Biuro nieruchomości Warszawa Mokotów

Biuro nieruchomości
Freedom Warszawa Mokotów

ul. Chodkiewicza 5 lok. U4, 02-593 Warszawa

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Warszawa

Warszawa jest stolicą Polski, a jednocześnie także jest największym miastem województwa mazowieckiego. Warszawa leży nad Wisłą, zajmując teren Niziny Środkowomazowieckiej. Stolica Polski jest jedynym miastem w naszym państwie, którego ustrój określa odrębna ustawa. W Warszawie, na podstawie danych z początku 2021 roku, mieszka obecnie około 1 800 000 osób.

Historia Warszawy

Pierwszymi osadami na terenie dzisiejszych granic administracyjnych Warszawy były Bródno (IX/X w.) oraz Kamion (II połowa XI w.). Warszawa zaliczana jest do jednych z polskich miast najbardziej dotkniętych historią i różnorodnymi, nieraz bardzo tragicznymi jej dziejami. Wybuch wojny polsko - szwedzkiej w latach 1655 - 1658 spowodował, że miasto nie mogło się tak świetnie rozwijać jak wcześniej. Po upadku I Rzeczypospolitej Warszawa była stolicą Księstwa Warszawskiego. W czasie I wojny światowej miasto znajdowało się zaś pod okupacją niemiecką, aby w 1918 roku stać się stolicą II Rzeczypospolitej. Zabudowa miejska Warszawy została bardzo mocno zniszczona także podczas działań wojennych prowadzonych w czasie II wojny światowej. W roli głównego centrum administracyjnego i politycznego Polski Warszawa mogła zostać dopiero na mocy postanowień Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z 1952 roku. Największy boom budowlany w mieście zaś miejsce po 1990 roku, kiedy Warszawa stała się istotnym centrum inwestycyjnym dla inwestorów nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Kluczowym wydarzeniem dla współczesnej Warszawy była budowa pierwszej linii metra w 1995 roku. Na uwagę zasługują też takie inwestycje jak budowa Stadionu Narodowego, rozbudowa Lotniska Chopina czy powstanie mostu Siekierkowskiego.

Zabytki i atrakcje Warszawy

Czy będąc w Warszawie, warto wybrać się na zwiedzanie? Oczywiście, że tak! Tym bardziej że w stolicy Polski nie brakuje ciekawych i bardzo pięknych miejsc, które zobaczyć powinien nie tylko każdy turysta, ale przede wszystkim każdy Polak. Co warto zwiedzić w Warszawie? Z pewnością takim miejscem będzie niegdysiejsza letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. O czym mowa? O Łazienkach Królewskich rzecz jasna. Wiele atrakcyjnych zabytków czeka na zwiedzających także na Starym Mieście - z przyjemnością można tu pospacerować wąskimi uliczkami wśród licznych starych kamieniczek. Zwiedzając Starówkę, grzechem byłoby nie zobaczyć Zamku Królewskiego, pomnika Syrenki czy Muzeum Warszawy. Bardzo znanym i flagowym niemal warszawskim zabytkiem będzie też Pałac Kultury i Nauki.

Rynek nieruchomości w Warszawie

Warszawski rynek nieruchomości jest rynkiem charakteryzującym się dość wysokim poziomem cen, ale to nie wszystko. To również rynek o niezwykle wysokim poziomie dynamiczności. Czy to oznacza jednak, że inwestorzy będą stronić od inwestowania posiadanych środków finansowych na tym rynku? Nic bardziej mylnego! Inwestycja w zakup wymarzonej nieruchomości na tak atrakcyjnym rynku nieruchomości jak ten stołeczny, to gwarancja pewnego zysku. Warto podkreślić, że do stolicy Polski przyjeżdża mnóstwo turystów - nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Do tego co roku pojawia się też bardzo liczna grupa studentów zainteresowanych długoterminowym wynajmem nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu uczelni wyższych. Oczywiste pozostaje więc to, że nieustannie rośnie popyt na nieruchomości przeznaczone na sprzedaż lub pod wynajem. Co więcej zaś - ten popyt wcale nie będzie malał, a wręcz przeciwnie - raczej będzie rósł z roku na rok. To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych osób, które chciałyby mądrze zainwestować na warszawskim rynku nieruchomości.

Ceny nieruchomości w Warszawie

Dużym zainteresowaniem klientów biura nieruchomości na warszawskim Mokotowie cieszą się mieszkania właśnie w tej dzielnicy.

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Warszawie w tej dzielnicy wynosi 15 969 zł/mkw. Najtańszą kawalerkę na Mokotowie można kupić za 199 000 zł, jednak mowa o mieszkaniu o powierzchni zaledwie 15 mkw. Z kolei już za dwa razy większe metrażowo mieszkanie trzeba zapłacić co najmniej 310 000 zł.

Inwestorzy zainteresowani zakupem domu na Mokotowie mogą kupić taką nieruchomość na działce ROD już za 125 000 zł. To aktualnie jedna z najtańszych ofert dostępnych na rynku. Dla porównania - koszt zakupu najdroższego domu na warszawskim Mokotowie obecnie wynosi blisko 19 000 000 zł. Mowa jednak o nieruchomości o powierzchni 595 mkw. - to klasyczna willa zlokalizowana na Starym Mokotowie.

Warszawa - gdzie mieszkać?

Jedną z najpopularniejszych dzielnic w Warszawie wśród osób szukających mieszkania, pozostaje Mokotów. Lokalizacja ta jest tak chętnie wybierana z wielu powodów. Jednym z najważniejszych pozostaje jednak bardzo duża atrakcyjność pod względem możliwości skomunikowania z centrum miasta oraz bliskość terenów zielonych. Mieszkania w Warszawie na Mokotowie dostępne są zarówno w nowoczesnym budownictwie apartamentowym, jak i w blokach oraz willach. Jeśli inwestorzy marzą o zamieszkaniu w atrakcyjnej lokalizacji na mapie Warszawy, wybór padający na Mokotów z pewnością będzie jednym z najlepszych wyborów z możliwych.

Biura nieruchomości Warszawa Mokotów

Warszawski rynek nieruchomości zaliczany jest nie tylko do największych, ale i najbardziej perspektywicznych rynków nieruchomości w kraju. Nie brakuje tu mnóstwa rozmaitych ofert nieruchomości - także w bardzo popularnej dzielnicy, chętnie wybieranej przez inwestorów. Mowa o warszawskim Mokotowie. Tutaj również znaleźć można polecane i znane z najwyższego poziomu profesjonalizmu biuro nieruchomości Freedom. Oddział biura w dzielnicy Mokotów znajduje się przy ulicy Chodkiewicza 5 lok. U4. Aktualnie do wyboru klientów biura nieruchomości w Warszawie Mokotów pozostaje 195 atrakcyjnych ofert. Warto się pospieszyć, by bez problemu móc znaleźć swoją wymarzoną ofertę nieruchomości i prędko stać się właścicielem takiej nieruchomości właśnie. Warto również podjąć współpracę z najlepszymi agentami nieruchomości - tych zaś w zespole pracowników biura nieruchomości Freedom nie brakuje!

Opinie biura nieruchomości Warszawa Mokotów

Ewa Baranowska

My również serdecznie dziękujemy. Pana pomoc nieoceniona, rozwiązywał Pan wszelkie nasze wątpliwości, zawsze można było liczyć na Pańską pomoc. Dziękujemy za szczegółowe i konkretne odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Spełnić oczekiwania...to mało powiedziane! Z czystym sercem polecamy Pana osobę do współpracy przy kupnie/sprzedaży nieruchomości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Ewa Baranowska

Pana pomoc nieoceniona, rozwiązywał Pan wszelkie nasze wątpliwości, zawsze można było liczyć na Pańską pomoc. Dziękujemy za szczegółowe i konkretne odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Spełnić oczekiwania...to mało powiedziane! Z czystym sercem polecamy Pana osobę do współpracy przy kupnie/sprzedaży nieruchomości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Marek Azarkiewicz

Współpraca z Panem Danielem Jóźwiakiem była naprawdę znakomita. Transakcja przeprowadzona fachowo i sprawnie. Pan Daniel spełnił wszystkie nasze oczekiwania, wykazał się ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością. Oprócz tego, że jest profesjonalistą, jest człowiekiem bardzo sympatycznym, empatycznym i godnym zaufania. Dziękuję bardzo i polecam.

Joanna Rzodkiewicz

Dziękuję również za współpracę. Zakup mieszkania przebiegł bardzo sprawnie, w poczuciu bezpieczeństwa i klarowności. Na każdym etapie, było ogromne wsparcie i gotowość do pomocy. Dziękuję Pani, Pani Małgorzato, jako głównej szefowej tego przedsięwzięcia, ale również nie mogę zapomnieć i podziękować pozostałym Paniom Aniom: Pani Annie Bielawie oraz Pani Annie Pasek. Życzę wszelkiej pomyślności w dalszym działaniu.

Agata

Mieliśmy przyjemność współpracować z panem Michałem przy zakupie domu. Cały proces i komunikacja, zarówno z poprzednimi właścicielami, jak i na późniejszym etapie - z biurem notarialnym, przebiegały lekko, sprawnie i profesjonalnie, a do tego niezmiernie sympatycznie. Zdecydowanie polecam!