Biuro nieruchomości Józefów

Biuro nieruchomości
Freedom Józefów

ul. Piłsudskiego 38a, 05-410 Józefów

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Jesteśmy grupą pasjonatów nastawionych na budowanie długotrwałych relacji z klientami. Zawsze znajdziemy dla Ciebie czas, uważnie wysłuchamy i zaproponujemy rozwiązanie. Zajmiemy się Twoją nieruchomością kompleksowo tak, abyś osobiście nie musiał angażować się w ten proces ponad niezbędne minimum. Zawsze służymy radą i wskazówkami, a dzięki współpracy z zewnętrznymi specjalistami i wykonawcami, pomagamy także w niektórych sprawach leżących poza obszarem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Zapraszamy do kontaktu!

Miasto Józefów

Położone w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, w ciągu tzw. linii otwockiej, przy ujściu rzeki Świder do Wisły. Obecnie liczy ok. 20 tysięcy mieszkańców. Na obszarze Józefowa znajduje się rozbudowana infrastruktura lokalna, w której skład wchodzą urzędy, placówki handlowo-usługowe, instytucje kulturalno-oświatowe i sportowo-rekreacyjne. Doskonała komunikacja ze stolicą sprzyja rozwojowi miasta poprzez napływ mieszkańców i inwestycje. W 2021 roku Józefów zajął wysokie, 63. miejsce wśród 2477 gmin w Polsce w rankingu „Gmina dobra do życia”, w którym o pozycji decydowały takie czynniki jak bezpieczeństwo, infrastruktura, zieleń miejska i oferta kulturalno-sportowa.

Historia Józefowa

Obecny Józefów złożony jest z kilkunastu części, które historycznie stanowiły odrębne letniska lub wsie. Ich rozwój rozpoczął się pod koniec XIX w. po oddaniu do użytku Kolei Nadwiślańskiej na odcinku łączącym Warszawę z Lublinem. Na terenie Józefowa powstawały wówczas obiekty letniskowe i rekreacyjne, które szybko stały się atrakcyjną bazą wypoczynkową dla mieszkańców stolicy. W okresie międzywojennym Józefów zyskał również miano cenionego uzdrowiska dla leczenia chorób płuc i dróg oddechowych. Do popularyzacji lokalnej turystyki znacząco przyczyniło się otwarcie w roku 1914 Kolei Wąskotorowej. Nowa trasa, wiodąca przez popularne osiedla wypoczynkowe, od początku cieszyła się wielką popularnością wśród Warszawiaków, wśród których zapanowała moda na spędzanie okresu letniego oraz wolnych dni poza miastem.

W 1962 roku, decyzją Rady Państwa, Józefów został podniesiony do rangi miasta.

Zabytki i atrakcje Józefowa

W mieście znajduje się ponad 30 obiektów wpisanych na listę zabytków lub objętych opieką wojewódzkiego konserwatora. Są to głównie budynki mieszkalne, funkcjonujące niegdyś jako popularne obiekty letniskowe.

Na terenie miasta i gminy znajduje się również część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym i Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym tworzy system Zielonego Pierścienia Warszawy, zwany również potocznie „zielonymi płucami stolicy”. Okolica słynie z walorów przyrodniczych, do których można zaliczyć rezerwaty przyrody: Świder, Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie. Lokalną atrakcję stanowią rekreacyjne spływy kajakowe rzeką Świder.

Rynek nieruchomości w Józefowie

Współczesny Józefów to atrakcyjne miejsce do życia dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim spokój, przestrzeń i kontakt z naturą. Często poszukiwanymi nieruchomościami są domy lub działki nadające się pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną lub szeregową, choć z każdym rokiem przybywa również coraz więcej inwestycji z obszaru budownictwa wielorodzinnego.

Ceny nieruchomości w Józefowie

Bliskość stolicy, dobra komunikacja oraz rosnące ceny nieruchomości mieszkaniowych leżących w granicach administracyjnych Warszawy przyciągają z każdym rokiem coraz więcej zainteresowanych osiedlaniem się w Józefowie i jego okolicach. Powoduje to także ciągły wzrost cen na lokalnym rynku. Od czasu wybuchu pandemii wirusa Covid-19 miejscowy rynek nieruchomości przeżywa kolejne ożywienie. Obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią spowodowały, że wiele rodzin zamkniętych przez długie miesiące w dotychczasowych mieszkaniach zaczęło odczuwać potrzebę posiadania większej przestrzeni do życia poza wielkim miastem. Czynnikiem zwiększającym popyt na lokalne nieruchomości jest również chęć zainwestowania posiadanych oszczędności w sposób korzystniejszy w porównaniu z nisko oprocentowanymi lokatami bankowymi i innymi instrumentami finansowymi.

Biura nieruchomości Józefów

Na terenie Józefowa oraz pobliskich miast - Otwocka i Karczewa funkcjonuje kilkanaście biur nieruchomości, wśród których znajdują się zarówno pojedyncze biura działające pod marką własną, jak również oddziały ogólnopolskich sieci biur nieruchomości.

Przy wyborze pośrednika nieruchomości warto wziąć pod uwagę zakres i kompleksowość usług, jakie zapewnia biuro nieruchomości, zaangażowanie pośrednika oraz gotowość do stosowania ponadstandardowych rozwiązań, gdy wymaga tego aktualna sytuacja. Freedom Nieruchomości Józefów to otwartość na tego typu nietypowe wyzwania, dbałość o dobrą komunikację z Klientem i pełne zaangażowanie w proces sprzedaży lub poszukiwania nieruchomości na każdym etapie współpracy.

Opinie biura nieruchomości Józefów

Zuza Aluchnia

Dziękuje Pani Małgorzacie z firmy Freedom za profesjonalne podejście i dużą cierpliwość do wykonywanej pracy, czuliśmy z jej strony ogromne wsparcie i pomoc w sprzedaży mieszkania.

Aneta Małecka

Na początku byłam sceptycznie nastawiona na biura nieruchomości, ale po nieudanych próbach sprzedaży przez siebie, zdecydowałam się na pomoc. To była bardzo dobra decyzja, ponieważ wszystkim się zajęli, w wielu sprawach urzędowych pomogli. Szybka, fachowa obsługa, cały czas w kontakcie z klientem, a co najważniejsze kupiec na mieszkanie znaleziony w ciągu miesiąca. Sprzedaż doprowadzona do samego końca. Bardzo pozytywnie oceniam współprace i polecam wszystkim to biuro.

Robert P.

Bardzo kompetentna pomoc ze strony Pani Małgorzaty. Dzięki niej zakup mieszkania poszedł szybko i sprawnie. Polecam.

Konrad D.

Serdecznie Polecam. Pośrednik na bardzo wysokim poziomie, profesjonalna obsługa i wzorowe podejście do klienta, wręcz niespotykane w dzisiejszych czasach. Proces zakupu mieszkania przebiegał bezproblemowo oraz bardzo szybko. Pan Marek zadbał o wszystkie formalności z tym związane oraz zawsze był do dyspozycji. Pozostaje mi jeszcze raz podziękować Panu Markowi, jak i Pani Małgosi za owocną współpracę.

Rafał B.

Pośrednik rzetelny i godny zaufania. Pan Marek "chodził" za moim tematem jak, nie przymierzając, za swoim. Żadne pytanie nie zostało bez odpowiedzi. Prawdziwie VIPowskie podejście do klienta, który powiedzmy sobie otwarcie VIP-em nie był :) cieszę się że w czasach, gdzie wszystko jest automatyczne i hurtowe, można jeszcze otrzymać takie w pełni indywidualne podejście (oraz pojenie kawą i karmienie ciastkami :-). Stres związany z zakupem mieszkania został zredukowany dzięki temu do minimum, formalności przebiegły sprawnie i oto stałem się szczęśliwym posiadaczem fajnego mieszkania.