Biuro nieruchomości Pruszcz Gdański

Biuro nieruchomości
Freedom Pruszcz Gdański

ul. Chopina 38, piętro 1, lok 8, 83-000 Pruszcz Gdański

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański to nowoczesne i prężnie rozwijające się miasto. Jest położone zaledwie 10 km od Gdańska i mieszka tu ponad 31 tys. osób. Posiada atrakcyjne warunki do życia, bogatą ofertę kulturalną, sprzyjający klimat gospodarczy i inwestycyjny. Jest ważnym węzłem komunikacji samochodowej i kolejowej, ponadto przez Pruszcz Gdański przebiega linia kolejowa łącząca Warszawę z Gdańskiem.

Ważnym elementem Pruszcza Gdańskiego, które trwale wpisało się w klimat miasta jest lotnisko wojskowe. Swoją siedzibę ma tu 49. Baza Lotnicza oraz Aeroklub Gdański. Miłośnicy podniebnych wycieczek mogą skorzystać z bogatej oferty aeroklubu i poznać w ten sposób miasto oraz okolice z niecodziennej perspektywy.

Bliska odległość od Trójmiasta sprawia, że kupujący mieszkania w Pruszczu Gdańskim mogą skorzystać również z oferty kulturalnej, sportowej i rozrywkowej Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dzięki świetnym połączeniom komunikacyjnym w każdej chwili mogą oni przemieszczać się między miastami.

Historia Pruszcza Gdańskiego

Korzenie osadnictwa na terenie obecnego miasta Pruszcza sięgają VI w. p.n.e. Od pierwszych wieków naszej ery, dzięki bliskości morza osada bujnie się rozwijała. W okresie wpływów rzymskich Pruszcz był prawdopodobnie głównym portem przy ujściu Wisły, dużym ośrodkiem wytwórczym oraz ważnym punktem na szlaku bursztynowym. Załamanie przyniosły siły przyrody - nastąpił spadek poziomu wód morskich, którego konsekwencją była utrata nadmorskiego położenia i wyludnienie. Lepsze czasy przyszły wraz z pojawieniem się na północy bliskiego sąsiada - Gdańska. W roku 1920 Pruszcz znalazł się w obszarze utworzonego na mocy traktatu wersalskiego, Wolnego Miasta Gdańska. Był to początek kolejnego pomyślnego okresu ekonomicznego w dziejach Pruszcza - w latach dwudziestych zbudowano elektrownię, młyn, a także lotnisko. Mało znanym jest fakt, że w roku 1942 Pruszcz stał się dzielnicą Gdańska, stanowiąc jego zaplecze mieszkaniowe i militarne.

Po wojnie Pruszcz został już samodzielnym miastem, a w roku 1951 uzyskał do swej nazwy dopisek Gdański. Obecnie Pruszcz jest gminą miejską, terytorialnie zajmującą obszar o powierzchni 16,47 km². Po reformie administracyjnej stał się na powrót siedzibą powiatu gdańskiego.

Zabytki i atrakcje Pruszcza Gdańskiego

W południowej części miasta na odwiedzających czeka Faktoria Handlowa tj. rekonstrukcja osady handlowej z okresu wpływów rzymskich.

Jednym z ładniejszych dla oka miejscem jest Elektrownia wodna Pruszcz, położona w rozwidleniu rzeki Raduni rozdzielającym ją na Kanał Raduni i Starą Radunię. Kanał Raduni to sztuczny przekop Raduni wraz z groblami, towarzyszącą zabudową i zielenią na całej długości obiektu – od śluzy na zachód od Pruszcza Gdańskiego do ujścia Kanału do Starej Motławy w Gdańsku. W mieście znajduje się również Zespół budynków cukrowni Pruszcz, Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, również warte odwiedzenia podczas wizyty w Pruszczu Gdańskim.

Pruszcz Gdański - ceny nieruchomości

Odwiedzając biuro nieruchomości w Pruszczu Gdańskim, trzeba przygotować się na to, że ceny mieszkań są z roku na rok są coraz wyższe, przebijając nawet niektóre dzielnice Gdańska. Poniżej garść najważniejszych faktów:

- W 2021 r. cena za mkw. mieszkania w Pruszczu Gdańskim wynosiła ok. 7300 tys. zł, natomiast jeszcze w roku 2018 była to cena ok. 5300 tys. zł. Ceny nieruchomości w tej miejscowości ciągle idą ku górę.

Pruszcz Gdański - rynek nieruchomości

Jeśli chodzi o miejsca do życia, to segment mieszkań stanowi około 50% wśród ofert agencji Freedom Nieruchomości. Miasto Pruszcz Gdański to bloki z lat 60. i 80. oraz nowoczesne osiedla powstające w każdej części miasta. Zabudowa jednak jest stosunkowo niska i ze względu na znajdujące się w Pruszczu lotnisko wojskowe, nie przekracza 4 piętra. Pozostałą część oferty biura stanowią domy, bliźniaki i działki, których nie brakuje w całej gminie Pruszcz Gdański.

W 2020 roku w Pruszczu Gdańskim oddano do użytku 549 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 387 mieszkań. Jest to wartość porównywalna do wartości dla województwa pomorskiego oraz porównywalna do średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Pruszczu Gdańskim to 12 125 nieruchomości.

96,5% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 3,5% na cele indywidualne.

Pruszcz Gdański - gdzie mieszkać

Najczęściej wyszukiwane nieruchomości w Pruszczu Gdańskim to mieszkania sprzedawane w przedziale 300-500 tys. zł i wynoszą one aż 63% ogólnego poziomu zainteresowania. Na cenę mieszkania w Pruszczu Gdańskim składa się wiele czynników. Należą do nich m.in. cena ziemi, standard wykończenia, aktualny popyt czy okolica.

Powstające tu nowe inwestycje nie wyróżniają się na tle dotychczasowej zabudowy. W mieście przeważają domy jednorodzinne, ale nisko kondygnacyjne bloki nie są tu wyjątkiem. Nowe osiedla odznaczają się jednak wysoką jakością budownictwa i standardem. Mieszkańcy mają do dyspozycji miejsca parkingowe podziemne, komórki lokatorskie, ale również części wspólne. Wśród tych ostatnich można znaleźć place zabaw, miejsca do wypoczynku.

Miasto słynie z dużej ilości terenów zielonych czy tras rowerowych którymi możemy zwiedzić całą gminę, jak również dojechać do Gdańska.

Biura nieruchomości w Pruszczu Gdańskim

Rozwijający się rynek, stworzył warunki do rozwoju biurom nieruchomości, które ten rynek obsługują. Pruszcz Gdański stanowi ośrodek wielu agencji specjalizujących się zarówno w obrocie, jak i wycenie nieruchomości. Wybierając biuro, któremu klient zamierza powierzyć zakup lub sprzedaż domu, mieszkania, działki, czy lokalu, należy rozważnie i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości. Pochopna i nieprzemyślana decyzja, może często przyczynić się do straty czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Najbezpieczniej jest wybierać agencje, które działają w branży od dłuższego czasu, a temat nieruchomości jest im bardzo dobrze znany. Kompetentny specjalista, to gwarancja dopasowania oferty do indywidualnych preferencji klienta. Niektóre z biur stanowią oddział firmy na dany region, czego przykładem są Biura Nieruchomości Freedom. W Pruszczu Gdańskim oddział Freedom Nieruchomości Pruszcz Gdański jest zlokalizowany przy ul. Chopina 38, piętro 1, lok 8,. Tego typu sieci sprzedaży łączą ze sobą doświadczonych sprzedawców działających na szeroką skalę w całej Polsce. Warto również zwrócić uwagę na stronę internetową agencji, a także na jej obecność na portalach z ogłoszeniami, co stanowi dowód aktywnej działalności. Wskazanym też jest umówienie się na indywidualne spotkanie, bezpośrednie poznanie oferty biura oraz rozeznanie się w działalności oraz doświadczeniu jakim dysponuje.

Opinie biura nieruchomości Pruszcz Gdański

Julia S.

Współpraca z Panią Agnieszką Różańską to czysta przyjemność, wszystko załatwione szybko i sprawnie, kontakt błyskawiczny, serdecznie polecam!

Lucyna C.

Polecam. Sprzedaż mieszkania przebiegła szybko, sprawnie i w super atmosferze. Pani Alicja zajęła się wszystkim.

Patrycja Benedykt

Polecam Freedom Nieruchomości, a w szczególności Panią Alicję Kaiser. Miła współpraca i bardzo dobry kontakt :) Wszystkie formalności przebiegły bardzo sprawnie. Pani Alicja informowała nas na bieżąco o wszystkich etapach i zawsze odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Polecam :)

Magdalena P.

Polecam serdecznie. Sprzedaliśmy nieruchomość za pośrednictwem Pani Agnieszki Maciejewskiej, dzięki której wszystko przebiegło bardzo sprawnie i konkretnie od samego początku aż do przekazania lokalu nowym właścicielom. Pełen profesjonalizm i duża wiedza to ogromny atut. Uzyskaliśmy pomoc na każdym kroku, poznaliśmy odpowiedzi na każde nurtujące nas pytanie. Dziękujemy serdecznie i raz jeszcze polecamy.

Szymon

Gorąco polecam współpracę z Panią Izabelą Kutowską. Bardzo dobry kontakt, jest osobą otwartą, radosną, zawsze gotowa do działania i na nieszablonowe rozwiązania, dzięki którym udało się sprzedać nieruchomość w krótkim czasie za dobre pieniądze :)