Biuro nieruchomości Kołobrzeg

Biuro nieruchomości
Freedom Kołobrzeg

ul. Łopuskiego 40A, 78-100 Kołobrzeg
Sprzedaj nieruchomość

Najnowsze oferty
oddziału Kołobrzeg

Pokaż więcej (47)

Nasi ludzie

Mieczysław Jakubowski Dyrektor Oddziału Kołobrzeg

Mieczysław Jakubowski

Dyrektor Oddziału
Leszek Dąbrowski Agent Nieruchomości Kołobrzeg

Leszek Dąbrowski

Agent Nieruchomości
Henryka Szulakiewicz Agent Nieruchomości Kołobrzeg

Henryka Szulakiewicz

Agent Nieruchomości
Sandra Turska Agent nieruchomości/ ekspert finansowy Notus Finanse S.A. Kołobrzeg

Sandra Turska

Agent nieruchomości/ ekspert finansowy Notus Finanse S.A.
Anna Jakubowska Agent Nieruchomości/ Home stager Kołobrzeg

Anna Jakubowska

Agent Nieruchomości/ Home stager

Napisz do nas

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Kołobrzeg to nie tylko miasto uzdrowiskowe, ale także jedna z największych miejscowości turystycznych w Polsce. Pod względem udzielonych noclegów, z wynikiem blisko 5 mln, zajmuje trzecie miejsce, bezpośrednio po Warszawie i Krakowie. To właśnie między innymi z tego powodu Kołobrzeg jest idealnym miejscem do inwestowania w zakup nieruchomości oraz generowania stałego dochodu z ich wynajmu. W sezonie zapełnienie hoteli i apartamentów w Kołobrzegu sięga 97-98%, zaś zimą wynosi 70% i jest to jeden z najwyższych współczynników w kraju. Dzięki poprawie komunikacji tego regionu poprzez nową drogę ekspresową S6/S11 rejon ten stał się bardzo atrakcyjny pod względem inwestycyjnym, ceniony nie tylko przez krajowych inwestorów, ale również z Niemiec i Skandynawii.

Miasto Kołobrzeg

Liczba mieszkańców Kołobrzegu obecnie wynosi około 47 tys. co oznacza, że jest to miasto o średniej wielkości, które latem przeżywa prawdziwy najazd turystów. Z oficjalnych informacji wynika, że w okresie lipiec - sierpień, na każde 100 mieszkańców Kołobrzegu przypada średnio ponad 300 turystów. W roku 2020 we wszystkich miejscowościach nadmorskich naszego kraju przebywało łącznie 1,5 mln turystów, którzy skorzystali z 7,3 mln noclegów. Aż 730 tys. noclegów udzielono w nieruchomościach kołobrzeskich wyprzedzając tym samym miejscowości takie jak Gdańsk, Sopot czy Świnoujście.

Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się dzielnice położone wzdłuż morza, czyli dzielnica uzdrowiskowa, portowa oraz zachodnia, położona po drugiej stronie głównej rzeki pomorza zachodniego czyli Parsęty.

Historia Kołobrzegu

Historia Kołobrzegu jest bardzo bogata i burzliwa, a jej początek datuje się na VIII wiek, kiedy powstała tu osada zajmująca się pozyskiwaniem soli z solanek, wówczas bardzo ważnej gałęzi gospodarki.

Bolesław I Chrobry w 1000 roku utworzył w Kołobrzegu biskupstwo co potwierdza bardzo ważne znaczenie Kołobrzegu, ówczesnego państwa Piastów, na równi z Krakowem, Poznaniem czy Wrocławiem. W ciągu kilkuset lat Kołobrzeg znajdował się pod rządami: Duńczyków, książąt pomorskich, Brandenburgii, Prus i Niemiec.

W 1830 roku otwarto tu pierwszy zakład kąpieli solankowych, a lecznicze właściwości wody, borowiny oraz specyficzny mikroklimat i powietrze bogate w jod sprawiło, iż po kilkunastu latach Kołobrzeg stał się uzdrowiskiem znanym w tej części Europy.

Zabytki i atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe i turystyczne, a jego największą atrakcją są piękne, piaszczyste plaże o szerokości 90 metrów i łącznej długości blisko 13 kilometrów. Równie dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się zabytkowy park nadmorski z licznymi alejkami, ścieżkami pieszymi, rowerowymi oraz pomnikami: m.in. Pomnikiem Zaślubin czy odsłoniętym w 1980 roku Pomnikiem Sanitariuszki, który jest jedynym w Polsce i Europie pomnikiem oddającym cześć wszystkim dziewczętom i kobietom – sanitariuszkom, które udzielały pomocy rannym w okresie II wojny światowej.

Podczas wizyty w Kołobrzegu koniecznie trzeba zobaczyć molo o długości 220 metrów odwiedzane chyba przez każdego turystę. Pierwsze molo powstało w 1881 roku pierwotnie jako drewniane, a w 1971 roku wybudowano nowe o konstrukcji żelbetowej.

Kolejna atrakcja warta zwiedzenia to latarnia morska z wieżą widokową, która jest udostępniona turystom do zwiedzania. Obecnie we wnętrzu latarni znajduje się również muzeum.

Jednym z najstarszych zabytków Kołobrzegu jest Bazylika Konkatedralna, której powstanie datuje się na początek XIV wieku, wybudowana w stylu gotyckim oraz Miejski Ratusz wybudowany w latach 1829-1832.

Kołobrzeski rynek nieruchomości

Kołobrzeski rynek nieruchomości to jeden z najbardziej dynamicznych rynków w Polsce, nie tylko pod względem przyrostu oddawanych nieruchomości na sprzedaż nad morzem, ale również ich cen. W zdecydowanej większości zakup nieruchomości w Kołobrzegu klienci traktują jako dobrą lokatę kapitału lub jako zaspokojenie własnych potrzeb na pobyty wypoczynkowe. Najbardziej dochodowe apartamenty w Kołobrzegu generują stopę zwrotu często powyżej 10% rocznie i są to głównie luksusowe apartamenty z widokiem na morze.

Rynek mieszkaniowy w Kołobrzegu cechuje się dużym zróżnicowaniem. Znaczna część mieszkań w centrum Kołobrzegu została wybudowana w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych. Osiedla takie jak Ogrody czy Lęborskie powstały po 1980 roku jako niska zabudowa. Dużym zainteresowaniem mieszkańców Kołobrzegu cieszą się budynki jedenastopiętrowe z wielkiej płyty.

Od 2000 roku w Kołobrzegu powstaje bardzo dużo nowych mieszkań. Zlokalizowane są głównie na osiedlach: Europejskim, Bajkowym czy Jantar przeznaczone głównie dla mieszkańców Kołobrzegu oraz w dzielnicy nadmorskiej przeznaczone głównie dla klientów z całej Polski, Europy czy nawet świata.

Ceny nieruchomości w Kołobrzegu

Pośrednik, który prowadzi biuro nieruchomości w Kołobrzegu, w swojej ofercie posiada głównie apartamenty na sprzedaż, nad morzem, których ceny zaczynają się od 10 tys. zł/mkw. Apartamenty z widokiem na morze w Kołobrzegu osiągają często kwoty nawet 30 tys. zł/mkw. Znaczna część z nich położona jest w obiektach hotelowych, gdzie właściciele mają dostęp do basenu, strefy SPA, fitness czy restauracji.

Na rynku pierwotnym buduje się głównie małe, 1-2 pokojowe apartamenty o powierzchni 30-40 mkw, a czynnikiem decydującym o ich atrakcyjności i cenie jest głównie odległość do morza. Trochę inaczej wygląda sytuacja mieszkań na sprzedaż w Kołobrzegu. Te powstają głównie w południowej części miasta, a największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-3 pokojowe o pow. od 45 mkw a ich ceny zaczynają się od 6500 zł/mkw.

Od ponad roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się w Kołobrzegu działki na sprzedaż. Klienci szukają głównie małych działek pod budownictwo jednorodzinne, wolnostojące, dobrze skomunikowane z centrum miasta. Wówczas ich ceny zaczynają się od 250 zł/mkw.

Domy na sprzedaż w Kołobrzegu to bardzo zróżnicowany rynek. Te wybudowane w latach 80. i wcześniej cieszą się najmniejszym zainteresowaniem. Największy popyt jest na nowe domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 100 mkw, których ceny zaczynają się od 600 tys zł.

Kołobrzeg – gdzie mieszkać

Mieszkańcy Kołobrzegu coraz częściej wybierają do stałego zamieszkania duże osiedle mieszkaniowe, położone poza centrum miasta, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, większą ilością miejsc parkingowych czy placów zabaw dla dzieci. Zauważalna jest również tendencja gdzie właściciele dużych mieszkań sprzedają swoje nieruchomości i kupują domy w miejscowościach podmiejskich tj. Zieleniewo, Korzystno czy Grzybowo.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone w centrum miasta czy też na kołobrzeskiej starówce, gdzie przeważa niska zabudowa z lat 80-tych.

Dzielnica uzdrowiskowa, nadmorska czy portowa została w większości wykupiona przez klientów zewnętrznych i wykorzystywana jest głównie na wynajem lub na własne potrzeby wypoczynkowe właścicieli mieszkań. Osoby wypoczywające znajdują tu bardzo bogatą bazę zabiegową, rehabilitacyjną, a miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z licznych ścieżek pieszych i rowerowych biegnących wzdłuż morza.

Kołobrzeg – nieruchomości na wynajem

Kołobrzeg jest idealnym miejscem do inwestowania środków w apartamenty na wynajem. Szacuje się, że nawet 50% sprzedawanych nieruchomości w Kołobrzegu jest właśnie w celach inwestycyjnych. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się profesjonalnie obsługą apartamentów, które zajmują się całym procesem wynajmu, a właściciel otrzymuje co miesiąc odpowiedni dochód. Klienci najczęściej inwestują w apartamenty na wynajem nad morzem. Coraz bardziej popularnym staje się inwestowanie w condo hotele gdzie inwestor oddaje w wynajem apartament hotelowi, który płaci stałą, comiesięczną kwotę bez względu na jego obłożenie. Każdy ze sposobów wynajmu ma swoje wady i zalety, a osiągana stopa zwrotu z inwestycji, oprócz wzrostu wartości nieruchomości, waha się w granicach od 5 nawet do 8%.

Biura nieruchomości Kołobrzeg

Rynek nieruchomości w Kołobrzegu jest bardzo perspektywiczny głównie poprzez swoje walory inwestycyjne. Według wszelkich prognoz, to właśnie w centrach dużych miast i w miejscowościach turystycznych, jest najlepsze miejsce do inwestowania w nieruchomości. Kołobrzeg wiedzie pod tym względem prym.

Dlatego też Biuro Nieruchomości Freedom Kołobrzeg w swojej ofercie posiada głównie apartamenty na sprzedaż nad morzem zarówno o charakterze inwestycyjnym jak i wypoczynkowym.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość w Kołobrzegu radzimy skorzystać z biura z wieloletnim doświadczeniem, szeroką bazą kontaktów w całym kraju oraz cieszącym się dobrymi opiniami wśród klientów. Nieodzownym elementem wyboru agencji nieruchomości w Kołobrzegu powinna być również rozmowa z agentem nieruchomości, któremu chcemy powierzyć sprzedaż nieruchomości. Kołobrzeg posiada wiele zarówno nowych biur nieruchomości jak i tych starszych, o ugruntowanej pozycji i dużym doświadczeniu. Wybierając zaangażowanego pośrednika nieruchomości, który inwestuje w reklamę i korzysta z nowoczesnych narzędzi taki jak chociażby spacery 3D czy wideoprezentacje, zyskujemy pewność rzetelnej, profesjonalnej i kompleksowej obsługi. Serdecznie zapraszamy do naszego biura Freedom Nieruchomości, które zlokalizowane jest przy ul. Łopuskiego 40A.

Opinie biura nieruchomości Kołobrzeg

Małgorzata M.

Serdecznie polecam współpracę z Panią Sandrą Turską z biura nieruchomości Freedom, której pomoc w sprzedaży mojego mieszkania była nieoceniona . Pani Sandra załatwiła za mnie wszelkie niezbędne formalności i dokumenty (pełnomocnictwa, Urząd Skarbowy, energetyka, wspólnota mieszkaniowa itp.) - co dla mnie jako osoby mieszkającej poza Polską było bardzo istotne, nie musiałam się niczym martwić. Bardzo profesjonalna osoba, kulturalna, pomocna. Szybka i bezproblemowa transakcja!!!