Biuro nieruchomości Iława

Biuro nieruchomości
Freedom Iława

Jana III Sobieskiego 16 B, 14-200 Iława

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Freedom Nieruchomości Iława powstało w 2014 r. Biuro prowadzone jest przez małżeństwo z Iławy, które w oparciu o narzędzia dostarczone przez specjalistów z zakresu marketingu, prawa i finansów ogólnopolskiej sieci Freedom stworzyło prężnie działający oddział, spełniający oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów. 80% naszych klientów pochodzi z polecenia. Siedziba biura znajduje się przy ul. Sobieskiego 16B- poznajmy się!

Miasto Iława

Miasto liczące ok. 34 000 mieszkańców, położone jest w województwie warmińsko- mazurskim, na Pojezierzu Iławskim, nad najdłuższym w Polsce jeziorem Jeziorak. Znajduje się tu również największa wyspa śródlądowa w Polsce - wyspa Wielka Żuława. Posiada ona stałe połączenie promowe z miastem.

Iława leży na obszarze o bardzo czystym powietrzu oraz zróżnicowanym krajobrazie przyrodniczym, który nazywany jest Zielonymi Płucami Polski. Wszystko to przyciąga każdego roku do Iławy turystów oraz nowych mieszkańców, którzy doceniają walory przyrodnicze i możliwość prowadzenia spokojnego życia.

Historia Iławy

Ze względu na położenie geograficzne, szczególnie otoczenie obszaru przez wody, w 1305 r. komtur krzyżacki Sieghard von Schwarzburg założył tu miasto. Iława znajdowała się początkowo na terytorium krainy Pruskiej, a następnie Rzeszy Niemieckiej. Dopiero w 1945 r. została przyłączona do Polski.

Zabytki i atrakcje Iławy

Iława dostarcza mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym ją każdego roku wielu rozrywek związanych z jej położeniem. Jezioro Jeziorak, będące najdłuższym jeziorem w Polsce pozwala na żeglowanie i uprawianie sportów wodnych w swoim akwenie. Z Iławy można dopłynąć, aż do Morza Bałtyckiego poprzez jezioro Jeziorak i zabytkowy, unikatowy na skalę światową Kanał Elbląski z pochylniami. Położenie w „Zielonych Płucach Polski” pozwala odpocząć wdychając wyjątkowo świeże powietrze. Urozmaicona linia brzegowa i liczne wyspy czynią każdą wyprawę atrakcyjną.

Iławski rynek nieruchomości

Na rynku nieruchomości w Iławie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania zakupem działek i domów. Należy przy tym zwrócić uwagę, że działki w samym mieście stanowią niewielką część obrotu nieruchomościami w regionie. W sprzedaży dostępne są głównie oferty działek położonych na obrzeżach miast lub w okolicznych miejscowościach. Jednocześnie na wysokim poziomie pozostaje ilość nowych inwestycji wielorodzinnych. Rozwój miasta oraz jego położenie powodują, że coraz więcej osób kieruje swoje zainteresowanie w stronę zakupu nieruchomości, jako inwestycji, z planem ich dalszego najmu.

Odpowiednio przygotowane i promowane oferty sprzedaży nieruchomości szybko znajdują nowych właścicieli.

Ceny nieruchomości w Iławie

W Iławie na przestrzeni ostatnich 8 lat widoczny jest znaczny wzrost cen nieruchomości. Cena m2 mieszkania na rynku wtórnym w Iławie wyniosła w 2020 roku ok. 5 000 zł, a na rynku pierwotnym ok 5 500 zł. Jeszcze w 2014 roku było to na rynku wtórnym ok. 2 500 zł, a na rynku pierwotnym ok. 3 100 zł.

Na obszarze całego miasta podejmowane są inwestycje mieszkaniowe. Ich ilość rok do roku utrzymuje się na zbliżonym poziomie.

Biura nieruchomości Iława

Pomimo, iż Iława jest niewielkim miastem, prężnie działa w niej kilka biur nieruchomości: zarówno sieciowych, jak i niezależnych, lokalnych. Opierają one swoje działania na różnych modelach. Przy wyborze biura warto zajrzeć na jego stronę internetową. Zweryfikować, jak działa. Przyjrzeć się przygotowaniu ofert. Sprawdzić dostępność ofert na najważniejszych portalach nieruchomościowych. A na koniec umówić się na spotkanie z agentem i sprawdzić, czy przekonuje nas jego model działania, wiedza i doświadczenie.

Opinie biura nieruchomości Iława

Magda Prasek

Pani Madzia to bez wątpienia najlepszy pośrednik w Iławie i okolicach. Otoczyła nas profesjonalna opieką i poprowadziła przez cały proces zakupu mieszkania: finansowy, prawny i mentalny w gorszych momentach. Po wielu negatywnych doświadczeniach z Iławskimi pośrednikami Pani Madzia była jak powiew świeżego powietrza. Bardzo DZIĘKUJEMY i Polecamy, sami na pewno jeszcze nie raz skorzystamy.

Magda Prasek