Biuro nieruchomości Magdalenka

Biuro nieruchomości
Freedom Magdalenka

ul. Gminna 43, 05-506 Lesznowola

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Agencja Nieruchomości Freedom swoją siedzibę ma w Lesznowoli przy ulicy Gminnej 43 na pierwszym piętrze. Jesteśmy otwarci popołudniami i w weekendy, a w pozostałym czasie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Jesteśmy małym, ale prężnym oddziałem z ambicjami dalszego rozwoju i powiększania zespołu. Zatrudniamy obecnie 2 agentów, średni czas sprzedaży mieszkania to 2 miesiące, a średni czas sprzedaży domu to 5 miesięcy.

Wieś Magdalenka

Magdalenka to niewielka miejscowość pod Warszawą znana głównie z tego, że niegdyś swoje posiadłości mieli tu m.in.: Violetta Villas, gen.Roman Paszkowski, wicepremier Franciszek Szlachcic oraz wielu innych znanych polityków i notabli. Zresztą, głównie w latach 70. XX wieku Magdalenka była prestiżowym miejscem, w którym swoje dacze budowali przedstawiciele najwyższych władz PRL.

Dziś również uznawana jest za świetne i modne miejsce do życia. Obecnie dzięki biegnącej nieopodal trasie szybkiego ruchu, dojazd rano do pracy nie stanowi większego problemu.

Magdalenka położona jest w lesie sosnowym, na jej terenie znajduje się wiele prestiżowych wilii, a stare domy są sukcesywnie wyburzane i sprzedawane jako działki pod budowę nowych posiadłości.

Obecnie w Magdalence mieszka około 1500 osób.

Lasy Magdaleńskie

Warszawa i całe Mazowsze były niegdyś rozległą puszczą. Na tym terenie istnieje wiele pozostałości po bujnych lasach – typowe są zgrupowania wysokich sosen, które lubią towarzystwo piaszczystych formacji takich jak wydmy. Magdalenka to miejscowość cudownie zalesiona. Hippodamejska siatka ulic, duże parcele działkowe i okazałe wille, a wszystko w cieniu starych drzew. Las i pola otulają również miejscowość. Przechodzą tędy interesujące szlaki pieszo-rowerowe (czerwony i czarny), które łączą gminę Lesznowola z innymi kompleksami leśnymi. Kultowym miejscem w okolicy są wspomniane już Górki Magdaleńskie, podobne jak Górki Szymona w Piasecznie. Ta ogromna wydma, porośnięta strzelistymi sosnami, pokryta korzeniami wyłaniającymi się z obsypanych szczytów – to ulubione miejsce spacerów przez mieszkańców bliższych i dalszych okolic. Występują tu liczne ścieżki spacerowe - raj dla dzieci, młodzieży czy posiadaczy psów. Przy samych Górkach znajduje się nowoczesny plac zabaw oraz polana rekreacyjna ze sceną i miejscem do grilla, gdzie organizowane są koncerty. Idąc na wschód, zagłębiając się w dalsze tereny, dojdziemy do miejscowości Lesznowola.

Historia Magdalenki

Pierwsza osada powstała poprzez zalesienie nieużytków okolic Warszawy z funduszy publicznych Królestwa Polskiego. Pod koniec XIX w. istniał folwark Kałuszyna vel Magdalenka i było tu wtedy 10 drewnianych budynków. W obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku na skutek działań ówczesnego właściciela dóbr Piotra Dmowskiego, który postanowił o regularnej parcelacji swojej posiadłości, chcąc stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe. W rezultacie jego inicjatywy, wyznaczono drogi i miejsca na obiekty użyteczności publicznej. Przed wybuchem II wojny światowej doprowadzono do parcelacji tylko części działek. Podział ten nie zmienił się do dnia dzisiejszego, na skutek czego wszystkie, całkowicie zalesione działki w starej części Magdalenki mają powierzchnię równą 1800-1900 metrów kwadratowych. Obecnie większość starej części Magdalenki zabudowana jest głównie nowymi lub odnowionymi domami wysokiego standardu. Niektóre działki zabudowane są również domami letniskowymi oraz budynkami powstałymi w latach 70. i 80. XX wieku.

W Magdalence znajduje się ośrodek rządowy, gdzie w roku 1988 i 1989, w okresie poprzedzającym rozmowy Okrągłego Stołu, toczyły się rokowania między stroną rządową, której przewodniczył Czesław Kiszczak, a stroną "solidarnościową", której przewodził Lech Wałęsa.

Zabytki i atrakcje Magdalenki

W lesie przy Magdalence znajduje się pomnik ku czci rozstrzelanych w czasie II Wojny Światowej. 28 maja 1942 roku hitlerowcy dokonali tu egzekucji 223 więźniów z Pawiaka, wśród których było 7 kobiet wyniesionych na noszach ze szpitala więziennego i 15 więźniarek z Ravensbruck. Po ekshumacji w lipcu 1946 prochy pomordowanych spoczywają w 8 kwaterach na miejscowym cmentarzu. W miejscu egzekucji wzniesiono pomnik proj. Zofii Pociłowskiej odsłonięty w 1964 roku.

Ceny Nieruchomości w Magdalence

Nieruchomości w Magdalence to w 95% domy wolnostojące. Z uwagi na wielkość działek i standard wielu nieruchomości, średnia cena transakcyjna w Magdalence plasuje się w granicach 1,5-2 mln zł.

Biura Nieruchomości Magdalenka

W Magdalence znajduje się 5 biur nieruchomości, ale poza Magdalenką także istnieją inne biura, które za obszar działania wybrały również Magdalenkę.

Biuro Nieruchomości Freedom Magdalenka

Agencja Nieruchomości Freedom swoją siedzibę ma w Lesznowoli przy ulicy Gminnej 43 na pierwszym piętrze. Jesteśmy otwarci popołudniami i w weekendy, a w pozostałym czasie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Jesteśmy małym, ale prężnym oddziałem z ambicjami dalszego rozwoju i powiększania zespołu.

Opinie biura nieruchomości Magdalenka