Biuro nieruchomości Piaseczno

Biuro nieruchomości
Freedom Piaseczno

ul. Młynarska 3 lok. 6, 05-500 Piaseczno
Sprzedaj nieruchomość

Najnowsze oferty
oddziału Piaseczno

Pokaż więcej (69)

Nasi ludzie

Anna Stursiak Kierownik Biura Piaseczno

Anna Stursiak

Kierownik Biura
Robert Szewczyk Agent Nieruchomości Piaseczno

Robert Szewczyk

Agent Nieruchomości
Michał Jeziorski Dyrektor Oddziału Piaseczno

Michał Jeziorski

Dyrektor Oddziału
Lidiia Vdovina Agent Nieruchomości Piaseczno

Lidiia Vdovina

Agent Nieruchomości
Rafał Wiszniewski Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Piaseczno

Rafał Wiszniewski

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.
Monika Krajewska Asystentka Piaseczno

Monika Krajewska

Asystentka
Krzysztof Bors Agent Nieruchomości Piaseczno

Krzysztof Bors

Agent Nieruchomości
Mikołaj Zawadka Agent Nieruchomości Piaseczno

Mikołaj Zawadka

Agent Nieruchomości
Beata Bartosiak Agent Nieruchomości Piaseczno

Beata Bartosiak

Agent Nieruchomości
Jakub Staszczyszyn Agent Nieruchomości Piaseczno

Jakub Staszczyszyn

Agent Nieruchomości
Anna Konrad Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A. Piaseczno

Anna Konrad

Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

Napisz do nas

Fundamentam Freedom Nieruchomości w Piasecznie są: szacunek, konsekwencja i uczciwość we współpracy z naszymi klientami. Dzięki tym wartościom nasze biuro dynamicznie się rozwija, a grono zadowolonych klientów ciągle się powiększa. Jest to dla nas ważne, ponieważ 40% naszych nowych klientów pochodzi z rekomendacji. Obszar naszych działań nie ogranicza się jedynie do Piaseczna. Działamy również na terenie Warszawy i bliskich okolic.

Miasto Piaseczno

Niepozorne miasto położone jest zaledwie 17 km od Warszawy i graniczy z warszawskim Ursynowem. Na powierzchni niewiele ponad 16 kilometrów kwadratowych znalazło dom 48 tysięcy mieszkańców. Piaseczno jest siedzibą władz powiatowych. Jest doskonale skomunikowane. Znajduje się w niedalekiej odległości od dróg ekspresowych E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa–Katowice, niedaleko znajduje się także lotnisko międzynarodowe im. F. Chopina. Na północnej granicy gminy planowany jest przebieg autostrady A2.

Historia Piaseczna

Piaseczno jest jednym z najstarszych miast Mazowsza. Jego rozwój zdeterminowało położenie na trakcie między Warszawą a Czerskiem - czyli dawną stolicą książąt mazowieckich. Jego największy rozwój przypada na XVI wiek. Najstarszym zabytkiem jest barokowy kościół św. Anny.

W pobliskiej okolicy można odnaleźć liczne miejsca pamięci wielu historycznych wydarzeń, m.in. mogiły powstańców styczniowych, cmentarze z okresu I wojny światowej i miejsca upamiętniające wydarzenia z okresu II wojny światowej. W pobliżu Piaseczna pod Gołkowem, w lipcu 1794 roku, podczas powstania kościuszkowskiego, rozegrała się największa bitwa w historii gminy.

Rozwój miasta przerwała I wojna światowa. Na terenie Piaseczna i okolic toczyły się walki niemiecko-rosyjskie. To spowodowało niemalże całkowite wyludnienie miasta. Powrót do normalności nie trwał długo. II wojna światowa przyniosła kolejną falę zniszczeń. 1 sierpnia o godz. 17.00 także w Piasecznie rozpoczęła się powstańcza walka. W nowo założonym Miejskim Szpitalu w Piasecznie pomiędzy innymi pacjentami leczono ukrywanych, rannych powstańców. Rok po zakończeniu okupacji hitlerowskiej miasto liczyło niespełna 7 tys. mieszkańców.

Zabytki i atrakcje Piaseczna

Najbardziej znanym zabytkiem Piaseczna jest barokowy kościół św. Anny. Na uwagę zasługuje także ratusz z połowy XIX wieku. Na skraju parku miejskiego znajduje się zespół "Poniatówka" - nazwany tak na część księcia Józefa Poniatowskiego. Jest to urokliwa willa znajdująca się w parku Chuliczki. Wchodzi ona w skład dawnej szkoły stworzonej przez hrabiankę Cecylię Plater-Zyberkównę.

Fanów kolejnictwa niewątpliwie zainteresuje zespół dworców kolejowych Grójeckiej Kolei Dojazdowej czyli piaseczyńska wąskotorówka.

Piaseczyński rynek nieruchomości

Bliskie sąsiedztwo Warszawy i doskonały dojazd do stolicy sprawiły, że Piaseczyński rynek nieruchomości stale się rozwija. Najchętniej wybierane mieszkania mają powierzchnię od 35 metrów kwadratowych w górę - choć to właśnie przedział między 35 a 50 metrów kwadratowych zdaje się najbardziej popularny wśród kupujących. Aż 46% dostępnych ofert dotyczy mieszkań dwupokojowych.

Oczywiście – rozwój budownictwa mieszkaniowego determinuje także rozwój infrastruktury. Nie tylko w Piasecznie, lecz także w miejscowościach okolicznych takich jak: Józefosław, Julianów, Nowa Iwiczna czy Lesznowola.

Ceny nieruchomości Piasecznie

Obecnie cena za 1 m2 mieszkania kształtuje się tutaj w okolicach 7360 zł. Od początku roku cena wzrosła więc o 614 zł - czyli o 9,54%.

Najdroższe ulice w Piasecznie to ul. Wenedów, Gołowska i Kordiana, gdzie cena za metr kwadratowy sięga niemal 10 tys. zł. Okolice ul. Bukowej, Placu Wolności i Dębowej to koszt ok. 6 tys. zł za metr kwadratowy. Nowe inwestycje jednak systematycznie drożeją i wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań w Piasecznie coraz bardziej będą się zbliżać do cen Warszawskich, dlatego Piaseczno jest świetną lokalizacją na inwestycje.

Piaseczno, gdzie mieszkać?

Najchętniej wybierane są nieruchomości zlokalizowane przy ulicach dobrze skomunikowanych z Warszawą. Piaseczno jest bowiem doskonałą alternatywą dla pobliskich Warszawskich dzielnic, w których ceny są jednak zdecydowanie wyższe. Piaseczno sąsiaduje również z zielonymi okolicami takimi jak Zalesie Górne, Lesznowola, Józefosław czy pobliski Konstancin- Jeziorna oraz Magdalenka. Nasi Klienci proszą o pomoc w znalezieniu najlepszych lokalizacji do zamieszkania właśnie w tych miejscach w zależności od indywidualnych potrzeb.

Biura nieruchomości w Piasecznie

Choć Piaseczno jest dość niewielkim miastem, to mamy tutaj ponad 10 biur nieruchomości. Zapewne jest to także efekt bliskiego sąsiedztwa Warszawy. Najczęściej pozyskiwane nieruchomości to domy, mieszkania, działki i lokale – zarówno na sprzedaż jak i na wynajem. Są takie, które zajmują się jedynie powiatem piaseczyńskim. Większość działa jednak także w Warszawie i sąsiadujących powiatach. Biura piaseczyńskie działają najczęściej w systemie ilościowym prowadzenia sprzedaży, czyli na tzw. umowach otwartych. Freedom od samego początku stawia na jakość, dlatego działa w systemie sprzedaży jakościowej czyli poprzez umowy na wyłączność, które gwarantują zarówno szybsze tempo sprzedaży jak gwarancję uzyskania maksymalnie wysokiej ceny.

Opinie biura nieruchomości Piaseczno

Agnieszka Kaczmarczyk

Niedawno kupiłam mieszkanie w Warszawie. W transakcji pośredniczyła agencja Freedom nieruchomości i Pan Robert Szewczyk. Obsługa ze strony agencji była od pierwszych chwil bardzo rzetelna i profesjonalna. Pan Robert znał odpowiedzi na wszystkie pytania, był przygotowany, solidny, spokojny. Jako kupująca miałam poczucie bezpieczeństwa przy tak ważnym zakupie. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Agencje Freedom oraz pana Roberta, jako – moim zdaniem – jednego z najlepszych agentów nieruchomości w Warszawie.