Biuro nieruchomości Piaseczno

Biuro nieruchomości
Freedom Piaseczno

ul. Młynarska 39 lok. 101, 05-500 Piaseczno

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Fundamentam Freedom Nieruchomości w Piasecznie są: szacunek, konsekwencja i uczciwość we współpracy z naszymi klientami. Dzięki tym wartościom nasze biuro dynamicznie się rozwija, a grono zadowolonych klientów ciągle się powiększa. Jest to dla nas ważne, ponieważ 40% naszych nowych klientów pochodzi z rekomendacji. Obszar naszych działań nie ogranicza się jedynie do Piaseczna. Działamy również na terenie Warszawy i bliskich okolic.

Miasto Piaseczno

Niepozorne miasto położone jest zaledwie 17 km od Warszawy i graniczy z warszawskim Ursynowem. Na powierzchni niewiele ponad 16 kilometrów kwadratowych znalazło dom 48 tysięcy mieszkańców. Piaseczno jest siedzibą władz powiatowych. Jest doskonale skomunikowane. Znajduje się w niedalekiej odległości od dróg ekspresowych E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa–Katowice, niedaleko znajduje się także lotnisko międzynarodowe im. F. Chopina. Na północnej granicy gminy planowany jest przebieg autostrady A2.

Historia Piaseczna

Piaseczno jest jednym z najstarszych miast Mazowsza. Jego rozwój zdeterminowało położenie na trakcie między Warszawą a Czerskiem - czyli dawną stolicą książąt mazowieckich. Jego największy rozwój przypada na XVI wiek. Najstarszym zabytkiem jest barokowy kościół św. Anny.

W pobliskiej okolicy można odnaleźć liczne miejsca pamięci wielu historycznych wydarzeń, m.in. mogiły powstańców styczniowych, cmentarze z okresu I wojny światowej i miejsca upamiętniające wydarzenia z okresu II wojny światowej. W pobliżu Piaseczna pod Gołkowem, w lipcu 1794 roku, podczas powstania kościuszkowskiego, rozegrała się największa bitwa w historii gminy.

Rozwój miasta przerwała I wojna światowa. Na terenie Piaseczna i okolic toczyły się walki niemiecko-rosyjskie. To spowodowało niemalże całkowite wyludnienie miasta. Powrót do normalności nie trwał długo. II wojna światowa przyniosła kolejną falę zniszczeń. 1 sierpnia o godz. 17.00 także w Piasecznie rozpoczęła się powstańcza walka. W nowo założonym Miejskim Szpitalu w Piasecznie pomiędzy innymi pacjentami leczono ukrywanych, rannych powstańców. Rok po zakończeniu okupacji hitlerowskiej miasto liczyło niespełna 7 tys. mieszkańców.

Zabytki i atrakcje Piaseczna

Najbardziej znanym zabytkiem Piaseczna jest barokowy kościół św. Anny. Na uwagę zasługuje także ratusz z połowy XIX wieku. Na skraju parku miejskiego znajduje się zespół "Poniatówka" - nazwany tak na część księcia Józefa Poniatowskiego. Jest to urokliwa willa znajdująca się w parku Chuliczki. Wchodzi ona w skład dawnej szkoły stworzonej przez hrabiankę Cecylię Plater-Zyberkównę.

Fanów kolejnictwa niewątpliwie zainteresuje zespół dworców kolejowych Grójeckiej Kolei Dojazdowej czyli piaseczyńska wąskotorówka.

Piaseczyński rynek nieruchomości

Bliskie sąsiedztwo Warszawy i doskonały dojazd do stolicy sprawiły, że Piaseczyński rynek nieruchomości stale się rozwija. Najchętniej wybierane mieszkania mają powierzchnię od 35 metrów kwadratowych w górę - choć to właśnie przedział między 35 a 50 metrów kwadratowych zdaje się najbardziej popularny wśród kupujących. Aż 46% dostępnych ofert dotyczy mieszkań dwupokojowych.

Oczywiście – rozwój budownictwa mieszkaniowego determinuje także rozwój infrastruktury. Nie tylko w Piasecznie, lecz także w miejscowościach okolicznych takich jak: Józefosław, Julianów, Nowa Iwiczna czy Lesznowola.

Ceny nieruchomości Piasecznie

Obecnie cena za 1 m2 mieszkania kształtuje się tutaj w okolicach 7360 zł. Od początku roku cena wzrosła więc o 614 zł - czyli o 9,54%.

Najdroższe ulice w Piasecznie to ul. Wenedów, Gołowska i Kordiana, gdzie cena za metr kwadratowy sięga niemal 10 tys. zł. Okolice ul. Bukowej, Placu Wolności i Dębowej to koszt ok. 6 tys. zł za metr kwadratowy. Nowe inwestycje jednak systematycznie drożeją i wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań w Piasecznie coraz bardziej będą się zbliżać do cen Warszawskich, dlatego Piaseczno jest świetną lokalizacją na inwestycje.

Piaseczno, gdzie mieszkać?

Najchętniej wybierane są nieruchomości zlokalizowane przy ulicach dobrze skomunikowanych z Warszawą. Piaseczno jest bowiem doskonałą alternatywą dla pobliskich Warszawskich dzielnic, w których ceny są jednak zdecydowanie wyższe. Piaseczno sąsiaduje również z zielonymi okolicami takimi jak Zalesie Górne, Lesznowola, Józefosław czy pobliski Konstancin- Jeziorna oraz Magdalenka. Nasi Klienci proszą o pomoc w znalezieniu najlepszych lokalizacji do zamieszkania właśnie w tych miejscach w zależności od indywidualnych potrzeb.

Biura nieruchomości w Piasecznie

Choć Piaseczno jest dość niewielkim miastem, to mamy tutaj ponad 10 biur nieruchomości. Zapewne jest to także efekt bliskiego sąsiedztwa Warszawy. Najczęściej pozyskiwane nieruchomości to domy, mieszkania, działki i lokale – zarówno na sprzedaż jak i na wynajem. Są takie, które zajmują się jedynie powiatem piaseczyńskim. Większość działa jednak także w Warszawie i sąsiadujących powiatach. Biura piaseczyńskie działają najczęściej w systemie ilościowym prowadzenia sprzedaży, czyli na tzw. umowach otwartych. Freedom od samego początku stawia na jakość, dlatego działa w systemie sprzedaży jakościowej czyli poprzez umowy na wyłączność, które gwarantują zarówno szybsze tempo sprzedaży jak gwarancję uzyskania maksymalnie wysokiej ceny.

Opinie biura nieruchomości Piaseczno

Justyna Justyńska

Profesjonalnie, kompetentnie, kompleksowo, a przy tym serdecznie i z zaangażowaniem - tak pracuje p. Lidia. Polecam z czystym sumieniem - przeprowadziliśmy z Panią Lidia transakcje sprzedaży mieszkania i nie musieliśmy się martwić o jej przebieg. Warto było okazać zaufanie, posłuchać podpowiedzi - doświadczenie robi swoje :) Współpraca z Panią Lidia Vdovina to przyjemność, profesjonalizm, skuteczność i podejście do klienta na najwyższym poziomie. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy kupnie lub sprzedaży nieruchomości to polecam. Sprzedaż naszej nieruchomości w niecały miesiąc od momentu pierwszego wspólnego spotkania, spisania umowy, zrobienia profesjonalnych zdjęć, przygotowania ogłoszeń, aż do finalizacji transakcji. Ogromny szacunek za włożona pracę! Tym bardziej w czasach kryzysu na rynku mieszkaniowym.

Dawid Makles

Polecam usługi Biura Freedom Nieruchomości. Współpraca układała się od samego początku bardzo sprawnie i pomimo ciężkiej sytuacji na rynku udało się sfinalizować transakcję. Szczególne podziękowanie dla Pani Lidii, która okazała się niezwykle profesjonalną i zaangażowaną osobą!! W obecnych czasach ze świecą w ręku szukać takich osób!!

Katarzyna Krawczyk

Zdecydowanie polecamy! Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z panią Lidią Vdoviną. Mieliśmy kontakt na bieżąco, czuliśmy, że nasze mieszkanie jest w bezpiecznych i profesjonalnych rękach. Pani Lidia wyprzedzała nasze myśli i prośby, dopilnowała wszystkich spraw związanych z podpisaniem umowy oraz przekazaniem mieszkania. A wszystko to robione było z ogromnym taktem i kulturą osobistą. Jeszcze raz polecamy i bardzo dziękujemy pani Lidii za współpracę.

Karolina Witkowska

Współpraca z Panią Lidią i Panem Robertem to czysta przyjemność. Zajęli się kompleksowo moją nieruchomością. Dom został sprzedany za co jestem niezmiernie wdzięczna. Polecam współpracę z Freedom.

Mariusz Osełka

Polecam bardzo biuro Freedom i Panią Lidię w szczególności. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie od początku do końca sprawa załatwiona na 5+