Biuro nieruchomości Olsztyn

Biuro nieruchomości
Freedom Olsztyn

Mickiewicza 21/23 p. IV, 10-508 Olsztyn
Sprzedaj nieruchomość

Najnowsze oferty
oddziału Olsztyn

Pokaż więcej (174)

Nasi ludzie

Krzysztof Jarmoliński Specjalista ds. sprzedaży nieruchomości.  Broker ds. wynajmu nieruchomości Olsztyn

Krzysztof Jarmoliński

Specjalista ds. sprzedaży nieruchomości. Broker ds. wynajmu nieruchomości
Daria Bera Specjalista ds. rynku pierwotnego i wtórnego Olsztyn

Daria Bera

Specjalista ds. rynku pierwotnego i wtórnego
Tomasz Sztyburski Starszy specjalista ds sprzedaży domów i działek Olsztyn

Tomasz Sztyburski

Starszy specjalista ds sprzedaży domów i działek
Monika Rudy-Muża Starszy specjalista ds. sprzedaży domów Olsztyn

Monika Rudy-Muża

Starszy specjalista ds. sprzedaży domów
Ewelina Fiołek Agent Nieruchomości Olsztyn

Ewelina Fiołek

Agent Nieruchomości
Szymon Krajewski Agent Nieruchomości Olsztyn

Szymon Krajewski

Agent Nieruchomości
Marta Dąbrowska Agent Nieruchomości Olsztyn

Marta Dąbrowska

Agent Nieruchomości
Natalia Bucińska Agent Nieruchomości Olsztyn

Natalia Bucińska

Agent Nieruchomości
Tomasz Ilasz Agent Nieruchomości Olsztyn

Tomasz Ilasz

Agent Nieruchomości
Jacek Szter Agent Nieruchomości Olsztyn

Jacek Szter

Agent Nieruchomości
Robert Bondar Dyrektor Oddziału - Olsztyn Olsztyn

Robert Bondar

Dyrektor Oddziału - Olsztyn
Marlena Wołoszyn Kierownik Biura Olsztyn

Marlena Wołoszyn

Kierownik Biura
Marta Górska Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Olsztyn

Marta Górska

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Agnieszka Klepacka Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Olsztyn

Agnieszka Klepacka

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Karolina Pożarycka Dyrektor ds. Sprzedaży Olsztyn

Karolina Pożarycka

Dyrektor ds. Sprzedaży
Ewa Czupryńska Specjalista ds. transakcji Olsztyn

Ewa Czupryńska

Specjalista ds. transakcji
Anna Daniluk (Potapowicz) Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Olsztyn

Anna Daniluk (Potapowicz)

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Klaudia Tapek Specjalista ds. finalizacji transakcji i finansów Olsztyn

Klaudia Tapek

Specjalista ds. finalizacji transakcji i finansów
Beata Dąbrowska Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Olsztyn

Beata Dąbrowska

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Jacek Sztorc Fotograf Olsztyn

Jacek Sztorc

Fotograf
Małgorzata Szter Specjalista ds. transakcji/Home Stager Olsztyn

Małgorzata Szter

Specjalista ds. transakcji/Home Stager

Napisz do nas

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

To właśnie w Olsztynie powstała marka Freedom Nieruchomości, która w 11 lat otworzyła ponad 50 oddziałów w całej Polsce. Sprawdzony system szybkiej sprzedaży nieruchomości powstał w województwie warmińsko-mazurskim i z tego miejsca zawojował branżę pośrednictwa. Tutaj też znajduje się największy zespół, w którym na Twój sukces pracuje ponad 20 specjalistów.

Miasto Olsztyn

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i znajduje się w północno-wschodniej Polsce. Leży nad rzeką Łyną na Mazurach. Choć Olsztyn jest jednym z najmniejszych miast wojewódzkich w Polsce, ma wiele do zaoferowania. Wyróżnia się czterema rzekami, szesnastoma jeziorami i największym Lasem Miejskim w Europie. Piękna natura, zabytki oraz ciekawa historia miasta zachęca turystów z całego świata i co roku przyciąga ich coraz więcej. Obecnie stolica Warmii jest zamieszkiwana przez ponad 170 tysięcy osób.

Historia Olsztyna

Pierwsze ślady bytności człowieka na tym obszarze pochodzą jeszcze z czasów prehistorycznych, ale historia miasta zaczyna się dużo później. Jej początek związany jest z krzyżacką ekspansją na ziemie pruskie i założeniem tutaj drewnianej strażnicy. Siłą rzeczy przyciągnęło to osadników i wokół umocnień zaczęły pojawiać się pierwsze wsie. W 1346 roku osady przeszły we władanie kapituły warmińskiej, a rok później rozpoczęto wznoszenie murowanego zamku. Sześć lat później Olsztyn otrzymał przywilej lokacyjny. O szybkim rozwoju nowo założonego miasta może świadczyć fakt, że już w 1378 roku rozszerzono jego granice. Wiek XV i początek XVI upłynął pod znakiem wojen z Zakonem Krzyżackim. Miasto przechodziło z rąk do rąk, by ostatecznie znaleźć się w granicach Korony. W 1521 roku skuteczną obroną zamku olsztyńskiego kierował Mikołaj Kopernik (pełnił wtedy funkcję administratora dóbr kapituły). Słynny astronom przeprowadzał tu obserwacje nieba oraz opracował reformę monetarną. Wiek XVII przyniósł regres - miasto kilkukrotnie płonęło oraz było wyludnione przez zarazę. W czasie wojen północnych Olsztyn łupiły wojska szwedzkie. Próby odrodzenia gospodarczego przerwały zabory - miasto podupadło ze względu na kolejne przemarsze wojsk, pożary i zarazy. Dopiero połowa XIX wieku przyniosła ożywienie i rozwój (m.in. za sprawą wybudowania linii kolejowej). Zdecydowaną większość mieszkańców stanowili wtedy Niemcy (ponad 97% olsztynian w plebiscycie po I wojnie światowej głosowało za pozostaniem w granicach Niemiec). Szybka rozbudowa Olsztyna przerwana została przez II wojnę światową - wkroczenie Armii Czerwonej doprowadziło do pożaru i zdewastowania zabytkowej zabudowy. Jednak współczesny Olsztyn to urocze miasto pełne zieleni, zabytkowych budowli i jezior.

Zabytki i atrakcje Olsztyna

Co warto zwiedzić w Olsztynie? W centrum miasta spotkamy liczne zabytki architektoniczne, świadczące o długiej i bogatej historii tego ośrodka, założonego około 1353 roku. Najbardziej znanym zabytkiem w Olsztynie jest oczywiście zamek kapituły, leżący na Szlaku Zamków Gotyckich, ale każdy turysta zna również Wysoką Bramę. Warte podziwiania są także Ratusze na Starówce oraz Katedra. Niemal każdy turysta chce również zobaczyć słynne w całej Polsce, Planetarium. Olsztyn to jedno z najpiękniej położonych miast w Polsce, otoczone licznymi jeziorami i lasami. W samych granicach miasta znajduje się aż 11 jezior, w tym Jezioro Krzywe, a dodatkowo przepływa tędy rzeka Łyna, która wraz z dopływem Wadągiem tworzy malownicze przełomy. Latem Łyna chętnie wykorzystywana jest przez miłośników kajakarstwa do organizacji różnego rodzaju spływów. Poza tym w Olsztynie liczne są szlaki piesze i trasy rowerowe biegnące przez okoliczne parki i lasy.

Olsztyński rynek nieruchomości

Olsztyński rynek nieruchomości praktycznie od połowy 2020 roku, czyli od końca pierwszego lockdownu, rozwija się bardzo dynamicznie.

Najlepiej widać to po ilości sprzedawanych przez nas domów i działek, która wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2019.

Odczuwalny jest bardzo duży ruch ze strony klientów kupujących, których nie przerażają ciągłe wzrosty cen nieruchomości. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się siedliska, jak również duże działki z dostępem do jeziora.

Na rynku mieszkaniowym jest równie gorąco. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie, małe mieszkania z rynku wtórnego (do 45 mkw.).

Z braku bardziej opłacalnych form inwestowania oszczędności, na rynku pojawia się duży wysyp mieszkań zakupionych pod najem długo i krótkoterminowy. Sprzyja to poczuciu wśród kupujących wrażenia niedostępności mieszkań na sprzedaż oraz presją czasu, co do wyboru nowego lokum. Średni czas sprzedaży mieszkań w naszym biurze, to ok. 4 tygodnie.

Ceny nieruchomości w Olsztynie

Średnia cena transakcyjna mieszkań na rynku wtórnym w Olsztynie wzrosła o prawie 5% w stosunku do poprzedniego roku i wynosi w tej chwili 6 130 zł, a na rynku pierwotnym 6500 zł (dane z raportu NBP).

Ceny domów w Olsztynie mieszczą się w przedziale 750 000 zł.- 2000 000 zł.

Olsztyn - gdzie mieszkać?

Od wielu lat, nieprzerwanie wielką popularnością jeśli chodzi o miejsce do zamieszkania, cieszą się centralne dzielnice Olsztyna, tj. Pojezierze, Centrum i osiedle Mleczna.

Z powodu gęstej zabudowy mieszkaniowej w tych rejonach, najczęściej kupowane są tam mieszkania z rynku wtórnego.

Na czele listy pożądanych lokalizacji w Olsztynie są również Jaroty czy Nagórki, które ciągle się rozbudowują i tam łatwiej jest kupić mieszkanie od dewelopera.

Z uwagi na bardzo dużą ilość nowoczesnych inwestycji i rozwój infrastruktury na wartości zyskują dzielnice, które jeszcze niedawno nie cieszyły się popularnością jako miejsce do życia, takie jak np. Zatorze.

Biura Nieruchomości Olsztyn

W Olsztynie króluje forma lokalnego, kilkuosobowego biura nieruchomości. Szczególnie pod koniec zeszłego roku, na mapie Olsztyna powstało wiele nowych agencji nieruchomości. Prawdopodobnie jest to wynik szukania możliwości rozwoju przez osoby, którym pandemia nie pozwoliła prowadzić dotychczasowych biznesów. W mieście jest także kilka dużych, sieciowych agencji nieruchomości. Klienci kupujący i sprzedający chętnie korzystają z ich usług. Głównie ze względu na dostęp do dużej bazy ofert, a także tzw. ofert spod lady. Biuro Freedom Nieruchomości Olsztyn znajduje się przy ul. Mickiewicza. Dla naszych klientów ważne jest także poczucie bezpieczeństwa transakcji, które realizowane jest w naszym biurze przez odrębny dział finalizacji ofert.

Opinie biura nieruchomości Olsztyn

Bohdan Kurski

Chciałbym serdecznie podziękować Pani za życzliwość i profesjonalizm z jakim spotkaliśmy się w trakcie zakupu domku Pluski , ul. Sportowa 11. Pani postawa i serdeczność w trakcie załatwiania naszej w sprawy wykraczała daleko poza obowiązki służbowe.