne nowoczesne budynki z bardzo wysokiej jakości materiałów. Plan: 312 lokali o powierzchniach od ok. 15 do 25 m kw. oraz 3 lokale usługowe o powierzchniach ok. 50 m kw. każdy. Ceny: 8,8 tys. za metr kwadratowy.
 • Osiedle Ogrody Królowej Bony, ul. Górnych Wałów. Tutaj atutów jest wiele, największy to lokalizacja: kilka kroków od rynku. Ale też klimat zacisza i miejskiego szyku. Nowocześnie, a jednocześnie w otoczeniu największej architektonicznej wartości miasta - blisko starówki. Cena za metr kw.: 6500-6700 zł.
 • Osiedle Bursztynowe i Bursztynowe 2, ul. Kozielska. Architektura budynków wyróżnia się nowoczesną biało-szarą kolorystyką. Bryły budynku, utrzymane w modernistycznym stylu, są proste i funkcjonalne. Cena: ok. 5600 zł za metr kw.
 • Osiedle Glivia, ul. Daszyńskiego. Zaprojektowane przez Medusa Group. Podziemny parking, podwyższony standard wykonania mieszkań. Loggie wykończone drewnem lub ogródek. Cena za metr: 6900 zł.
 • Osiedle Radosne II, ul. Andersena Jest też osiedle radosne na Szafirowej. To nowoczesny kompleks składający się z sześciu 5 piętrowych budynków. Inwestor podkreśla, że osiedle to wyróżnia wysoka energooszczędność budynków, nowoczesne instalacje teletechniczne i najwyższej jakości materiały budowlane gwarantujące niskie koszty użytkowania. Cena za metr kw.: 5300-5900 zł.
 • Apartamenty Karolinki, ul. Karolinki. Kompleks Apartamenty Karolinki dopiero powstanie na os. Wojska Polskiego. Przed pandemią projekt cieszył się sporym zainteresowaniem klientów. W ramach inwestycji mają powstać trzy budynki 4- i 5-kondygnacyjne. Na tym etapie znajdzie się 251 mieszkań o układach od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 116 mkw.
 • Osiedle Wiśniowe Wzgórze, ul. Bogatki. To nowoczesne osiedle, które tworzy 7 budynków na Sikorniku. Tak, Sikornik to wciąż bardzo modna lokalizacja, zielona dzielnica, świetnie skomunikowana, z bardzo dobrą infrastrukturą. Wiedzą o tym deweloperzy, dlatego stawiają nowe, mniejsze osiedla właśnie tutaj. Przy ul. Bogatki jest też Osiedle Nowe Wiśniowe. Inwestor ten sam, który wybudował Nove Villove - Nexx Developer.
 • Sobieskiego 17a. Modny adres w Gliwicach. To budynek o nowoczesnej formie i minimalistycznej elewacji – jednak nawiązującej do formy otaczających przedwojennych budynków. Może dlatego, że jest jeden tak bardzo kusi? Cena za metr kw.: 7600-8800 zł.
 • Osiedle Architektów, Ostropa. Dla tych, którzy kochają zieleń, nie chcą porzucać miasta, ale lubią mieszkać w spokojnej okolicy, na uboczu. Ostropa od lat jest modną dzielnicą Gliwic z uwagi na położenie i świetne skomunikowanie

Biura Nieruchomości w Gliwicach

Prężnie rozwijający się gliwicki rynek, stworzył warunki do rozwoju biurom, które ten rynek obsługują. Gliwice stanowią ośrodek wielu agencji specjalizujących się zarówno w obrocie, jak i wycenie nieruchomości. Wybierając biuro, któremu klient zamierza powierzyć zakup lub sprzedaż domu, mieszkania, działki, czy lokalu, należy rozważnie i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości. Pochopna i nieprzemyślana decyzja, może często przyczynić się do straty czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Najbezpieczniej jest wybierać agencje, które działają w branży od dłuższego czasu, a temat nieruchomości jest im bardzo dobrze znany. Kompetentny specjalista, to gwarancja dopasowania oferty do indywidualnych preferencji klienta. Niektóre z biur stanowią oddział firmy na dany region, czego przykładem są Biura Nieruchomości Freedom. W Gliwicach oddział Freedom Nieruchomości Gliwice jest zlokalizowany przy ul. Chopina 6. Tego typu sieci sprzedaży łączą ze sobą doświadczonych sprzedawców działających na szeroką skalę w całej Polsce. Warto również zwrócić uwagę na stronę internetową agencji, a także na jej obecność na portalach z ogłoszeniami, co stanowi dowód aktywnej działalności. Wskazanym też jest umówienie się na indywidualne spotkanie, bezpośrednie poznanie oferty biura oraz rozeznanie się w działalności oraz doświadczeniu jakim dysponuje.

Opinie biura nieruchomości Gliwice

Serdeczne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w sprzedaży mieszkania Referencje - Marta Wasilczuk

Serdeczne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w sprzedaży mieszkania. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, doświadczeniu i profesjonalnej pracy Pana Pawła transakcja sprzedaży została przeprowadzona bardzo sprawnie i co najważniejsze w satysfakcjonującej mnie cenie. Duże poczucie humoru przy tym wszystkim sprawiło, że będę miło wspominać naszą współpracę i polecać każdemu kto chce w sposób profesjonalny sprzedać swoją nieruchomość. Gorąco polecam i dziękuję!

Marta Wasilczuk

Był to nasz pierwszy zakup mieszkania Referencje - Olga i Jakub Juraszus

Pan Paweł jako pośrednik jest pilny, kompetentny, rzetelny, miły i elokwentny. Był to nasz pierwszy zakup mieszkania. Przez cały proces zostaliśmy przeprowadzeni w sposób jasny i klarowny. Komunikacja z Panem Pawłem była błyskawiczna. Na wszystkie nasze pytania odpowiedział wyczerpująco.

Olga i Jakub Juraszus

 

Był bardzo pomocny i zaangażowany w nasze transakcje Referencje - Jadwiga Lewandowska

Pan Paweł Lelonek jest kompetentny, terminowy, rzetelny, punktualny, bardzo miło dla klientów. Był nam bardzo pomocny i zaangażowany w nasze transakcje, w których towarzyszył do ostatnich podpisów. Jesteśmy z usług Pawła Lelonka zadowoleni i możemy go polecić zainteresowanym osobom.

Jadwiga Lewandowska

 

Zadowolenie ze współpracy Referencje - Halina Szewczak

Współpraca na wysokim poziomie merytorycznym, kulturalnym. Ocena Bardzo dobra

Halina Szewczak

 

Pan Paweł zaangażował się w proces sprzedaży w 100% Referencje - Aleksandra Lechocka

Pan Paweł zaangażował się w proces sprzedaży w 100%. Odpowiadał na wszystkie nasze wątpliwości i pytania. Osoba bardzo kontaktowa i kompetentna, godnie reprezentuje Biuro Nieruchomości Freedom. Załatwianie wszelkich formalności z Panem Pawłem to czysta przyjemność.

Aleksandra Lechocka