Biuro nieruchomości Katowice

Biuro nieruchomości
Freedom Katowice

Jana III Sobieskiego 27 lok. 9, 40-082 Katowice
Sprzedaj nieruchomość

Najnowsze oferty
oddziału Katowice

Pokaż więcej (173)

Nasi ludzie

Artur Dumin Dyrektor Oddziału Katowice

Artur Dumin

Dyrektor Oddziału
Diana Polak Broker Nieruchomości/Zarządzanie najmem Katowice

Diana Polak

Broker Nieruchomości/Zarządzanie najmem
Agnieszka Szufnara-Szuwalska Starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Katowice

Agnieszka Szufnara-Szuwalska

Starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości
Weronika Chwietczuk Broker Nieruchomości/Home Stager Katowice

Weronika Chwietczuk

Broker Nieruchomości/Home Stager
Małgorzata Zajdel Zarządzanie najmem Katowice

Małgorzata Zajdel

Zarządzanie najmem
Tomasz Kramarczyk Specjalista ds. Nieruchomości Katowice

Tomasz Kramarczyk

Specjalista ds. Nieruchomości
Justyna Płaczkowski Specjalista ds. finalizacji transakcji i finansów Katowice

Justyna Płaczkowski

Specjalista ds. finalizacji transakcji i finansów
Michał Ziółko Broker Nieruchomości Katowice

Michał Ziółko

Broker Nieruchomości
Maja Janecka Agent Nieruchomości Katowice

Maja Janecka

Agent Nieruchomości
Agnieszka Olma Agent Nieruchomości Katowice

Agnieszka Olma

Agent Nieruchomości
Łukasz Mrowiec Fotograf Katowice

Łukasz Mrowiec

Fotograf
Izabela Michuta Agent Nieruchomości Katowice

Izabela Michuta

Agent Nieruchomości
Szymon Biela Broker Nieruchomości Katowice

Szymon Biela

Broker Nieruchomości
Aleksandra Świder Agent Nieruchomości Katowice

Aleksandra Świder

Agent Nieruchomości
Paweł Starzycki Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Katowice

Paweł Starzycki

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Adam Gibuła Agent Nieruchomości Katowice

Adam Gibuła

Agent Nieruchomości
Krzysztof Chodonowski Agent Nieruchomości Katowice

Krzysztof Chodonowski

Agent Nieruchomości
Michał Karkoszka Agent Nieruchomości Katowice

Michał Karkoszka

Agent Nieruchomości
Filip Śleziona Fotograf Katowice

Filip Śleziona

Fotograf
Barbara Janoska Specjalista ds. administracji i zarządzania najmem Katowice

Barbara Janoska

Specjalista ds. administracji i zarządzania najmem
Magdalena Murawska Agent Nieruchomości Katowice

Magdalena Murawska

Agent Nieruchomości

Napisz do nas

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Biuro nieruchomości Freedom Katowice to pierwszy w Polsce oddział franczyzowy Freedom Nieruchomości. Od 2014 roku do dzisiaj ważne dla Ciebie sprawy otaczamy bezpieczeństwem, profesjonalną obsługą i merytorycznym wsparciem. Doradzamy, pomagamy oszacować cenę Twojej nieruchomości i bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za jej sprzedaż lub wynajem.

W czym tkwi nasza przewaga? Siła to zespół. Do Twojej dyspozycji w pierwszym etapie oddajemy:

  • agentów nieruchomości realizujących szeroki zakres współpracy,
  • specjalistów ds. nieruchomości ukierunkowanych na wybraną gałąź rynku,
  • brokerów nieruchomości pełniących również funkcje menadżerskie.

Na kolejnym etapie współpracy niezbędne jest wsparcie prawne, administracyjne i finansowe, dlatego możesz polegać na: specjaliście ds. finalizacji transakcji i finansów, specjaliście ds. administracji i zarządzania najmem, ekspercie ds. kredytów i narzędzi finansowania nieruchomości, home stagerze, profesjonalnym fotografie.

Taka struktura zapewnia komfort współpracy zarówno Tobie jak i nam. Dzięki temu realizujemy wspólnie wybrany cel, stawiając Cię zawsze w centrum naszej uwagi.

Biuro nieruchomości Katowice? Tylko Freedom! Zrób pierwszy krok, zadaj pytanie i pozwól nam zająć się resztą.

Miasto Katowice

Katowice znajdują się w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na południu kraju, która stanowi dziś jedną z czołowych metropolii w Polsce oraz jeden z najważniejszych ośrodków sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Katowice są ważnym w skali kraju centrum akademickim, kulturalnym i gospodarczym. Wyróżniają się wysoką jakością życia na tle pozostałych miast konurbacji liczącej około 2,3 mln mieszkańców. Same Katowice są dziś liderem w działaniach proekologicznych i na rzecz ekomobilności.

Historia Katowic

Pierwsza wzmianka o Katowicach pojawiła się w 1598 roku. Najstarszą katowicką dzielnicą jest Dąb, o którym dokumenty wspominają już w 1299 roku. Katowice często zmieniały swoich właścicieli, jednak ważny był rok 1838, kiedy to Franz von Winkler kupił dobra rycerskie Katowice i przeniósł do Katowic zarząd swojego majątku. Rozwój Katowic rozpoczął się wkrótce na dobre wraz z uruchomieniem połączenia kolejowego z Wrocławiem. W 1847 roku na główną stację kolejową wjechał pierwszy pociąg osobowy. Chwilę później Katowice miały już połączenie z Berlinem i Wiedniem. Od tego czasu Katowice, które w 1865 roku otrzymały prawa miejskie, rosły gospodarczo i kulturowo. Rozkwit przypadł na lata międzywojenne, gdy Katowice podwoiły w ciągu kilku lat swoją liczbę ludności. Do dzisiaj pozostają jednym z ważniejszych punktów na mapie Polski i Europy licząc obecnie ponad 290 tys. mieszkańców.

Zabytki i atrakcje Katowic

Do głównych atrakcji turystycznych Katowic, których nie da się ominąć zaliczamy Pomnik Powstańców Śląskich, bo jest to największy pomnik w kraju i stojący naprzeciwko Spodek, czyli halę widowiskowo-sportową z 1971 roku o niepowtarzalnej bryle, mieszczącą ponad 11 tys. osób. W Parku Kościuszki znajduje się jedyna istniejąca w Polsce wieża spadochronowa, a przy wschodniej granicy miasta leży zabytkowe Osiedle Robotnicze Nikiszowiec, które słynie ze swojej śląskości.

Katowice mają również cywilne lotnisko Muchowiec zlokalizowane w Dolinie 3 Stawów, która jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców. Największy park miejski to Park Kościuszki, a trzecim najchętniej odwiedzanym miejscem jest Park Śląski, który mimo, iż znajduje się na terenie Chorzowa stanowi jedno z podstawowych miejsc odpoczynku Katowiczan.

Katowicki rynek nieruchomości

Śląski rynek nieruchomości sam w sobie jest bardzo zróżnicowany i cechują go spore dysproporcje. Skupiając się na Katowicach myślimy o jednym z najatrakcyjniejszych rynków nieruchomości w Polsce. Katowice przez ostatnie kilka lat rozwijają się prężnie i szybko. Inwestycji mieszkaniowych przybywa obecnie w większości dzielnic, ze szczególnym upodobaniem dzielnic południowych takich jak Ligota, Panewniki, Kostuchna, Piotrowice, Brynów. Centrum miasta to dynamiczny rozwój powierzchni obiektów biznesowych, biurowców i centrów rozrywki. Inwestycje deweloperskie w Centrum miasta należą do zdecydowanej mniejszości.

Ceny nieruchomości w katowicach

Wraz z rosnącą ogólnoświatową tendencją, rynek nieruchomości Katowice nie ustępuje pod względem cen innym wiodącym miastom w Polsce. Od kilku lat ceny nabierały coraz większej dynamiki, by ze średniej ceny 3600 zł za m2 w 2014 roku wznieść się do poziomu 6200 zł za m2 na rynku wtórnym. Natomiast mieszkania na rynku pierwotnym w kwocie poniżej 5500 zł za m2 odchodzą już do historii.

W związku z historią powstania miasta oraz branżą przemysłową, która kiedyś dominowała w Katowicach, widać tu odwrotną specyfikę cen w porównaniu do innych dużych miast Polski. Ceny nieruchomości mieszkalnych w Śródmieściu są niższe niż poza nim. Zdecydowanie najdroższe mieszkania znajdują się w południowych dzielnicach miasta oraz na Koszutce, Brynowie i przy Dolinie 3 Stawów.

Katowice - gdzie mieszkać?

Najchętniej wybierane do zamieszkania dzielnice Katowic to: Koszutka, Bogucice, Muchowiec - Osiedle Paderewskiego, Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota - Panewniki, Piotrowice - Ochojec. Katowiczanie wybierają tę lokalizację z uwagi na bliskość terenów zielonych, dobrą infrastrukturę oraz częściowo z uwagi na bliskość Centrum miasta. Samego Śródmieścia jednak tutaj nie ma.

Biura nieruchomości Katowice

Aktualnie w Katowicach znajduje się około 230 agencji nieruchomości prezentujących oferty mieszkań, domów, działek i nieruchomości komercyjnych. Freedom Katowice znajdziesz w czołówce biur o zorganizowanej strukturze, liczących powyżej 20 pracowników i funkcjonujących na rynku dłużej niż 5 lat. Praca zespołowa z wyraźną specjalizacją wśród naszych agentów daje nam przewagę, gdyż w zespole pośrednik nieruchomości jest w stanie szybko i sprawnie przeanalizować każdy przypadek, skutecznie pokonać przeciwności losu lub zwyczajnie zostać zastąpionym w razie nieobecności bez straty dla Twojej sprawy. To nas wyróżnia na tle jednoosobowych biur nieruchomości w Katowicach, które przeważają i czasem są ukierunkowane na wybraną część miasta.

Opinie biura nieruchomości Katowice

Krystyna Rosada

Pan Łukasz okazał się profesjonalistą. Przekazał wszystkie istotne informacje na dniu otwartym, a później w taki sam sposób poprowadził sprawę do udanego zakończenia. Udzielał pomocy i odpowiedzi na nurtujące kupujących odpowiedzi, przy czym wykazał się wiedzą, otwartością umysłu, cierpliwością oraz szacunkiem. Na każde pytanie potrafił znaleźć lub poszukać odpowiedzi. Współpracę z Panem Łukaszem uznajemy za bardzo udaną i dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu transakcji.