Biuro nieruchomości Wadowice

Biuro nieruchomości
Freedom Wadowice

ul. Spadzista 1, 34-100 Wadowice

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Nie ma chyba w całym kraju takiej osoby, która nie słyszałaby o tym miejscu, a to za sprawą papieża Polaka - Karola Wojtyły, który właśnie w Wadowicach przyszedł na świat i spędził swe dzieciństwo. Również walory krajobrazowe Beskidu Małego przyciągają z roku na rok coraz więcej osób chcących tutaj zamieszkać, w czym bardzo pomocne są lokalne biura nieruchomości. Zapraszamy Cię do podróży, w której sprawdzisz czy Wadowice mogą być również miejscem dla Ciebie!

Miasto Wadowice

Wadowice to jedno z popularniejszych wśród turystów miast. Chociaż w tej miejscowości mieszka na co dzień około 20 tysięcy mieszkańców, tłumnie przybywają tu turyści nie tylko z Polski, ale i z innych krajów. Władze zadbały o to, by stały się atrakcyjne zarówno dla turystów jak i pielgrzymów. Zabytki zostały wspaniale odnowione, a Rynek zyskał nową płytę i nowoczesny wygląd. Skala dojazdów do Wadowic ukazuje znaczną siłę oddziaływania tego ośrodka także na lokalnym rynku pracy. To wszystko sprawia, że zawód pośrednika nieruchomości stał się bardzo docenianym zawodem.

Obecnie najwięcej mieszkańców zamieszkuje osiedla powstałe w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia, takich jak osiedle XX-lecia, os. Obrońców Westerplatte, os. Kopernika czy najbardziej popularne - os. Pod Skarpą. Bardzo pożądanymi stają się mieszkania z rynku pierwotnego, na nowo powstającym osiedlu przy ul. Wojska Polskiego. Z powodu braku terenów przeznaczonych pod budownictwo wielorodzinne, biura nieruchomości w Wadowicach mają w ofercie najwięcej mieszkań z rynku wtórnego oraz domów jednorodzinnych, które z powodu rosnących cen mieszkań klienci rozważają jako substytut.

Historia Wadowic

Pierwsza wzmianka o Wadowicach pojawiła się już w 1327 roku. Po pożarze z 1430 roku książę Kazimierz nadał miejscowości prawo chełmińskie, była to sytuacja wyjątkowa, ponieważ prawo to nadawane było głównie na Pomorzu i w Prusach. Dzięki temu mieszkańcy zostali na okres 6 lat zwolnieni z powinności na rzecz księcia oraz otrzymali prawo do wolnego targu i prawo jednej mili. Miało to pobudzić Wadowice do szybszego rozwoju gospodarczego.

Miasteczko zyskało na znaczeniu po włączeniu do Imperium Habsburgów po I rozbiorze Polski. Lokalizacja miasta na szlaku łączącym Lwów z Wiedniem sprawiła, że miejscowość szybko się rozwijała. W 1888 roku uruchomiono biegnącą przez Wadowice linię kolejową z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Bielsko – Białej. W 1920 r. urodził się tutaj Karol Wojtyła. Gdy został papieżem Wadowice stały się słynne na całym świecie. Położenie i popularność miasta to główne powody, dzięki którym pośrednicy nieruchomości mają dużo pracy.

Zabytki i atrakcje Wadowic

Co warto zobaczyć w Wadowicach? Odwiedzający miasto turyści, odwiedzają przede wszystkim Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II. Obecnie zlokalizowane jest tam muzeum, w którym można podziwiać eksponaty związane z dzieciństwem i dorastaniem przyszłego papieża. Kolejnym miejscem szczególnym dla pielgrzymów jest Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Kościół ten ma gotyckie prezbiterium, dlatego też stanowi miejsce ważne nie tylko z religijnego punktu widzenia, ale także pod kątem architektury. Wewnątrz znajdują się cztery kaplice, a także liczne ołtarze.

Chociaż do Wadowic przyjeżdżają głównie pielgrzymi, nie brakuje tutaj również miejsc o charakterze typowo świeckim, które warto zobaczyć i zwiedzić. Szczególną uwagą turystów cieszy się tutejszy rynek, który w ostatnim czasie przeszedł rewitalizację i dzisiaj jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Znajdują się tutaj liczne restauracje i kawiarnie. Na Rynku można także odpocząć przy fontannie czy po prostu pospacerować. Coraz częściej biura nieruchomości mają w ofercie ciekawe mieszkania w tej okolicy. Turyści chętnie zaglądają także do Muzeum Miejskiego, gdzie mogą zobaczyć ekspozycję związaną z historią tego miasta. W Wadowicach znajduje się również piękny Park Miejski czy kryta pływalnia, z których na co dzień korzystają mieszkańcy.

Wadowicki rynek nieruchomości

Jeśli poszukujesz atrakcyjnej działki w mieście, to powinieneś codziennie śledzić nowe oferty biur nieruchomości, ponieważ grunty w dobrej lokalizacji sprzedają się bardzo szybko. Zdecydowanie bardziej atrakcyjnie cenowo utrzymują się działki na obrzeżach miasta. Duża różnica cen gruntu przy relatywnie dogodnej komunikacji i wysokich walorach rekreacyjnych terenów podmiejskich skłania małe firmy deweloperskie do nabywania działek pod zabudowę wolnostojącą i szeregową „za miastem”.

W agencji Freedom Nieruchomości Wadowice większość ofert stanowi segment domów. Najczęściej są to domy w terenach podmiejskich. Właśnie w takiej zabudowie większość Wadowiczan chce zamieszkać. Miasto Wadowice to głównie zabudowa miejska o charakterze pierzejowym, kamienicznym, pochodząca z XIX wieku i początku XX, zabudowa willowa, w dużej mierze zabytkowa, skupiona wzdłuż ulic Barskiej, Pułaskiego, Batorego, Alei Wolności. W drugiej kolejności to zabudowa mieszkaniowa, stanowiąca podwójną ilość zabudowy jednorodzinnej. W ostatnich latach powstały nowe inwestycje mieszkaniowe, m.in. os. Czumówka, os. Nad Stawem czy nowo powstające os. Podhalanin, które stanowi na razie sto mieszkań w jednym, dużym budynku, ale deweloper ma plany wybudować w całym mieście 1400 nowych mieszkań.

Ceny nieruchomości w Wadowicach

Odwiedzając biuro nieruchomości w Wadowicach, trzeba przygotować się na to, że ceny mieszkań są w tym mieście z roku na rok coraz wyższe. Wśród najważniejszych czynników, które wpływają na aktualne utrzymanie i wzrost cen nieruchomości na rynku wtórnym, należy wymienić przede wszystkim wyjątkowo tanie kredyty hipoteczne oraz rosnącą realną inflację jak i nieatrakcyjne możliwości ulokowania oszczędności. Duży odsetek osób kupujących nowe mieszkanie decyduje się na pozostawienie starego, np. w celu wynajmu lub przekazania go dzieciom. Dlatego w przyszłości może brakować mieszkań z rynku wtórnego, co zmniejszy dystans cenowy między nieruchomościami na rynku wtórnym i pierwotnym. Największym zainteresowaniem w biurze Freedom Nieruchomości Wadowice cieszą się mieszkania o większym metrażu, co po pandemii spowodowane jest potrzebą poszerzenia dostępnej przestrzeni.

Jak prezentuje się rynek mieszkaniowy w Wadowicach? Oczywiście na cenę wpływ ma przede wszystkim metraż i lokalizacja, ale na rynku wtórnym trzeba zapłacić ponad 5000 za mkw. Jeszcze w 2018 roku cena za metr wynosiła nieco ponad 4000 zł.

Pandemia wywarła znaczący wpływ także na wzrost cen domów i działek. Domy i działki są jednymi z tych segmentów rynku nieruchomości, które zyskują teraz najwięcej zwolenników. Są one obecnie chętniej poszukiwane w biurach nieruchomości niż przed pandemią.

Wadowice - gdzie mieszkać?

Najwięcej nowych mieszkań buduje się aktualnie w północnej części Wadowic. Biura nieruchomości notują sporo zapytań odnośnie domów i gruntów w zielonej części Wadowic od strony południowo-zachodniej, co jest związane z szybkim dojazdem do miejsc rekreacji, takich jak Jezioro Mucharskie oraz szlaki turystyczne Beskidu Małego. Z kolei, jeśli chodzi o prestiż, to najbardziej opłaca się zamieszkać w zachodniej części miasta, w sąsiedztwie Parku Miejskiego, który w 2019 roku przeszedł remont. To popularna dzielnica, pełna zarówno historycznej, jak i nowej zabudowy. Bezpieczna, położona blisko Centrum i charakteryzująca się jednymi z najwyższych cen działek w Wadowicach.

Biura nieruchomości Wadowice

Pomimo tego, że Wadowice to miasto stosunkowo niewielkie, oferuje naprawdę duży wybór biur nieruchomości. Region stale się rozwija, można zatem obsługiwać także sąsiednie gminy powiatu wadowickiego. Biuro Nieruchomości Freedom to jedno z kilkudziesięciu działających na tym terenie. Dzielą się one na agencje franczyzowe, a także pojedyncze i niezależne biura nieruchomości.

Klienci nie zdają sobie czasem sprawy z tego, że wiele biur nieruchomości w Wadowicach to firmy działające niemal w pojedynkę. To może być plus przy poszukiwaniu określonego typu nieruchomości. Jednak ci, którzy chcą uniknąć niespodzianek i sprzedać lub kupić dom, powinni skupić się na większych agencjach, które dają odpowiednio szeroki wybór i mają bogate doświadczenie. Należy się zwracać uwagę również, jaki zakres usług oferuje biuro nieruchomości. Biuro Freedom Nieruchomości Wadowice zlokalizowane jest przy ul. Poprzecznej 8.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze?

Zawsze warto sprawdzać, którą agencję widać na portalach z ogłoszeniami – niektóre unikają takich miejsc, co utrudni sprzedaż z nimi domu czy lokalu. Wskazówką na pewno może być też strona internetowa, a w przypadku niektórych agencji starszej daty – jej brak... Na koniec zawsze warto umówić się na rozmowę i w ten sposób bezpośrednio przekonać się, jaką wiedzą i doświadczeniem dysponuje biuro nieruchomości w Wadowicach, a także co może zaoferować.

Opinie biura nieruchomości Wadowice

Daniel

Polecam Panią Grażyną Ślusarz, która pośredniczyła w zakupionym przez Nas domu. Profesjonalne podejście do Klienta. Bezproblemowy kontakt, szybkie odpowiedzi i wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości. Z pewnością należy docenić zaangażowanie w swoją pracę przez Panią Grażynę.

Daniel

Polecam Panią Grażyną Ślusarz, która pośredniczyła w zakupionym przez Nas domu. Profesjonalne podejście do Klienta. Bezproblemowy kontakt, szybkie odpowiedzi i wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości. Z pewnością należy docenić zaangażowanie w swoją pracę przez Panią Grażynę.

Karolina Szarek

Chciałabym podziękować Pani Grażynie Ślusarz za fachową pomoc przy sprzedaży nieruchomości. Pani Grażyna wykazała się dużym zaangażowaniem przy promocji oferty oraz poszukiwania nabywców. Dzięki doświadczeniu w sprzedaży i znajomości przepisów prawnych jaką wykazała się Pani Grażyna Ślusarz udało się bezpiecznie sprzedać nieruchomość. Bardzo polecam Panią Grażynę jako pośrednika nieruchomości. Profesjonalistka pod każdym względem. Osoba kompetentna, zaangażowana w każdą sprawę. Współpraca przebiegała w bardzo miłej atmosferze.

Joanna Mikołajczyk

Polecam z czystego serca! Pełen profesjonalizm. Dziękuję.

Renata

Szczerze polecam Biuro Nieruchomości Freedom w Wadowicach, w szczególności p. Grażynę Ślusarz. Pełen profesjonalizm, życzliwość i wsparcie. Krótko mówiąc klient jest "zaopiekowany". Serdecznie polecam.