Home Biura Biura Kołobrzeg Biuro Kołobrzeg

Biuro nieruchomości Kołobrzeg

Kontakt

Address ul. Łopuskiego 40A 78-100 Kołobrzeg POKAŻ NA MAPIE
Phone 94 351 17 41 Email kolobrzeg@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: 09:00–13:00

Jak możemy Ci pomóc?

    Proszę o zaznaczenie zgody.

    Najnowsze oferty

    Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty Inwestycje

    Agenci nieruchomości Kołobrzeg

    Biuro nieruchomości Kołobrzeg

    Kołobrzeg to nie tylko miasto uzdrowiskowe, ale także jedna z największych miejscowości turystycznych w Polsce. Pod względem udzielonych noclegów, z wynikiem blisko 5 mln, zajmuje trzecie miejsce, bezpośrednio po Warszawie i Krakowie. To właśnie między innymi z tego powodu Kołobrzeg jest idealnym miejscem do inwestowania w zakup nieruchomości oraz generowania stałego dochodu z ich wynajmu. W sezonie zapełnienie hoteli i apartamentów w Kołobrzegu sięga 97-98%, zaś zimą wynosi 70% i jest to jeden z najwyższych współczynników w kraju. Dzięki poprawie komunikacji tego regionu poprzez nową drogę ekspresową S6/S11 rejon ten stał się bardzo atrakcyjny pod względem inwestycyjnym, ceniony nie tylko przez krajowych inwestorów, ale również z Niemiec i Skandynawii.

    Miasto Kołobrzeg

    Liczba mieszkańców Kołobrzegu obecnie wynosi około 47 tys. co oznacza, że jest to miasto o średniej wielkości, które latem przeżywa prawdziwy najazd turystów. Z oficjalnych informacji wynika, że w okresie lipiec – sierpień, na każde 100 mieszkańców Kołobrzegu przypada średnio ponad 300 turystów. W roku 2020 we wszystkich miejscowościach nadmorskich naszego kraju przebywało łącznie 1,5 mln turystów, którzy skorzystali z 7,3 mln noclegów. Aż 730 tys. noclegów udzielono w nieruchomościach kołobrzeskich wyprzedzając tym samym miejscowości takie jak Gdańsk, Sopot czy Świnoujście.

    Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się dzielnice położone wzdłuż morza, czyli dzielnica uzdrowiskowa, portowa oraz zachodnia, położona po drugiej stronie głównej rzeki pomorza zachodniego czyli Parsęty.

    Historia Kołobrzegu

    Historia Kołobrzegu jest bardzo bogata i burzliwa, a jej początek datuje się na VIII wiek, kiedy powstała tu osada zajmująca się pozyskiwaniem soli z solanek, wówczas bardzo ważnej gałęzi gospodarki.

    Bolesław I Chrobry w 1000 roku utworzył w Kołobrzegu biskupstwo co potwierdza bardzo ważne znaczenie Kołobrzegu, ówczesnego państwa Piastów, na równi z Krakowem, Poznaniem czy Wrocławiem. W ciągu kilkuset lat Kołobrzeg znajdował się pod rządami: Duńczyków, książąt pomorskich, Brandenburgii, Prus i Niemiec.

    W 1830 roku otwarto tu pierwszy zakład kąpieli solankowych, a lecznicze właściwości wody, borowiny oraz specyficzny mikroklimat i powietrze bogate w jod sprawiło, iż po kilkunastu latach Kołobrzeg stał się uzdrowiskiem znanym w tej części Europy.

    Zabytki i atrakcje w Kołobrzegu

    Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe i turystyczne, a jego największą atrakcją są piękne, piaszczyste plaże o szerokości 90 metrów i łącznej długości blisko 13 kilometrów. Równie dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się zabytkowy park nadmorski z licznymi alejkami, ścieżkami pieszymi, rowerowymi oraz pomnikami: m.in. Pomnikiem Zaślubin czy odsłoniętym w 1980 roku Pomnikiem Sanitariuszki, który jest jedynym w Polsce i Europie pomnikiem oddającym cześć wszystkim dziewczętom i kobietom – sanitariuszkom, które udzielały pomocy rannym w okresie II wojny światowej.

    Podczas wizyty w Kołobrzegu koniecznie trzeba zobaczyć molo o długości 220 metrów odwiedzane chyba przez każdego turystę. Pierwsze molo powstało w 1881 roku pierwotnie jako drewniane, a w 1971 roku wybudowano nowe o konstrukcji żelbetowej.

    Kolejna atrakcja warta zwiedzenia to latarnia morska z wieżą widokową, która jest udostępniona turystom do zwiedzania. Obecnie we wnętrzu latarni znajduje się również muzeum.

    Jednym z najstarszych zabytków Kołobrzegu jest Bazylika Konkatedralna, której powstanie datuje się na początek XIV wieku, wybudowana w stylu gotyckim oraz Miejski Ratusz wybudowany w latach 1829-1832.

    Kołobrzeski rynek nieruchomości

    Kołobrzeski rynek nieruchomości to jeden z najbardziej dynamicznych rynków w Polsce, nie tylko pod względem przyrostu oddawanych nieruchomości na sprzedaż nad morzem, ale również ich cen. W zdecydowanej większości zakup nieruchomości w Kołobrzegu klienci traktują jako dobrą lokatę kapitału lub jako zaspokojenie własnych potrzeb na pobyty wypoczynkowe. Najbardziej dochodowe apartamenty w Kołobrzegu generują stopę zwrotu często powyżej 10% rocznie i są to głównie luksusowe apartamenty z widokiem na morze.

    Rynek mieszkaniowy w Kołobrzegu cechuje się dużym zróżnicowaniem. Znaczna część mieszkań w centrum Kołobrzegu została wybudowana w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych. Osiedla takie jak Ogrody czy Lęborskie powstały po 1980 roku jako niska zabudowa. Dużym zainteresowaniem mieszkańców Kołobrzegu cieszą się budynki jedenastopiętrowe z wielkiej płyty.

    Od 2000 roku w Kołobrzegu powstaje bardzo dużo nowych mieszkań. Zlokalizowane są głównie na osiedlach: Europejskim, Bajkowym czy Jantar przeznaczone głównie dla mieszkańców Kołobrzegu oraz w dzielnicy nadmorskiej przeznaczone głównie dla klientów z całej Polski, Europy czy nawet świata.

    Ceny nieruchomości w Kołobrzegu

    Pośrednik, który prowadzi biuro nieruchomości w Kołobrzegu, w swojej ofercie posiada głównie apartamenty na sprzedaż, nad morzem, których ceny zaczynają się od 10 tys. zł/mkw. Apartamenty z widokiem na morze w Kołobrzegu osiągają często kwoty nawet 30 tys. zł/mkw. Znaczna część z nich położona jest w obiektach hotelowych, gdzie właściciele mają dostęp do basenu, strefy SPA, fitness czy restauracji.

    Na rynku pierwotnym buduje się głównie małe, 1-2 pokojowe apartamenty o powierzchni 30-40 mkw, a czynnikiem decydującym o ich atrakcyjności i cenie jest głównie odległość do morza. Trochę inaczej wygląda sytuacja mieszkań na sprzedaż w Kołobrzegu. Te powstają głównie w południowej części miasta, a największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-3 pokojowe o pow. od 45 mkw a ich ceny zaczynają się od 6500 zł/mkw.

    Od ponad roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się w Kołobrzegu działki na sprzedaż. Klienci szukają głównie małych działek pod budownictwo jednorodzinne, wolnostojące, dobrze skomunikowane z centrum miasta. Wówczas ich ceny zaczynają się od 250 zł/mkw.

    Domy na sprzedaż w Kołobrzegu to bardzo zróżnicowany rynek. Te wybudowane w latach 80. i wcześniej cieszą się najmniejszym zainteresowaniem. Największy popyt jest na nowe domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 100 mkw, których ceny zaczynają się od 600 tys zł.

    Kołobrzeg – gdzie mieszkać

    Mieszkańcy Kołobrzegu coraz częściej wybierają do stałego zamieszkania duże osiedle mieszkaniowe, położone poza centrum miasta, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, większą ilością miejsc parkingowych czy placów zabaw dla dzieci. Zauważalna jest również tendencja gdzie właściciele dużych mieszkań sprzedają swoje nieruchomości i kupują domy w miejscowościach podmiejskich tj. Zieleniewo, Korzystno czy Grzybowo.

    Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone w centrum miasta czy też na kołobrzeskiej starówce, gdzie przeważa niska zabudowa z lat 80-tych.

    Dzielnica uzdrowiskowa, nadmorska czy portowa została w większości wykupiona przez klientów zewnętrznych i wykorzystywana jest głównie na wynajem lub na własne potrzeby wypoczynkowe właścicieli mieszkań. Osoby wypoczywające znajdują tu bardzo bogatą bazę zabiegową, rehabilitacyjną, a miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z licznych ścieżek pieszych i rowerowych biegnących wzdłuż morza.

    Kołobrzeg – nieruchomości na wynajem

    Kołobrzeg jest idealnym miejscem do inwestowania środków w apartamenty na wynajem. Szacuje się, że nawet 50% sprzedawanych nieruchomości w Kołobrzegu jest właśnie w celach inwestycyjnych. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się profesjonalnie obsługą apartamentów, które zajmują się całym procesem wynajmu, a właściciel otrzymuje co miesiąc odpowiedni dochód. Klienci najczęściej inwestują w apartamenty na wynajem nad morzem. Coraz bardziej popularnym staje się inwestowanie w condo hotele gdzie inwestor oddaje w wynajem apartament hotelowi, który płaci stałą, comiesięczną kwotę bez względu na jego obłożenie. Każdy ze sposobów wynajmu ma swoje wady i zalety, a osiągana stopa zwrotu z inwestycji, oprócz wzrostu wartości nieruchomości, waha się w granicach od 5 nawet do 8%.

    Biura nieruchomości Kołobrzeg

    Rynek nieruchomości w Kołobrzegu jest bardzo perspektywiczny głównie poprzez swoje walory inwestycyjne. Według wszelkich prognoz, to właśnie w centrach dużych miast i w miejscowościach turystycznych, jest najlepsze miejsce do inwestowania w nieruchomości. Kołobrzeg wiedzie pod tym względem prym.

    Dlatego też Biuro Nieruchomości Freedom Kołobrzeg w swojej ofercie posiada głównie apartamenty na sprzedaż nad morzem zarówno o charakterze inwestycyjnym jak i wypoczynkowym.

    Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość w Kołobrzegu radzimy skorzystać z biura z wieloletnim doświadczeniem, szeroką bazą kontaktów w całym kraju oraz cieszącym się dobrymi opiniami wśród klientów. Nieodzownym elementem wyboru agencji nieruchomości w Kołobrzegu powinna być również rozmowa z agentem nieruchomości, któremu chcemy powierzyć sprzedaż nieruchomości. Kołobrzeg posiada wiele zarówno nowych biur nieruchomości jak i tych starszych, o ugruntowanej pozycji i dużym doświadczeniu. Wybierając zaangażowanego pośrednika nieruchomości, który inwestuje w reklamę i korzysta z nowoczesnych narzędzi taki jak chociażby spacery 3D czy wideoprezentacje, zyskujemy pewność rzetelnej, profesjonalnej i kompleksowej obsługi. Serdecznie zapraszamy do naszego biura Freedom Nieruchomości, które zlokalizowane jest przy ul. Łopuskiego 40A.

    Zacznij działać!

    Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

      Proszę o zaznaczenie zgody.

      Z naszego poradnika

      Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

      Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
      Para podczas remontu mieszkania, mierząca ścianę

      Kredyt na remont domu i mieszkania. Jak wybrać kredyt na remont?

      Remont domu wymaga dużych nakładów finansowych. Skąd wziąć pieniądze? Kredyt na remont może być dobrym wyjściem - ale tylko w niektórych przypadkach! Sprawdź, kiedy warto, a kiedy lepiej odpuścić pożyczkę na remont, a jeśli już ją brać, to na jakich warunkach.

      Ewelina Zdancewicz mar 18, 2024 · 6 min. czytania
      Przegląd prasy

      Czy KPO zwiększy ceny nieruchomości? Przegląd prasy 18.03.2024

      KPO, czyli Krajowy Plan Odbudowy, według zapowiedzi rządu ma “wzmocnić polską gospodarkę oraz sprawić, że będzie ona łatwiej znosić wszelkie kryzysy”. Natomiast prawdopodobne efekty KPO to także brak rąk do pracy w branży budowlanej oraz zwiększone zapotrzebowanie na materiały.

      Ewelina Zdancewicz mar 18, 2024 · 3 min. czytania
      Przegląd prasy

      Anomalia na rynku nieruchomości. Mieszkania wracają na oferty. Dlaczego? Przegląd prasy 11.03.2024

      Zarezerwowane mieszkania wracają na oferty. W związku z tym sprzedaż mieszkań w siedmiu największych miastach w Polsce w lutym wzrosła i wyniosła 4,6 tys. Tymczasem deweloperzy wprowadzili w tym miastach do sprzedaży zaledwie kilkadziesiąt mieszkań więcej niż sprzedali.

      Ewelina Zdancewicz mar 11, 2024 · 3 min. czytania
      Młoda para podczas remontu mieszkania

      Mieszkanie na Start. Nowy pomysł na kredyt zero procent

      Rząd zapowiedział nowe zasady dotyczące programu Mieszkanie na Start. Najważniejsze z nich to czas trwania pomocy (cztery lata) oraz obostrzenia, to jest do kogo kierowana będzie pomoc. Tym razem rząd dąży do tego, aby a tzw. darmowych kredytów mogły skorzystać osoby na granicy zdolności kredytowej.

      Ewelina Zdancewicz mar 04, 2024 · 2 min. czytania
      Przegląd prasy

      Zmiany w kredycie zero procent! Przegląd prasy 04.03.2024

      Wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki przedstawił proponowane warunki programu Mieszkanie na Start. Nowy kredyt zero procent ma obowiązywać przez cztery lata, a możliwość skorzystania z niego mają mieć “osoby na granicy zdolności kredytowej".

      Ewelina Zdancewicz mar 04, 2024 · 3 min. czytania
      Sen, łóżko, noc

      Zakłócanie ciszy nocnej. Mandat, zgłoszenie, sytuacje

      Kara za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść nawet 5 000 zł. Jest to najwyższa możliwa grzywna, ale są sytuacje, w których ukaranie sprawców wymaga podjęcia nawet takich kroków. Według przepisów obowiązujących w naszym kraju każdy ma prawo do nieprzerwanego wypoczynku w porze nocnej przez 8h.

      Ewelina Zdancewicz mar 01, 2024 · 6 min. czytania

      Kupić czy wynajmować mieszkanie – co się opłaca w 2024 roku? Przegląd prasy 26.02.20204

      Czy w obecnych warunkach rynkowych lepiej jest kupić czy wynajmować mieszkanie? Obecnie średnie raty kredytu są wyższe niż cena czynszu. Jest jednak pewna grupa, dla której wzięcie kredytu hipotecznego jest wciąż bardziej opłacalne niż wynajem.

      Ewelina Zdancewicz lut 26, 2024 · 3 min. czytania
      Kariera w nieruchomościach 10: Branża dla osób, które mają konkretne cele

      Kariera w nieruchomościach 10: Zimna krew to podstawa

      Łączenie pracy w nieruchomościach wraz z innymi aktywnościami zawodowymi jest możliwe, ale - jak każda tego typu sytuacja - wymaga dokładnej organizacji. Jeśli dotyczy nauczycielki wychowania fizycznego, może wiązać się nawet z… przebieraniem w oficjalny strój na prezentację nieruchomości z dresu, stojąc autem na czerwonym świetle. Poznaj historię Natalii Prokurat!

      Ewelina Zdancewicz lut 23, 2024 · 3 min. czytania

      Rekordowe stawki podatku od nieruchomości. Przegląd prasy 19.02.2024

      W tym roku mają nas czekać rekordowe stawki podatku od nieruchomości. To rezultat wysokiej inflacji zarejestrowanej w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz największy wzrost, jaki wprowadzono od 25 lat. Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2024 roku?

      Ewelina Zdancewicz lut 19, 2024 · 3 min. czytania
      Załaduj więcej Pokaż wszystkie

      Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

      Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

      Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

      Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

      Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

      Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

      Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

      Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

      Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

      Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

      Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

      Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

      Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

      Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

      Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

      Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

      Za co odpowiada agent nieruchomości?

      Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

      Załaduj więcej Pokaż wszystkie