Biuro nieruchomości Tychy

Biuro nieruchomości
Freedom Tychy

ul. Estetyczna 4, 43-100 Tychy

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto, w którym krzyżują się główne szlaki komunikacyjne – Warszawa-Cieszyn oraz Kraków- Wrocław. Nieduża odległość od dwóch portów lotniczych w Pyrzowicach i Balicach – dojazd zajmuje zaledwie godzinę jazdy. To nieodłączne atuty lokalizacyjne Tychów. Jednak Tychy to przede wszystkim zieleń – parki, skwery i historyczne lasy książąt pszczyńskich, słynące z niezwykłego bogactwa fauny i flory stanowią ponad połowę powierzchni miasta. Na jednego mieszkańca Tychów przypada 172 m2 terenów zielonych i 7,2 m2 zieleni miejskiej. Mnogość plenerów, a także bliskie położenie Jeziora Paprocańskiego i wielu stawów, stanowią idealne warunki do odpoczynku, wytchnienia i relaksu w pięknych „okolicznościach przyrody”. Liczne ścieżki rowerowe, leśne trakty, siłownie plenerowe i place zabaw dla dzieci sprzyjają czynnemu wypoczynkowi, są miejscem na spacery, ćwiczenia, wypady rowerowe, jazdę konną, nordic walking i wiele innych form aktywności. Zainteresowany? Poznaj inne atuty tego cudownego miasta!

Miasto Tychy

Tychy to jedno z największych miast województwa śląskiego, leżące w jego centrum.

Tychy słyną z najstarszego browaru produkującego od XVII wieku najlepsze piwo w Polsce. Tyskie Browary Książęce zapraszają nie tylko na degustację, ale też na zwiedzanie murów swojego zabytkowego kompleksu.

Do zwiedzania zachęca też Browar Obywatelski - na jego terenie można podziwiać XIX-wieczną architekturę. Tam również odbywają się liczne imprezy kulturalne.

Do innych ciekawostek architektonicznych należy unikalny przykład budownictwa socrealistycznego jakim jest osiedle Anna.

Do zalet miasta zaliczymy również utworzenie Tyskiej Podstrefy Katowickiej - specjalnej strefy ekonomicznej, która skupia inwestycje 50 przedsiębiorstw i zatrudnia ok. 11 tys. osób.

Powstanie nowoczesnego Stadionu Miejskiego, spełniającego europejskie standardy, mieszczącego 15 tys. osób jest kolejnym punktem na inwestycyjnej mapie miasta. W następnej kolejności do tyskich atrakcji dołączyły Mediateka i nowoczesny Wodny Park Tychy.

Miasto Tychy położone jest na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, łączących Warszawę i Wiedeń oraz Kraków i Wrocław. Krajowe i międzynarodowe trasy przebiegają przez miasto w formie obwodnic z licznymi zjazdami do centrum i kompleksów przemysłowych. Bliskość dwóch lotnisk - międzynarodowy port lotniczy KATOWICE w Pyrzowicach oraz międzynarodowe lotnisko w Krakowie - Balicach zapewnia transport lotniczy.

Ważną osią rozwoju miasta jest linia kolejowa łącząca Tychy z głównymi szlakami krajowymi i międzynarodowymi. Miasto leży również w sąsiedztwie szerokotorowej linii kolejowej w Sławkowie, dostosowanej do warunków azjatyckich. Linia łączy Górny Śląsk ze Lwowem, koleją rosyjską, a przez to ze szlakami handlowymi Dalekiego Wschodu.

Tychy leżą w sąsiedztwie portu rzecznego w Gliwicach. Za jego pośrednictwem dopłynąć można do zespołu portowego Szczecin - Świnoujście, uzyskując tym samym dostęp do Morza Bałtyckiego, a poprzez powiązania kanałami żeglugi śródlądowej w Niemczech - Łabą i Renem - do wielu portów Europy Zachodniej.

Historia Tychów

Tychy powstały jako niewielka osada rolnicza w pobliżu średniowiecznego szlaku handlowego łączącego Oświęcim z Mikołowem. Pierwszy raz wzmiankowane były w dokumentach historycznych z 1467 roku. W XVII wieku były jedną z najzamożniejszych wsi powiatu pszczyńskiego. Od 1629 roku funkcjonował tutaj Browar Książęcy, uprawiano chmiel i jęczmień, hodowano ryby, rozwijało się rzemiosło i przemysł. We wzniesionym w połowie XVII wieku przez Promniców pałacu działał samodzielny urząd leśny. Do połowy XIX wieku Tychy były własnością kolejnych panów feudalnych, stojących na czele tzw. pszczyńskiego państwa stanowego. W 1870 roku zbudowano pierwszą linię kolejową łączącą Tychy z Katowicami i Szopienicami.

To właśnie w Tychach w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku rozpoczęło się pierwsze Powstanie Śląskie zakończone opanowaniem wsi przez powstańców. Podczas Plebiscytu większość mieszkańców opowiedziała się za przynależnością do Polski. Wtedy to Tychy zaczęły się rozwijać i nabierać cech osady miejskiej. W okresie międzywojennym w ramach autonomicznego województwa śląskiego liczba ludności Tychów wzrosła do 11 tysięcy. W tym czasie powstały między innymi: szpital, remiza strażacka, poczta, szkoła, basen, kręgielnia oraz sieć sklepów i restauracji. 1 stycznia 1934 roku Tychy uzyskały prawa gminy miejskiej.

Działania wojenne 1939 roku nie spowodowały większych zniszczeń, ponieważ główne walki prowadzone były na odcinku Mikołów - Wyry. W czasie działań wojennych i na skutek eksterminacji zginęło ponad 500 mieszkańców miasta.

Początek powojennej historii miasta to 4 października 1950 roku kiedy to Prezydium Rządu podjęło decyzję o budowie Nowych Tychów. Rok później miasto otrzymało prawa miejskie. Pierwsze osiedle powstało według projektu Tadeusza Teodorowicza - Todorowskiego, a następne były dziełem Kazimierza Wejcherta i Hanny Adamczewskiej - Wejchert. Rozbudowa Tychów była efektem planów stworzenia zaplecza mieszkaniowego dla Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Tychy miały się stać pierwszym i największym miastem w systemie satelitów aglomeracji górnośląskiej. Miasto rozwijało się bardzo dynamicznie stając się miejscem lokalizacji szeregu ważnych inwestycji również przemysłowych, dzięki czemu zostało czymś więcej niż bazą noclegową: zyskało status samodzielnego ośrodka miejskiego.

Zabytki i atrakcje Tychowa

Co warto zobaczyć podczas wizyty w Tychach? Tychy są znane z produkcji piwa. Podczas wizyty w tym mieście, wszyscy fani tego trunku powinni zwiedzić dwa lokalne browary: Browar Książęcy i Browar Obywatelski. Browar Książęcy w Tychach zlokalizowany jest przy ul. Mikołowskiej 5. Za oficjalną datę jego założenia uznaje się rok 1629. Pierwszymi właścicielami byli Promnicowie. Obecnie Browar Książęcy jest własnością Kompanii Piwowarskiej S.A. i jest jednym z największych polskich browarów. Produkowane tu od stuleci piwo Tyskie zostało wyróżnione wieloma prestiżowymi, międzynarodowymi nagrodami.

Drugi z browarów - Browar Obywatelski mieści się przy ul. Browarowej 7. Produkcję piwa rozpoczął w roku 1897, a już w 1918 r. został wykupiony przez konkurencyjny Browar Książęcy. Oba browary wielokrotnie jeszcze rozdzielały się i wielokrotnie funkcjonowały jako jedno przedsiębiorstwo, aż do końca lat 90. ubiegłego wieku, kiedy Browar Obywatelski został zlikwidowany, a Browar Książęcy stał się częścią Kompanii Piwowarskiej S.A. Od 2001 r. prywatny właściciel przekształca zabudowania browaru w centrum biznesu.

Turystom zwiedzającym Tychy polecamy odwiedzenie Kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Damrota 62. Pierwsza Parafia w Tychach powstała na przełomie XV i XVI w., a pierwsza pisemna wzmianka o istnieniu drewnianego kościoła w Tychach pochodzi z 1529 r. Nie jest do końca jasne, gdzie został on zbudowany. Legenda sytuuje go na dzisiejszej ul. Starokościelnej. W latach 1569-1629 kościołem pod wezwaniem św. Marii Magdaleny zarządzali protestanci. Z ich dokumentacji z 1628 r. wynikało, że "we wsi Tychy znajduje się całkiem nowy piękny kościół, a w nim dwa dzwony". Nowy kościół również był drewniany, ale wzniesiono go na innym miejscu - w środku osady na łagodnym wzgórzu nad stawem. Nie wiadomo, kto i kiedy go zbudował. Murowany kościół św. Marii Magdaleny powstał w roku 1782, znacznie rozbudowany został w 1907 r., a w 1929 r. zyskał nową wieżę.

Rynek nieruchomości Tychy

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy Tychy to miasto pracownicze możemy zaobserwować bardzo dużo osób przyjezdnych tu do pracy w fabrykach które znajdują się w strefie ekonomicznej.

Ceny nieruchomości w Tychach

Ceny nieruchomości na rynku Tyskim, analogicznie jak w całej Polsce - wciąż rosną. Inwestycją, która cieszy się dużą popularnością są mieszkania na wynajem w tym mieście. Ile kosztują mieszkania na najmodniejszych osiedlach w Tychach? Oto kilka przykładowych cen za metr kwadratowy:

  • osiedle Nowy Magistrat - 7000 zł
  • osiedle Słoneczne Tarasy - 6900 zł
  • osiedle Śląskie Ogrody 6300 zł
  • osiedle Panorma - 5200 zł

Tychy są stosunkowo przystępne cenowo dla klientów w porównaniu do innych miast aglomeracji śląskiej są cenowo przystępne dla klientów znajdują się w centrum aglomeracji z dogodnym dostępem do innych miast ale co najważniejsze Tychy są jednym z najbardziej zielonych miast na śląsku ludzie tu po prostu chcą mieszkać.

Tychy, gdzie mieszkać?

Najpopularniejsze osiedla w Tychach to bez wątpienia osiedla, które łączą nowoczesną architekturę, kameralność i urokliwe położenie. I choć miasto samo w sobie jest modną lokalizacją dla ludzi szukających mieszkania poza aglomeracją śląsko-zagłębiowską, to są osiedla, które tyszanie szczególnie sobie upodobali. Mąkołowiec, Żwaków, Czułów, a może Paprocany? W centrum Tychów czy na obrzeżach miasta? W sercu miasta czy raczej pod lasem?

To wszystko zależy od preferencji kupujących i kwoty jaką mogą przeznaczyć na zakup mieszkania. Ceny mieszkań weryfikują marzenia wielu ludzi. Dlatego na najmodniejszych osiedlach nie każdy może mieszkać, bo zazwyczaj ceny za metr kwadratowy są wyśrubowane. Mieszkanie w takim miejscu ma dawać poczucie elitarności. Do tego często nowe osiedla deweloperskie są niewielkie - wbrew definicji słowa osiedle.

W rezultacie część mieszkańców osiedla się na tańszych i mniej prestiżowych osiedlach.

Biura nieruchomości Tychy

W Tychach jest dużo małych biur nieruchomości, jednak często obsługa klienta nie daje mu satysfakcji i zadowolenia. Biuro Nieruchomości Freedom jest stosunkową świeżością na tym rynku. Pokazujemy klientom, że można sprzedać nieruchomość drożej poprzez wydobycie z nieruchomości tego co jest w niej największym atutem. Fachowa obsługa Klienta i pewność dobrego wyboru to walory, które oferujemy naszym klientom. Dzięki temu, jesteśmy najczęściej polecanym biurem nieruchomości.

Biuro Freedom Nieruchomości w Tychach zlokalizowane jest przy ul. Estetycznej 4.

Opinie biura nieruchomości Tychy

Piotr Michalik

Serdecznie polecam współpracę z Panią Katarzyną. Sprzedaż przebiegła całkowicie bezproblemowo, szybko i skutecznie. Uzyskany efekt przerósł moje oczekiwania. Na pewno jest to wynikiem profesjonalnego przygotowania oferty i udanych negocjacji z klientami. Wszystkie formalności zostały załatwione terminowo i w bardzo miłej atmosferze.

Wioletta i Krzysztof

Serdecznie polecamy współpracę z Panią Katarzyną. Po pierwsze, w bardzo przejrzysty sposób wytłumaczyła nam całą procedurę zakupu nieruchomości. Po drugie, do samego końca transakcji czuwała nad jej poprawną realizacją. Pani Katarzyna to osoba bardzo profesjonalna, a przy tym bardzo otwarta na drugą osobę.

Kazimiera i Krzysztof Grzelczak

Cieszymy się, że trafiliśmy na p. Katarzynę Mikulec agenta z oddziału Freedom Nieruchomości Tychy. Jest to osoba charakteryzująca się wysokim stopniem inteligencji oraz kreatywnością w działaniu. Nasza inwestycja była dość złożona. Dotyczyła bezpośrednio sprzedaży trzech nieruchomości; a każda z nich także pośrednio dotyczyła dalszych sprzedaży, bądź kredytów hipotecznych. Ze wszystkim p. Kasia poradziła sobie świetnie. Wszystko dograła i zapieła na tzw. “ostatni guzik” Polecamy jak najbardziej p. Katarzynę Mikulec dla osób poszukujących agenta nieruchomości.

Jolanta S.

Profesjonalne i fachowo! Polecam!

Ania

Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie za możliwie najwyższą cenę to tylko z biurem nieruchomości Freedom Oddział Tychy . Agencja robi profesjonalną sesję fotograficzną i atrakcyjnie aranżuje wnętrze mieszkania, aby zainteresować ofertą jak najwięcej kupujących. Nie spotkałam się, aby na rynku nieruchomości biuro stosowało tak skuteczną strategię reklamową. Serdecznie polecam biuro Freedom Oddział Tychy. Ania