Biuro nieruchomości Olsztyn

Biuro nieruchomości
Freedom Olsztyn

Mickiewicza 21/23 p. IV, 10-508 Olsztyn

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

To właśnie w Olsztynie powstała marka Freedom Nieruchomości, która w 11 lat otworzyła ponad 50 oddziałów w całej Polsce. Sprawdzony system szybkiej sprzedaży nieruchomości powstał w województwie warmińsko-mazurskim i z tego miejsca zawojował branżę pośrednictwa. Tutaj też znajduje się największy zespół, w którym na Twój sukces pracuje ponad 20 specjalistów.

Miasto Olsztyn

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i znajduje się w północno-wschodniej Polsce. Leży nad rzeką Łyną na Mazurach. Choć Olsztyn jest jednym z najmniejszych miast wojewódzkich w Polsce, ma wiele do zaoferowania. Wyróżnia się czterema rzekami, szesnastoma jeziorami i największym Lasem Miejskim w Europie. Piękna natura, zabytki oraz ciekawa historia miasta zachęca turystów z całego świata i co roku przyciąga ich coraz więcej. Obecnie stolica Warmii jest zamieszkiwana przez ponad 170 tysięcy osób.

Historia Olsztyna

Pierwsze ślady bytności człowieka na tym obszarze pochodzą jeszcze z czasów prehistorycznych, ale historia miasta zaczyna się dużo później. Jej początek związany jest z krzyżacką ekspansją na ziemie pruskie i założeniem tutaj drewnianej strażnicy. Siłą rzeczy przyciągnęło to osadników i wokół umocnień zaczęły pojawiać się pierwsze wsie. W 1346 roku osady przeszły we władanie kapituły warmińskiej, a rok później rozpoczęto wznoszenie murowanego zamku. Sześć lat później Olsztyn otrzymał przywilej lokacyjny. O szybkim rozwoju nowo założonego miasta może świadczyć fakt, że już w 1378 roku rozszerzono jego granice. Wiek XV i początek XVI upłynął pod znakiem wojen z Zakonem Krzyżackim. Miasto przechodziło z rąk do rąk, by ostatecznie znaleźć się w granicach Korony. W 1521 roku skuteczną obroną zamku olsztyńskiego kierował Mikołaj Kopernik (pełnił wtedy funkcję administratora dóbr kapituły). Słynny astronom przeprowadzał tu obserwacje nieba oraz opracował reformę monetarną. Wiek XVII przyniósł regres - miasto kilkukrotnie płonęło oraz było wyludnione przez zarazę. W czasie wojen północnych Olsztyn łupiły wojska szwedzkie. Próby odrodzenia gospodarczego przerwały zabory - miasto podupadło ze względu na kolejne przemarsze wojsk, pożary i zarazy. Dopiero połowa XIX wieku przyniosła ożywienie i rozwój (m.in. za sprawą wybudowania linii kolejowej). Zdecydowaną większość mieszkańców stanowili wtedy Niemcy (ponad 97% olsztynian w plebiscycie po I wojnie światowej głosowało za pozostaniem w granicach Niemiec). Szybka rozbudowa Olsztyna przerwana została przez II wojnę światową - wkroczenie Armii Czerwonej doprowadziło do pożaru i zdewastowania zabytkowej zabudowy. Jednak współczesny Olsztyn to urocze miasto pełne zieleni, zabytkowych budowli i jezior.

Zabytki i atrakcje Olsztyna

Co warto zwiedzić w Olsztynie? W centrum miasta spotkamy liczne zabytki architektoniczne, świadczące o długiej i bogatej historii tego ośrodka, założonego około 1353 roku. Najbardziej znanym zabytkiem w Olsztynie jest oczywiście zamek kapituły, leżący na Szlaku Zamków Gotyckich, ale każdy turysta zna również Wysoką Bramę. Warte podziwiania są także Ratusze na Starówce oraz Katedra. Niemal każdy turysta chce również zobaczyć słynne w całej Polsce, Planetarium. Olsztyn to jedno z najpiękniej położonych miast w Polsce, otoczone licznymi jeziorami i lasami. W samych granicach miasta znajduje się aż 11 jezior, w tym Jezioro Krzywe, a dodatkowo przepływa tędy rzeka Łyna, która wraz z dopływem Wadągiem tworzy malownicze przełomy. Latem Łyna chętnie wykorzystywana jest przez miłośników kajakarstwa do organizacji różnego rodzaju spływów. Poza tym w Olsztynie liczne są szlaki piesze i trasy rowerowe biegnące przez okoliczne parki i lasy.

Olsztyński rynek nieruchomości

Olsztyński rynek nieruchomości praktycznie od połowy 2020 roku, czyli od końca pierwszego lockdownu, rozwija się bardzo dynamicznie.

Najlepiej widać to po ilości sprzedawanych przez nas domów i działek, która wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2019.

Odczuwalny jest bardzo duży ruch ze strony klientów kupujących, których nie przerażają ciągłe wzrosty cen nieruchomości. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się siedliska, jak również duże działki z dostępem do jeziora.

Na rynku mieszkaniowym jest równie gorąco. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie, małe mieszkania z rynku wtórnego (do 45 mkw.).

Z braku bardziej opłacalnych form inwestowania oszczędności, na rynku pojawia się duży wysyp mieszkań zakupionych pod najem długo i krótkoterminowy. Sprzyja to poczuciu wśród kupujących wrażenia niedostępności mieszkań na sprzedaż oraz presją czasu, co do wyboru nowego lokum. Średni czas sprzedaży mieszkań w naszym biurze, to ok. 4 tygodnie.

Ceny nieruchomości w Olsztynie

Średnia cena transakcyjna mieszkań na rynku wtórnym w Olsztynie wzrosła o prawie 5% w stosunku do poprzedniego roku i wynosi w tej chwili 6 130 zł, a na rynku pierwotnym 6500 zł (dane z raportu NBP).

Ceny domów w Olsztynie mieszczą się w przedziale 750 000 zł.- 2000 000 zł.

Olsztyn - gdzie mieszkać?

Od wielu lat, nieprzerwanie wielką popularnością jeśli chodzi o miejsce do zamieszkania, cieszą się centralne dzielnice Olsztyna, tj. Pojezierze, Centrum i osiedle Mleczna.

Z powodu gęstej zabudowy mieszkaniowej w tych rejonach, najczęściej kupowane są tam mieszkania z rynku wtórnego.

Na czele listy pożądanych lokalizacji w Olsztynie są również Jaroty czy Nagórki, które ciągle się rozbudowują i tam łatwiej jest kupić mieszkanie od dewelopera.

Z uwagi na bardzo dużą ilość nowoczesnych inwestycji i rozwój infrastruktury na wartości zyskują dzielnice, które jeszcze niedawno nie cieszyły się popularnością jako miejsce do życia, takie jak np. Zatorze.

Biura Nieruchomości Olsztyn

W Olsztynie króluje forma lokalnego, kilkuosobowego biura nieruchomości. Szczególnie pod koniec zeszłego roku, na mapie Olsztyna powstało wiele nowych agencji nieruchomości. Prawdopodobnie jest to wynik szukania możliwości rozwoju przez osoby, którym pandemia nie pozwoliła prowadzić dotychczasowych biznesów. W mieście jest także kilka dużych, sieciowych agencji nieruchomości. Klienci kupujący i sprzedający chętnie korzystają z ich usług. Głównie ze względu na dostęp do dużej bazy ofert, a także tzw. ofert spod lady. Biuro Freedom Nieruchomości Olsztyn znajduje się przy ul. Mickiewicza. Dla naszych klientów ważne jest także poczucie bezpieczeństwa transakcji, które realizowane jest w naszym biurze przez odrębny dział finalizacji ofert.

Opinie biura nieruchomości Olsztyn

Monika Bacławska

Serdecznie polecam Panią Iwonę Kuś, która sprzedała w błyskawicznym tempie moje mieszkanie, pomimo, że cena była wygórowana. Osoba bardzo sympatyczna, kompetentna i rzetelna. Zna się na tym co robi i robi to z sercem i pasją. Bardzo jestem zadowolona z poprowadzonej transakcji przez Panią Iwonkę. Polecam całym sercem.

Sylwia Hubert

Miałam przyjemność współpracować z Panią Iwoną Kuś. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc, zaangażowanie oraz poświęcony czas mając na uwadze fakt, że dokonywałam zakupu mieszkania w mieście, które dotychczas nie miałam okazji poznać (odbiór z dworca, spacer po okolicy nabytego lokalu oraz w centrum miasta). Pani Iwona jest osobą bardzo sympatyczną. Jestem bardzo zadowolona przy tym czułam się w pełni zaopiekowania. Gorąco polecam

Milena Czapla

Pani Renata to osoba profesjonalna, rzeczowa, pomocna, a przy tym bardzo sympatyczna. Mimo niemożliwego, w dość krótkim czasie - udało się Jej sprzedać nieruchomość. Polecam!

Urszula Pietraszek

Sprzedażą naszego domu zajmowała się się Pani Marta Dąbrowska. Współpraca przebiegła bez zarzutu. Nieruchomość została sprzedana szybko i bezproblemowo. O wszystkie formalności zadbało biuro. Pani Marta to osoba bardzo sympatyczna, profesjonalna o wysokiej kulturze osobistej. Polecamy!

Danuta Krupowies

Miałam przyjemność współpracować przy kupnie mieszkania z Panią Renatą Zawadzką reprezentującą Biuro Nieruchomości Freedom w Olsztynie. Dzięki zaangażowaniu, wysokim umiejętnościom w kwestii negocjacji i komunikacji udało się szybko i sprawnie kupić mieszkanie. W trakcie współpracy można było zwrócić się z każdym pytaniem czy problemem o każdej porze dnia zawsze była do dyspozycji. Pani Renata jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, bardzo miłą i sympatyczną a uśmiech Pani Renaty który gościł na jej twarzy napawał optymizmem. Bardzo polecam.