Biuro nieruchomości Tarnów

Biuro nieruchomości
Freedom Tarnów

Wałowa 2 lok. 10, 33-100 Tarnów

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Tarnów - Polski Biegun Ciepła. Miasto o dużym potencjale, miłe dla oka, wygodne do życia i posiadające blisko 200 milionerów. Zapraszamy Cię do podróży, w której sprawdzisz czy Tarnów może być również miejscem dla Ciebie!

Miasto Tarnów

To blisko 110 tysięczne miasto znajduje się w małopolsce i stanowi drugie po Krakowie największe miasto w województwie. Położenie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa sprawia, że w 60 minut można stąd dojechać do Krakowa, Rzeszowa lub Nowego Sącza.

Coraz ciekawsze zaplecze gospodarcze, bogata historia i zróżnicowana architektura, a także wydarzenia kulturalne sprawiają, że w ostatnim czasie Tarnów stał się doceniany przez blogerów i odkryty na nowo.

Dodatkowym atutem są pobliskie atrakcje turystyczne oraz wręcz wymarzone miejsce zamieszkania dla amatorów weekendowego wypoczynku w niedalekim Beskidzie Sądeckim, Tatrach lub na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. Mocno zabieganych mieszkańców ucieszy widok na Tatry z własnego balkonu. Tak - taki widok w Tarnowie jest częsty!

Historia Tarnowa

Początki miasta sięgają XII wieku, a prawa miejskie zostały mu nadane w 1330 roku przez króla Władysława Łokietka. Tarnów wówczas był prawdopodobnie największym prywatnym miastem w Polsce i gdyby nie szereg kolejnych fatalnych wydarzeń mógłby dziś stanowić potężne centrum gospodarcze. Jego rozwój związany był z położeniem u zbiegu szlaków handlowych z Wrocławia na Węgry oraz z Krakowa na Ruś.

Biura Nieruchomości w Tarnowie codziennie stykają się z historycznymi budynkami Tarnowa, a szczególnie z nieruchomościami, które należą lub należały do tarnowskich Żydów. Z kolei w modernistycznej części miasta - Mościcach, które powstały i rozwinęły się dzięki uruchomieniu przez Ignacego Mościckiego fabryki, która działa do dnia dzisiejszego w ramach Grupy Azoty i daje pracę tysiącom tarnowian, znajduje się wiele nieruchomości o prostych, wręcz industrialnych bryłach.

Spośród znanych osób, w Tarnowie mieszkał m.in. Jan Szczepanik zwany polskim Edisonem, Józef Bem, Roman Brandstaetter, a także współcześni jak Tomasz Olbratowski, Kamil Kula czy Piotr Metz.

Zabytki i atrakcje Tarnowa

Co warto zobaczyć w Tarnowie? Zabytki w Tarnowie warto zacząć oglądać od powstałego w XIV wieku zamku zlokalizowanego na górze św. Marcina. Niestety dziś są już tam tylko jego ruiny, ale wiąże się z nim wiele historii oraz wspaniały widok na całe miasto. Z ruin tarnowskiego zamku widać między innymi rynek z ratuszem (zwany perłą polskiego renesansu), z którym ponoć niegdyś zamek był połączony tunelem owianym ciekawą legendą. Tuż obok ratusza można zwiedzić Bazylikę Katedralną, która gros swego wyglądu „zawdzięcza” zniszczeniom z czasów I Wojny Światowej, Stary Cmentarz Żydowski i Wojskowy oraz ulicę Wałową z półbasztą.

Według naukowców najcieplejsze miejsce w całej Polsce znajduje się w Pałacu Sanguszków, w tarnowskiej dzielnicy Gumniska. Przekłada się to na najwyższą średnią temperaturę w Polsce. A co „w praktyce” wynika z tych liczb? Na przykład to, że w regionie tarnowskim prężnie rozwijają się kolejne winnice.

Tarnów leży na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Od Tarnowa na południe teren robi się bardziej zróżnicowany, widokowy i “górzysty” i właśnie dlatego stanowi idealne miejsce do turystyki rekreacyjnej. W promieniu 30-50 km znajdziemy mało uczęszczane, dostosowane do możliwości, trasy zarówno piesze jak i rowerowe. 50 km w stronę Nowego Sącza znajdują się Gródek Nad Dunajcem i Rożnów z malowniczym Jeziorem Rożnowskim. Wyjazd na narty lub w wyższe góry (Pieniny, Beskid Sądecki) to odległość zaledwie 80 km.

Tarnowski rynek nieruchomości

Mieszkania w Tarnowie od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, zarówno indywidualnych jak i inwestycyjnych. Przeważająca część rynku to mieszkania w blokach z lat 50-70 XX wieku, budowane z cegły oraz te z lat 80-90, budowane z wielkiej płyty. Wszystkie te budynki położone są na jednym z dużych osiedli mieszkaniowych: Westerplatte, Zielone, Jasna, Legionów, Mościce, Niepodległości, Grabówka lub Strusina. Druga część rynku to mieszkania w starej części miasta, w kamienicach. Choć wymagają zazwyczaj generalnego remontu to jednak ich ponadczasowość w połączeniu z potencjałem miasta to dobra inwestycja. Trzecia część stanowiąca ok. 20% wszystkich mieszkań to nieruchomości wybudowane po 2000 roku w tradycyjnej technologii murowanej.

Domy w Tarnowie również są łakomym kąskiem dla każdego kto szuka swojego miejsca w niezbyt dużym mieście, a jednocześnie oczekując pełnej infrastruktury dużej aglomeracji. Podobnie jak rynek mieszkaniowy, domy można podzielić na 3 segmenty. Pierwszy to domy wybudowane do lat 60. Ich atutem jest zazwyczaj duża działka powyżej 1000 m2, co jest niespotykane w nowszym budownictwie. W tarnowskich biurach nieruchomości wiele ofert stanowią domy z lat 70. XX wieku do roku 2000. Bardzo charakterystyczna zabudowa popularnych “kostek” z poprzedniego ustroju, a dziś powracająca do trendów architektonicznych. Domy po 2000 roku mają bardzo zróżnicowany charakter i położenie z uwagi na niewielką już ilość pustych gruntów pozostałych na terenie miasta.

Rynek działek w samym Tarnowie nie ma zbyt dużej oferty, przede wszystkim ze względu na gęstą zabudowę oraz brak Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Pojedyncze działki są sprzedawane głównie na Rzędzinie, Mościcach i Gumniskach. O grunt jednak dużo łatwiej poza Tarnowem, w najbliższych miejscowościach.

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstające w Tarnowie można podzielić na dwa rodzaje: bloki mieszkalne (3-7 pięter) oraz kameralne inwestycje. Kameralne inwestycje to małe budynki wielomieszkaniowe do 1-2 pięter składające się z maksymalnie kilkunastu mieszkań, bliźniaki (w tym “czworaki”) oraz szeregowce. Inwestycje powstają głównie w okolicach Sadów Klikowskich, os. Marynarki Wojennej, Mościcach, Krzyżu oraz na Rzędzinie.

Ceny nieruchomości w Tarnowie

Ceny mieszkań to jeden z tych tematów, które najbardziej rozgrzewają branżę nieruchomości. Tarnów w porównaniu do innych miast nie ma zbyt wygórowanych cen. Wpływ na ceny mieszkań w Tarnowie, najbardziej ma ich stan oraz piętro, a mniejszy lokalizacja.

Prawdziwe okazje na rynku mieszkaniowym w Tarnowie można było znaleźć do roku 2006. Wtedy ceny średnie nie przekraczały 1700 zł/1m2. W kolejnym, 2007 roku nastąpił skokowy wzrost do 3009 zł/1m2, by w kolejnych latach się ustabilizować.

W okresie od 2010 do 2018 ceny nieruchomości w Tarnowie były dość stabilne i oscylowały w okolicach 2800-3200 zł/m2. Według portali z ofertami agencji nieruchomości, na przestrzeni ostatnich 3 lat ceny mieszkań w Tarnowie wzrosły do aktualnej ceny ok. 4900 zł/m2 w stosunku do ok. 3400 zł/m2 na początku roku 2018. Obecnie tendencja jest lekko wznosząca na poziomie ok. 3-5% rocznie.

Ceny mieszkań od deweloperów są nieco wyższe i wynoszą obecnie ok. 5600 zł/1m2. W niektórych przypadkach sięgają nawet ponad 6000 zł/1m2.

Najdroższe grunty w Tarnowie dochodzą do 200 zł/1m2, średnia cena jednak wynosi ok. 130 zł/1m2. Najwyższe ceny są na Piaskówce, Krzyżu i w Mościcach. Im dalej od miasta tym tańszy grunt można nabyć. W odległości 5 km od miasta (Zawadzie, Zgłobicach, Woli Rzędzińskiej, Skrzyszowie) można kupić działkę już za 70 zł/1m2.

Ceny domów w Tarnowie zaczynają się od 250.000 zł za nieruchomość na działce ok. 5 arów, które wymagają kapitalnego remontu. W biurach nieruchomości najczęściej znajdziemy domy w cenach pomiędzy 400 a 500 tys. zł. Domy z ostatnich 5-10 latach to wydatek minimum 550 tys. zł. Duży wpływ na cenę ma funkcjonalność i układ pomieszczeń domu, a także wymiary i sąsiedztwo działki.

Tarnów, gdzie mieszkać?

Tarnów ze względu na swoją wielkość, nie ma gorszych i lepszych lokalizacji. Są jednak różnice, które mieszkańcy szczególnie sobie cenią ze względu na upodobania.

Bardzo popularną częścią miasta są osiedla mieszkaniowe jak Westerplatte, Zielone czy Legionów. Mieszkańcy mają tam łatwy dostęp do sklepów i komunikacji miejskiej, a także zieloną okolicę oraz duże publiczne parkingi. Na zakup mieszkania na jednym z takich osiedli decydują się rodziny z dziećmi ze względu na małą odległość od szkoły, przedszkola czy żłobka.

Część klientów szukających nieruchomości, kieruje się również w stronę osiedli domów jednorodzinnych jak Krzyż czy Os. Koszyckie. Można na nich zaznać wytchnienia od centrum miasta i mimo to posiadać z nim dobre i szybkie połączenie.

10-15 minut pieszo od centrum znajdują się dwa parki: Park Piaskówka i Park Strzelecki. To miejsca często odwiedzane przez rodziny z dziećmi i zakochanych. Do Freedom Nieruchomości Tarnów często przychodzą klienci, którzy cenią sobie centrum miasta i w tej dzielnicy szukają mieszkania na zakup.

Mościce to dzielnica przez jednych uwielbiana przez innych znienawidzona. Charakteryzuje się zabudową okresu powojennego. Wraz z rozwojem Zakładów Azotowych w Mościcach, była to niegdyś mocno rozbudowywana, industrialna część Tarnowa, która aktualnie posiada dobre połączenie z centrum. Duża ilość zieleni, wolniejsze tempo życia i ciche sąsiedztwo to najważniejsze punkty przemawiające za zamieszkaniem w tym miejscu.

Biura nieruchomości Tarnów

Tarnów posiada około 20 biur nieruchomości, z których większość to małe firmy pojedynczych agentów. Jest też kilka biur posiadających większe zaplecze, a co za tym idzie większą ilość ofert. Freedom Nieruchomości Tarnów oferuje swoje usługi przede wszystkim indywidualnym klientom dla prywatnych potrzeb - zarówno sprzedającym jak i kupującym. W Tarnowie jest kilka agencji specjalizujących się m. in. w sprzedaży i wynajmie obiektów komercyjnych lub sprzedaży gruntów rolnych poza miastem. Większość pośredników nieruchomości posiada w swojej ofercie od kilku do kilkudziesięciu ofert mieszkań i domów na sprzedaż w Tarnowie.

Warto wspomnieć, że w naszym mieście bardzo szybko znikają oferty sprzedaży i wynajmu nieruchomości w dobrym standardzie oraz w popularnych lokalizacjach. Freedom Nieruchomości Tarnów stosuje przemyślane strategie sprzedaży, które pozwalają uzyskać adekwatne korzyści pomiędzy wysoką ceną, a szybkością sprzedaży.

Opinie biura nieruchomości Tarnów

Marcin Andreasik

Bardzo polecam firmę Freedom Nieruchomości Tarnów. Profesjonalna obsługa, bardzo dobra współpraca, przede wszystkim wszystko załatwione ekspresowo. Jeszcze raz dziękuje.

Marzena Iwaniec

Współpraca z Firma FREEDOM na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm. Życzliwe podejście do klienta. Bardzo szybka pomoc w załatwieniu formalności. Na pewno będę polecać znajomym firmę Freedom. Podziękowania kieruje również dla Pana R. Wrony i Pana W. Bochenek . Dziękuje

Łucja Sarat

Miałam niedawno przyjemność współpracowania z Biurem Freedom w Tarnowie i jestem bardzo zadowolona z tejże współpracy. Pełen profesjonalizm ze strony Pana Witolda jak i Pana Ryszarda . Expresowo zostały załatwione wszelkie formalności, miła i sympatyczna atmosfera w biurze. Polecam.

Aleksandra M.

Współpraca z biurem nieruchomości Freedom a konkretnie z Panem Witoldem, Jego żona i z Panem Ryszardem to była dla mnie czysta przyjemność. Oprócz pełnego profesjonalizmu w załatwieniu spraw związanych ze sprzedażą i kupnem innego mieszkania spotkałam się tutaj z okazaną empatią i zrozumieniem sytuacji naszej rodziny. Bardzo chciałam z tej strony wszystkim podziękować za zaangażowanie, pomoc w załatwieniu formalności i za częsty kontakt, który pozwolił ostudzić emocje. Nie pozostaje mi nic innego jak z czystym sumieniem polecić biuro i osoby pracujące we Freedom Nieruchomości Tarnów. Pozdrawiam serdecznie, Ola

Magdalena Gaca

Bardzo polecam Freedom za profesjonalne i rzetelne podejście do sprawy, które sprawiło, dom został sprzedany w czasie bardzo szybkim. Ze względu na moje miejsce zamieszkania, z dala od sprzedawanej nieruchomości, mogłam liczyć na pomoc w załatwieniu wszelkich spraw związanych z domem, co niezwykle ułatwiło mi sprzedaż. Szczególnie polecam Pana Ryszarda Wronę który jest skutecznym agentem, bardzo szybko i sprawnie potrafi znaleźć chętnych do zakupu, posiada pełen profesjonalizm i doświadczenie, utrzymywał bardzo dobry i miły kontakt, informacje były przekazywane na bieżąco. Kolejny raz na pewno również skorzystałabym z pośrednictwa Freedom.