Biuro nieruchomości Rzeszów

Biuro nieruchomości
Freedom Rzeszów

ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 2b lok. 18L, 35-311 Rzeszów
Sprzedaj nieruchomość

Najnowsze oferty
oddziału Rzeszów

Pokaż więcej (177)

Nasi ludzie

Mateusz Chmiel Starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Rzeszów

Mateusz Chmiel

Starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości
Justyna Trojan Specjalista ds. Nieruchomości Rzeszów

Justyna Trojan

Specjalista ds. Nieruchomości
Mariusz Lasota Menadżer Zespołu Sprzedaży Rzeszów

Mariusz Lasota

Menadżer Zespołu Sprzedaży
Łukasz Woźniak Agent Nieruchomości Rzeszów

Łukasz Woźniak

Agent Nieruchomości
Agnieszka Żmuda Starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości Rzeszów

Agnieszka Żmuda

Starszy specjalista ds. sprzedaży nieruchomości
Dorota Ertanowska - Skalniak Agent Nieruchomości Rzeszów

Dorota Ertanowska - Skalniak

Agent Nieruchomości
Aleksander Rozbaczyło Agent Nieruchomości Rzeszów

Aleksander Rozbaczyło

Agent Nieruchomości
Andrzej Bałajewicz Dyrektor Oddziału Rzeszów

Andrzej Bałajewicz

Dyrektor Oddziału
Waldemar Szaładyga Agent Nieruchomości Rzeszów

Waldemar Szaładyga

Agent Nieruchomości
Monika Hajduk Agent Nieruchomości Rzeszów

Monika Hajduk

Agent Nieruchomości
Ireneusz Pałac Agent Nieruchomości Rzeszów

Ireneusz Pałac

Agent Nieruchomości
Paweł Stepaniak Dyrektor ds. Sprzedaży Rzeszów

Paweł Stepaniak

Dyrektor ds. Sprzedaży
Magdalena Gawęda Agent Nieruchomości Rzeszów

Magdalena Gawęda

Agent Nieruchomości
Aleksandra Prokop Agent Nieruchomości Rzeszów

Aleksandra Prokop

Agent Nieruchomości
Jolanta Pezdan Specjalista ds. finalizacji transakcji i finansów Rzeszów

Jolanta Pezdan

Specjalista ds. finalizacji transakcji i finansów
Edyta Rarata Agent Nieruchomości Rzeszów

Edyta Rarata

Agent Nieruchomości
Patrycja Książek Agent Nieruchomości Rzeszów

Patrycja Książek

Agent Nieruchomości

Napisz do nas

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wśród najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce nie może zabraknąć Rzeszowa. Miasto o kameralnym, a jednocześnie nowoczesnym charakterze, które przeżywa dziś rozwój, zarówno w branży handlowo-usługowej, przemysłowej i technologicznej, jak i na coraz popularniejszym rynku nieruchomości. Nie bez powodu coraz więcej osób wybiera Rzeszów na miejsce swojego osiedlenia. Szeroki dostęp do usług, łatwość komunikacyjna, zadbane tereny zielone i „małomiasteczkowy” klimat, to niewątpliwie cechy charakterystyczne stolicy Podkarpacia. Władze miasta od lat dbają, by było to miasto przyjazne młodym, rozpoczynającym swoją karierę zawodową oraz zakładającym rodziny ludziom, nie zapominając tym samym o seniorach. Równocześnie, Rzeszów stanowi doskonałe otoczenie dla nowo powstających, małych i średnich przedsiębiorstw, dla których mniejsza na tym terenie konkurencja oraz niedobór w niektórych branżach, to szansa na zbudowanie silnej rynkowej pozycji. Dodatkową zaletę stanowi lokalizacja miasta, które położone jest na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych łączących wschód z zachodem oraz północ z południem Europy.

Miasto Rzeszów w liczbach

Rzeszów liczy obecnie 196 634 mieszkańców i obejmuje powierzchnię 128,5 km2, na którą składają się 33 osiedla. W rzeczywistości liczba zamieszkujących miasto może okazać się jeszcze wyższa, co ma bezpośredni związek z napływającą każdego roku falą nowych studentów, których przyciąga atrakcyjna oferta rzeszowskich uczelni, w tym cieszącej się dobrą sławą Politechniki Rzeszowskiej. Ponadto na wzrost ludności ma wpływ położony w większości na terenie Rzeszowa, Park Naukowo - Technologiczny Dworzysko oraz znajdujący się nieco dalej Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny w Jasionce. Oba obszary należą do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec, tworząc doskonałe warunki do rozwoju dla inwestorów, a tym samym oferując wiele nowych miejsc pracy.

Historia Rzeszowa

Początki miasta sięgają roku 1354, kiedy to Kazimierz Wielki dokonał lokowania Rzeszowa. Przywilej lokacyjny otrzymał Jan Pakosławic, który przyjmując nazwisko Rzeszowski rozpoczął ród, który zarządzał miastem do końca XV wieku.

To pod ich rządami rozpoczęto budowę do dziś działających obiektów, takich jak zamek, czy klasztor Ojców Bernardynów. W XVII w. miasto przeszło w ręce Jerzego Sebastiana Lubomirskiego, za czasów którego Rzeszów stał się znaczącym ośrodkiem kulturalnym i artystycznym, a na jego terenie powstały obiekty takie jak Letni Pałac, klasztor Ojców Reformatorów, czy wieża-dzwonnica przy Kościele Farnym.

W okresie I i II wojny światowej miasto wielokrotnie było okupowane i niszczone. W latach 1937-1939 stało się jednak istotnym ośrodkiem przemysłu, a przedsiębiorstwa, które wówczas powstały, działają po dziś dzień. To właśnie ten okres ukształtował kierunek rozwoju miasta w stronę przemysłu lotniczego sprawiając, że obecnie Rzeszów i Podkarpacie stało się polską Doliną Lotniczą, obok której wyrosły kolejne gałęzie krajowego przemysłu i technologii.

Liczne ośrodki przemysłowe wpłynęły na osiedlenie się wielu nowych mieszkańców i zaangażowanie inwestorów poszukujących nieruchomości, nie tylko w celach prywatnych, ale i komercyjnych.

Zabytki i atrakcje Rzeszowa

Rzeszów to zadbane i przyjazne turystom miasto. W trakcie spaceru po mieście warto zobaczyć miejsca takie jak Rynek z ratuszem, modernizowaną Podziemną Trasę Turystyczną, ulicę 3 maja, zwaną przez mieszkańców Paniagą, czy Zamek i Letni Pałac Lubomirskich. Spacerując po okolicy warto odpocząć w cieniu Alei pod Kasztanami, a wieczorami i w weekendy obejrzeć wyjątkowe pokazy Fontanny Multimedialnej. Na najmłodszych, ale i starszych chcących powrócić do wspomnień czeka Rzeszowskie Muzeum Dobranocek. Zapaleni kibice mogą wybrać się na mecz żużlowy, czy odwiedzin Halę Podpromie i obejrzeć siatkarskie zmagania drużyny Asseco Resovia Rzeszów. Wycieczkę do Rzeszowa warto przedłużyć o wypoczynek w Bieszczadach, Niedaleka odległość miasta od gór pozwala nawet na krótki, jednodniowy wypad na łono dzikiej, bieszczadzkiej natury i wypoczynek wśród niesamowitej przyrody.

Rzeszów - gdzie mieszkać?

Stolica Podkarpacia jest prężnie rozwijającym się miastem zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Liczne ośrodki przemysłowe, rozwijająca się branża technologiczna, sektor IT i wiele innych sprawiają, że Rzeszów według prognoz jest jedną z nielicznych aglomeracji, których populacja będzie nieustannie wzrastać.

Co więcej, miasto według rankingów jest bardzo dobrym miejscem do życia i osiedlenia. Obecnie zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach powstają nowe mieszkania, cieszące się ogromną popularnością wśród poszukujących nowego lokum.

Ze względu na kompatybilność miasta, praktycznie każda dzielnica pozwala na swobodne przemieszczanie się i zapewnia mieszkańcom wysoki komfort życia.

Wśród najpopularniejszych znajdziemy osiedla takie jak Słocina, Biała, czy okolice ulicy Krakowskiej, będącej bezpośrednią trasą wylotową na autostradę A4.

Przy wyborze miejsca do zamieszkania w Rzeszowie, warto wziąć pod uwagę osiedle Pobitno, zlokalizowane przy drodze szybkiego ruchu S19. Znajdziemy tam wiele nowych ofert mieszkań i domów wolnostojących, które usytuowane są w niedalekiej odległości od centrum miasta. Rozważając miejsce do zamieszkania w okolicach Rzeszowa warto zwrócić uwagę na miasta takie jak Boguchwała, Głogów Małopolski, czy podrzeszowskie wsie, będące obecnie sypialniami miasta, gwarantujące spokój i niesamowite widoki.

Rzeszowski rynek nieruchomości

Wymienione powyżej, to jedynie kilka z wielu stymulantów rosnącego popytu na rzeszowskim rynku nieruchomości. Deweloperzy rywalizują ze sobą realizując coraz to nowe i bardziej innowacyjne inwestycje, na które przybywa chętnych. Liczba mieszkań na koniec 2020 roku sięgnęła 85 592, a nadal mówi się o ich niedoborze. Do najbardziej pożądanych lokalizacji należą położone nieopodal Wisłoka osiedla Biała i Budziwój, po zachodniej stronie miasta – Przybyszówka, na wschodzie – Słocina. Natomiast jeśli chodzi o lokale usługowe, to niezmiennie od lat najbardziej popularne są te położone w centrum.

Ceny nieruchomości w Rzeszowie

Nawet pandemia nie osłabiła entuzjazmu kupujących, którzy są w stanie zapłacić coraz wyższe ceny za swoje wymarzone lokum. Średnia cena w przeliczeniu na metr kwadratowy na koniec czwartego kwartału 2020 wyniosła w Rzeszowie 6 146 tys. na rynku pierwotnym i 7 133 tys. na rynku wtórnym, tym samym stawiając podkarpacką stolicę ponad miastami takimi jak: Kielce, Opole czy Zielona Góra. Biorąc pod uwagę sam rynek wtórny, ceny w Rzeszowie są wyższe nawet od tych w Łodzi, Lublinie, czy Olsztynie. Wzrost wartości zarówno mieszkań, jak i lokali na rzeszowskim rynku nieruchomości w trakcie ostatniej dekady, dokładnie obrazuje wzrost atrakcyjności Rzeszowa na tle pozostałych polskich miast.

Biura nieruchomości w Rzeszowie

Prężnie rozwijający się rzeszowski rynek, stworzył warunki do rozwoju biurom, które ten rynek obsługują. Rzeszów stanowi ośrodek wielu agencji specjalizujących się zarówno w obrocie, jak i wycenie nieruchomości. Wybierając biuro, któremu klient zamierza powierzyć zakup lub sprzedaż domu, mieszkania, działki, czy lokalu, należy rozważnie i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości. Pochopna i nieprzemyślana decyzja, może często przyczynić się do straty czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Najbezpieczniej jest wybierać agencje, które działają w branży od dłuższego czasu, a temat nieruchomości jest im bardzo dobrze znany. Kompetentny specjalista, to gwarancja dopasowania oferty do indywidualnych preferencji klienta. Niektóre z biur stanowią oddział firmy na dany region, czego przykładem są Biura Nieruchomości Freedom. W Rzeszowie oddział Freedom Nieruchomości Rzeszów jest zlokalizowany przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 2b lok. 18L. Tego typu sieci sprzedaży łączą ze sobą doświadczonych sprzedawców działających na szeroką skalę w całej Polsce. Warto również zwrócić uwagę na stronę internetową agencji, a także na jej obecność na portalach z ogłoszeniami, co stanowi dowód aktywnej działalności. Wskazanym też jest umówienie się na indywidualne spotkanie, bezpośrednie poznanie oferty biura oraz rozeznanie się w działalności oraz doświadczeniu jakim dysponuje.

Opinie biura nieruchomości Rzeszów

Halina i Zdzisław Wieczorowscy

Dziękujemy Pani Justynie Trojan za profesjonalną pomoc przy sprzedaży nieruchomości przy ul. Strażackiej w Rzeszowie. Jej wysoka fachowość oraz znajomość rynku nieruchomości i prawa nim rządzące, pozwoliła na szybkie sfinalizowanie transakcji. Bez problemów przeszliśmy wszystkie procedury prawne jak i urzędowe. Cały czas w czasie współpracy z Panią Justyną niemieliśmy żadnych problemów. Dzięki temu zaoszczędziliśmy czas i zdrowie. Polecamy wszystkim potencjalnym klientom tak wspaniałe usługi ze strony Pani Justyny.