Biuro nieruchomości Katowice

Biuro nieruchomości
Freedom Katowice

Jana III Sobieskiego 27 lok. 9, 40-082 Katowice

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Biuro nieruchomości Freedom Katowice to pierwszy w Polsce oddział franczyzowy Freedom Nieruchomości. Od 2014 roku do dzisiaj ważne dla Ciebie sprawy otaczamy bezpieczeństwem, profesjonalną obsługą i merytorycznym wsparciem. Doradzamy, pomagamy oszacować cenę Twojej nieruchomości i bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za jej sprzedaż lub wynajem.

W czym tkwi nasza przewaga? Siła to zespół. Do Twojej dyspozycji w pierwszym etapie oddajemy:

  • agentów nieruchomości realizujących szeroki zakres współpracy,
  • specjalistów ds. nieruchomości ukierunkowanych na wybraną gałąź rynku,
  • brokerów nieruchomości pełniących również funkcje menadżerskie.

Na kolejnym etapie współpracy niezbędne jest wsparcie prawne, administracyjne i finansowe, dlatego możesz polegać na: specjaliście ds. finalizacji transakcji i finansów, specjaliście ds. administracji i zarządzania najmem, ekspercie ds. kredytów i narzędzi finansowania nieruchomości, home stagerze, profesjonalnym fotografie.

Taka struktura zapewnia komfort współpracy zarówno Tobie jak i nam. Dzięki temu realizujemy wspólnie wybrany cel, stawiając Cię zawsze w centrum naszej uwagi.

Biuro nieruchomości Katowice? Tylko Freedom! Zrób pierwszy krok, zadaj pytanie i pozwól nam zająć się resztą.

Miasto Katowice

Katowice znajdują się w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na południu kraju, która stanowi dziś jedną z czołowych metropolii w Polsce oraz jeden z najważniejszych ośrodków sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Katowice są ważnym w skali kraju centrum akademickim, kulturalnym i gospodarczym. Wyróżniają się wysoką jakością życia na tle pozostałych miast konurbacji liczącej około 2,3 mln mieszkańców. Same Katowice są dziś liderem w działaniach proekologicznych i na rzecz ekomobilności.

Historia Katowic

Pierwsza wzmianka o Katowicach pojawiła się w 1598 roku. Najstarszą katowicką dzielnicą jest Dąb, o którym dokumenty wspominają już w 1299 roku. Katowice często zmieniały swoich właścicieli, jednak ważny był rok 1838, kiedy to Franz von Winkler kupił dobra rycerskie Katowice i przeniósł do Katowic zarząd swojego majątku. Rozwój Katowic rozpoczął się wkrótce na dobre wraz z uruchomieniem połączenia kolejowego z Wrocławiem. W 1847 roku na główną stację kolejową wjechał pierwszy pociąg osobowy. Chwilę później Katowice miały już połączenie z Berlinem i Wiedniem. Od tego czasu Katowice, które w 1865 roku otrzymały prawa miejskie, rosły gospodarczo i kulturowo. Rozkwit przypadł na lata międzywojenne, gdy Katowice podwoiły w ciągu kilku lat swoją liczbę ludności. Do dzisiaj pozostają jednym z ważniejszych punktów na mapie Polski i Europy licząc obecnie ponad 290 tys. mieszkańców.

Zabytki i atrakcje Katowic

Do głównych atrakcji turystycznych Katowic, których nie da się ominąć zaliczamy Pomnik Powstańców Śląskich, bo jest to największy pomnik w kraju i stojący naprzeciwko Spodek, czyli halę widowiskowo-sportową z 1971 roku o niepowtarzalnej bryle, mieszczącą ponad 11 tys. osób. W Parku Kościuszki znajduje się jedyna istniejąca w Polsce wieża spadochronowa, a przy wschodniej granicy miasta leży zabytkowe Osiedle Robotnicze Nikiszowiec, które słynie ze swojej śląskości.

Katowice mają również cywilne lotnisko Muchowiec zlokalizowane w Dolinie 3 Stawów, która jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców. Największy park miejski to Park Kościuszki, a trzecim najchętniej odwiedzanym miejscem jest Park Śląski, który mimo, iż znajduje się na terenie Chorzowa stanowi jedno z podstawowych miejsc odpoczynku Katowiczan.

Katowicki rynek nieruchomości

Śląski rynek nieruchomości sam w sobie jest bardzo zróżnicowany i cechują go spore dysproporcje. Skupiając się na Katowicach myślimy o jednym z najatrakcyjniejszych rynków nieruchomości w Polsce. Katowice przez ostatnie kilka lat rozwijają się prężnie i szybko. Inwestycji mieszkaniowych przybywa obecnie w większości dzielnic, ze szczególnym upodobaniem dzielnic południowych takich jak Ligota, Panewniki, Kostuchna, Piotrowice, Brynów. Centrum miasta to dynamiczny rozwój powierzchni obiektów biznesowych, biurowców i centrów rozrywki. Inwestycje deweloperskie w Centrum miasta należą do zdecydowanej mniejszości.

Ceny nieruchomości w katowicach

Wraz z rosnącą ogólnoświatową tendencją, rynek nieruchomości Katowice nie ustępuje pod względem cen innym wiodącym miastom w Polsce. Od kilku lat ceny nabierały coraz większej dynamiki, by ze średniej ceny 3600 zł za m2 w 2014 roku wznieść się do poziomu 6200 zł za m2 na rynku wtórnym. Natomiast mieszkania na rynku pierwotnym w kwocie poniżej 5500 zł za m2 odchodzą już do historii.

W związku z historią powstania miasta oraz branżą przemysłową, która kiedyś dominowała w Katowicach, widać tu odwrotną specyfikę cen w porównaniu do innych dużych miast Polski. Ceny nieruchomości mieszkalnych w Śródmieściu są niższe niż poza nim. Zdecydowanie najdroższe mieszkania znajdują się w południowych dzielnicach miasta oraz na Koszutce, Brynowie i przy Dolinie 3 Stawów.

Katowice - gdzie mieszkać?

Najchętniej wybierane do zamieszkania dzielnice Katowic to: Koszutka, Bogucice, Muchowiec - Osiedle Paderewskiego, Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota - Panewniki, Piotrowice - Ochojec. Katowiczanie wybierają tę lokalizację z uwagi na bliskość terenów zielonych, dobrą infrastrukturę oraz częściowo z uwagi na bliskość Centrum miasta. Samego Śródmieścia jednak tutaj nie ma.

Biura nieruchomości Katowice

Aktualnie w Katowicach znajduje się około 230 agencji nieruchomości prezentujących oferty mieszkań, domów, działek i nieruchomości komercyjnych. Freedom Katowice znajdziesz w czołówce biur o zorganizowanej strukturze, liczących powyżej 20 pracowników i funkcjonujących na rynku dłużej niż 5 lat. Praca zespołowa z wyraźną specjalizacją wśród naszych agentów daje nam przewagę, gdyż w zespole pośrednik nieruchomości jest w stanie szybko i sprawnie przeanalizować każdy przypadek, skutecznie pokonać przeciwności losu lub zwyczajnie zostać zastąpionym w razie nieobecności bez straty dla Twojej sprawy. To nas wyróżnia na tle jednoosobowych biur nieruchomości w Katowicach, które przeważają i czasem są ukierunkowane na wybraną część miasta.

Opinie biura nieruchomości Katowice

Mateusz Barglik

Pani Aneta Pańczyk to powiew świeżości wśród pośredników nieruchomościami! Świetna współpraca, kompleksowa obsługa i błyskawiczny kontakt. Serdecznie polecam.

Marek Machura

Polecam współpracę z tym biurem. Osobiście kontaktowałem się z Panią Anetą Pańczyk i nie mogę znaleźć wystarczających słów żeby wyrazić jak nieocenioną była pomocą przy sprzedaży mieszkania. Profesjonalizm, rzetelność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie to tylko niektóre z cech Pani Anety, które sprawią że sprzedaż nieruchomości będzie łatwa, szybka i przyjemna, nawet w tych niepewnych czasach.

Krystyna Klara

Pełen profesjonalizm, kultura osobista na bardzo wysokim poziomie, rzetelnie i terminowo. Polecam serdecznie współpracę z agentem nieruchomości Tomaszem Kramarczyk.

Marcin Karlik

Polecam profesjonalne usługi i wsparcie na każdym etapie procesu sprzedaży nieruchomości pana Tomasza Kramarczyka z Freedom Nieruchomości z katowickiego biura.

Iwona WK

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Freedom Nieruchomości. Dzięki profesjonalnej obsłudze p. Tomasza Kramarczyka oraz p. Justyny Płaczkowski sprzedaż mieszkania została sprawnie przeprowadzona. Dziękuję.