Biuro nieruchomości Piaseczno

Biuro nieruchomości
Freedom Piaseczno

ul. Młynarska 39 lok. 101, 05-500 Piaseczno

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Fundamentam Freedom Nieruchomości w Piasecznie są: szacunek, konsekwencja i uczciwość we współpracy z naszymi klientami. Dzięki tym wartościom nasze biuro dynamicznie się rozwija, a grono zadowolonych klientów ciągle się powiększa. Jest to dla nas ważne, ponieważ 40% naszych nowych klientów pochodzi z rekomendacji. Obszar naszych działań nie ogranicza się jedynie do Piaseczna. Działamy również na terenie Warszawy i bliskich okolic.

Miasto Piaseczno

Niepozorne miasto położone jest zaledwie 17 km od Warszawy i graniczy z warszawskim Ursynowem. Na powierzchni niewiele ponad 16 kilometrów kwadratowych znalazło dom 48 tysięcy mieszkańców. Piaseczno jest siedzibą władz powiatowych. Jest doskonale skomunikowane. Znajduje się w niedalekiej odległości od dróg ekspresowych E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa–Katowice, niedaleko znajduje się także lotnisko międzynarodowe im. F. Chopina. Na północnej granicy gminy planowany jest przebieg autostrady A2.

Historia Piaseczna

Piaseczno jest jednym z najstarszych miast Mazowsza. Jego rozwój zdeterminowało położenie na trakcie między Warszawą a Czerskiem - czyli dawną stolicą książąt mazowieckich. Jego największy rozwój przypada na XVI wiek. Najstarszym zabytkiem jest barokowy kościół św. Anny.

W pobliskiej okolicy można odnaleźć liczne miejsca pamięci wielu historycznych wydarzeń, m.in. mogiły powstańców styczniowych, cmentarze z okresu I wojny światowej i miejsca upamiętniające wydarzenia z okresu II wojny światowej. W pobliżu Piaseczna pod Gołkowem, w lipcu 1794 roku, podczas powstania kościuszkowskiego, rozegrała się największa bitwa w historii gminy.

Rozwój miasta przerwała I wojna światowa. Na terenie Piaseczna i okolic toczyły się walki niemiecko-rosyjskie. To spowodowało niemalże całkowite wyludnienie miasta. Powrót do normalności nie trwał długo. II wojna światowa przyniosła kolejną falę zniszczeń. 1 sierpnia o godz. 17.00 także w Piasecznie rozpoczęła się powstańcza walka. W nowo założonym Miejskim Szpitalu w Piasecznie pomiędzy innymi pacjentami leczono ukrywanych, rannych powstańców. Rok po zakończeniu okupacji hitlerowskiej miasto liczyło niespełna 7 tys. mieszkańców.

Zabytki i atrakcje Piaseczna

Najbardziej znanym zabytkiem Piaseczna jest barokowy kościół św. Anny. Na uwagę zasługuje także ratusz z połowy XIX wieku. Na skraju parku miejskiego znajduje się zespół "Poniatówka" - nazwany tak na część księcia Józefa Poniatowskiego. Jest to urokliwa willa znajdująca się w parku Chuliczki. Wchodzi ona w skład dawnej szkoły stworzonej przez hrabiankę Cecylię Plater-Zyberkównę.

Fanów kolejnictwa niewątpliwie zainteresuje zespół dworców kolejowych Grójeckiej Kolei Dojazdowej czyli piaseczyńska wąskotorówka.

Piaseczyński rynek nieruchomości

Bliskie sąsiedztwo Warszawy i doskonały dojazd do stolicy sprawiły, że Piaseczyński rynek nieruchomości stale się rozwija. Najchętniej wybierane mieszkania mają powierzchnię od 35 metrów kwadratowych w górę - choć to właśnie przedział między 35 a 50 metrów kwadratowych zdaje się najbardziej popularny wśród kupujących. Aż 46% dostępnych ofert dotyczy mieszkań dwupokojowych.

Oczywiście – rozwój budownictwa mieszkaniowego determinuje także rozwój infrastruktury. Nie tylko w Piasecznie, lecz także w miejscowościach okolicznych takich jak: Józefosław, Julianów, Nowa Iwiczna czy Lesznowola.

Ceny nieruchomości Piasecznie

Obecnie cena za 1 m2 mieszkania kształtuje się tutaj w okolicach 7360 zł. Od początku roku cena wzrosła więc o 614 zł - czyli o 9,54%.

Najdroższe ulice w Piasecznie to ul. Wenedów, Gołowska i Kordiana, gdzie cena za metr kwadratowy sięga niemal 10 tys. zł. Okolice ul. Bukowej, Placu Wolności i Dębowej to koszt ok. 6 tys. zł za metr kwadratowy. Nowe inwestycje jednak systematycznie drożeją i wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań w Piasecznie coraz bardziej będą się zbliżać do cen Warszawskich, dlatego Piaseczno jest świetną lokalizacją na inwestycje.

Piaseczno, gdzie mieszkać?

Najchętniej wybierane są nieruchomości zlokalizowane przy ulicach dobrze skomunikowanych z Warszawą. Piaseczno jest bowiem doskonałą alternatywą dla pobliskich Warszawskich dzielnic, w których ceny są jednak zdecydowanie wyższe. Piaseczno sąsiaduje również z zielonymi okolicami takimi jak Zalesie Górne, Lesznowola, Józefosław czy pobliski Konstancin- Jeziorna oraz Magdalenka. Nasi Klienci proszą o pomoc w znalezieniu najlepszych lokalizacji do zamieszkania właśnie w tych miejscach w zależności od indywidualnych potrzeb.

Biura nieruchomości w Piasecznie

Choć Piaseczno jest dość niewielkim miastem, to mamy tutaj ponad 10 biur nieruchomości. Zapewne jest to także efekt bliskiego sąsiedztwa Warszawy. Najczęściej pozyskiwane nieruchomości to domy, mieszkania, działki i lokale – zarówno na sprzedaż jak i na wynajem. Są takie, które zajmują się jedynie powiatem piaseczyńskim. Większość działa jednak także w Warszawie i sąsiadujących powiatach. Biura piaseczyńskie działają najczęściej w systemie ilościowym prowadzenia sprzedaży, czyli na tzw. umowach otwartych. Freedom od samego początku stawia na jakość, dlatego działa w systemie sprzedaży jakościowej czyli poprzez umowy na wyłączność, które gwarantują zarówno szybsze tempo sprzedaży jak gwarancję uzyskania maksymalnie wysokiej ceny.

Opinie biura nieruchomości Piaseczno

Tomasz Książek

Pragnę bardzo podziękować za udaną transakcję z biurem Freedom w Piasecznie, w szczególności Pani Ani Stursiak, która bardzo szybko znalazła kupca na moje mieszkanie w Józefosławiu. Biuro Freedom profesjonalnie przygotowało ofertę, m.in. zleciło wykonanie sesji zdjęciowej i dni pokazowych. Pani Ania cały czas była bardzo pomocna i odpowiadała na moje pytania, które często się pojawiały przy sprzedaży - to był pierwszy raz. Raz jeszcze bardzo dziękuję Pani Ani i polecam Biuro Freedom.

Karol Więckowski

Pierwszy raz w życiu sprzedawaliśmy z żoną mieszkanie w związku z czym nie mieliśmy w tym żadnego doświadczenia. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Freedom Nieruchomości których w naszym przypadku reprezentowała Pani Monika Krajewska i z perspektywy czasu mogę napisać, że to był strzał w dziesiątkę. Mimo trudnych i niepewnych czasów z którymi przyszło nam wszystkim się mierzyć, przez które również rynek nieruchomości stał się niepewny, Pani Monika dzięki swojej uprzejmości, profesjonalizmowi i uporowi, zdołała nadzwyczaj szybko znaleźć kupca i pokierowała rewelacyjnie całą transakcją. W stu procentach polecam.

Dominika Lubowińska

Z całego serca polecamy współpracę z Panią Lidią :) Poza faktem, że Pani Lidia jest niesamowicie sympatyczną i ciepłą osobą, to jest także niesamowicie profesjonalna :) Na każdym etapie współpracy byliśmy o wszystkim cierpliwie informowani, przeszliśmy cały proces sprzedaży z jej ogromnym zaangażowaniem i wsparciem. Finał był dla Nas bardzo zadowalający :) Życzymy Pani wielu sukcesów - Cała Nasza Rodzinka!

Natalia i Oleg Steklov

Сотрудничали с Freedom, а именно с Lidia Vdovina. Довольны результатом, Lidia профессионал знающий своё дело. Благодарим за сотрудничество. Рекомендуем!!!

Współpracowaliśmy z Freedom, a dokładnie z Panią Lidią Vdoviną. Jesteśmy zadowoleni z wyników, Pani Lidia jest profesjonalistą, który za się na swoim fachu. Dziękujemy za współpracę. Polecamy!

Adrian Solarz

Polecam biuro nieruchomości Freedom a w szczególności Panią Lidię za bardzo miłą i profesjonalna obsługę, zaangażowanie i dopełnienie wszelkich formalności w terminie.