Biuro nieruchomości Warszawa Ochota

Biuro nieruchomości
Freedom Warszawa Ochota

Al. Jerozolimskie 101 lok. 6, 02-011 Warszawa

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Zdjęcie oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
 • Chcę kupić
 • Chcę sprzedać
 • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Dzielnica Warszawa Ochota

Ochota, to spokojna dzielnica, pełna terenów zielonych, blisko Śródmieścia. Liczba mieszkańców wynosi 82 484, co plasuje ją na 10 miejscu w stolicy dane z 1.01.2020 r.). Zagęszczenie - 8 486 osób/km2, powierzchnia 9,72 km2. Ograniczona ulicami Chałubińskiego, Aleją Niepodległości, Batorego i Żwirki i Wigury od wschodu, linią kolejową (ze stacją Rakowiec i Zachodnia) od południa, zachodu i północy.

Największe osiedla dzielnicy to Stara Ochota, Filtry, Rakowiec i Szczęśliwice. Najważniejsze budowle i miejsca kluczowe w skali miasta to Filtry, Pole Mokotowskie, Szpital na Banacha.

Świetna lokalizacja w centrum Warszawy z bogatą infrastrukturą i dostępem do środków transportu miejskiego (tramwaje, autobusy, WKD, SKM oraz PKP i PKS).

 • do centrum Warszawy tylko 3,7 km
 • do biznesowego zagłębia na Górnym Mokotowie 6 km
 • do Lotniska Chopina 8 km
 • Dworzec Zachodni
 • Dworzec Ochota
 • Park Szczęśliwicki
 • liczne stacje Veturilo
 • łatwy dostęp do tras wylotowych i szybkiego ruchu S8, S7, S2
 • miłośnicy sportów mają do dyspozycji Ośrodek Sportu i rekreacji Dzielnicy Ochota tuż przy Parku Zachodnim
 • a osoby uwielbiające zakupy mają w sąsiedztwie Galerię Blue City lub Złote Tarasy.

Historia Warszawy Ochota

Obszar dzisiejszej Ochoty to tereny należące dawniej do wsi Wielka Wola. Ważne dla dzielnicy szlaki komunikacyjne zaczęły powstawać w XVIII wieku, a znacznym wydarzeniem było otwarcie wybudowanej w latach 1844-1848 kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. W XIX wieku zaczęła rozwijać się kolonia zwana od dawnej karczmy "Ochotą". Na obszarze między Ochotą a Koszykami wybudowano stację Filtrów, a w rejonie ulicy Nowogrodzkiej Szpital Dzieciątka Jezus. W 1916 roku przyłączono Ochotę do Warszawy.

Okresem prawdziwej prosperity dla Ochoty było dwudziestolecie międzywojenne. Plac Narutowicza stał się wtedy głównym węzłem komunikacyjnym (obok Grójeckiej). Wtedy też ruszyła Elektryczna Kolej Dojazdowa czyli obecna WKD. Od pierwszego kursu 11 grudnia 1927 roku trasa EKD na terenie Warszawy prowadziła przez naszą dzielnicę: Nowogrodzką, Tarczyńską, Niemcewicza oraz Szczęśliwicką, aż do granicy miasta – i dalej do Grodziska Mazowieckiego. W 1951 roku nazwę EKD zmieniono na obecną WKD (Warszawska Kolej Dojazdowa). Od 8 grudnia 1963 roku zaś kolejka przestała kursować po ochockich ulicach, przeniesiona do wykopu linii średnicowej i na rozległe tereny kolejowe - Odolanów. W okresie międzywojennym zaczęły powstawać nowoczesne osiedla mieszkaniowe, m.in. Staszica i Lubeckiego, dziś odbudowane ze zniszczeń wojennych, piękne i zielone. Po przeniesieniu lotniska na Okęcie - Pole Mokotowskie przeobraziło się w park - do dziś miejsce rekreacji.

Po wojnie Ochota została szybko odgruzowana i odbudowana. Zaczęło przybywać nowych osiedli mieszkaniowych i budynków użyteczności publicznej. Budowano je zgodnie z wymaganiami socrealizmu, na szczęście oszczędzając Starą Ochotę.

Walory dzielnicy Warszawa Ochota

Małe jest piękne! Ochota to jedna z kameralnych dzielnic Warszawy położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia, lubiana i najczęściej wybierana do zamieszkania. Wysoką pozycję w sercach warszawiaków zaskarbiła dzięki swym niewątpliwym walorom z uwagi na architekturę, lokalizację, komunikację, ofertę placówek szkolnych, kulturalnych i naukowych oraz terenom zielonym. Miłośnicy architektury znajdą tu nowoczesne projekty architektoniczne jak i zespoły urbanistyczne ocalałe z wojennej pożogi. To m.in. nowoczesne i wygodne Osiedle Przy Parku czy też Apartamenty Niemcewicza 17, a w kontrze pełne uroku i wspomniane wcześniej Kolonie Staszica i Lubeckiego. Dziewiętnastowieczne Filtry w genialny sposób uzupełniają ten katalog.

Zielono mi ... mogą nucić spacerowicze, bo właśnie zieleń jest integralną częścią osiedla “Ogrody Shiraz” za Górką Szczęśliwicką. Jego nazwa nawiązuje do miasta Persepolis w Iranie słynącego z licznych ogrodów. Kolejne spotkania z przyrodą możemy uskutecznić w kilku parkach, zwłaszcza w największym z nich Parku Szczęśliwickim z jeziorkiem, oraz Górką Szczęśliwicką z wyciągiem orczykowym, umożliwiającą całoroczne zjazdy narciarskie. Słynne Pole Mokotowskie znajduje się za miedzą.

Siódme poty wycisną z chętnych korty tenisowe, baseny z saunami i kluby sportowe.

Próżność zaspokoją butiki w Galerii Blue City, a codzienne zakupy osławiona Hala Banacha.

Kultura? Jak najbardziej: sieć kilkunastu bibliotek publicznych, Teatr Ochoty i Och, teatr! Jak również Dom Kultury OKO zadbają o wysublimowaną rozrywkę. Studenci zrealizują tu ambicje naukowe w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym czy też na wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego.

Gości z całej Polski zwabiają też doroczne Mironalia przy ul. Tarczyńskiej. Na koniec warto posłuchać, jakie emocje wzbudza samo słowo ochota: https://www.youtube.com/watch?v=V4vpg8zt7Kk

Ochota - rynek nieruchomości

Jeśli masz w planach zakup nieruchomości na Ochocie, nie warto zwlekać. Dzielnica zajmuje trzecie miejsce pod względem atrakcyjności do życia. Podobnie jak w większości centralnych dzielnic Warszawy, znalezienie działki jest kłopotliwe. Deweloperzy często kupują stare domy i na pozyskanym gruncie stawiają kameralne kamienice lub luksusowe apartamentowce. Bardzo dużą część nieruchomości oferowanych do sprzedaży, stanowią mieszkania w przedwojennych kamienicach oraz tych budowanych krótko po wojnie.

Należy pamiętać, że rynek nieruchomości na Ochocie to nie tylko mieszkania! Wśród zieleni Starej Ochoty znajdują się bliźniacze domy będące dziełem architektów: Antoniego Dygata, Konstantego Jakimowicza czy Mariana Kontkiewicza. Dla osób ceniących wygodę i luksus wyjątkową i pożądaną lokalizacją jest Kolonia Staszica i Lubeckiego, charakteryzujące się stylowymi willami z historią.

Wprawdzie na Ochocie powstają nowe budynki i lokale mieszkalne przeznaczone zarówno dla młodych ludzi, studentów i rodzin z dziećmi, ilość ich jest jednak bardzo ograniczona.

Ceny nieruchomości w dzielnicy Warszawa Ochota

Ochota jest jedną z najbardziej lubianych dzielnic Warszawy do zamieszkania pod wieloma względami. Dobrze rozwinięta infrastruktura oraz bliskość centrum miasta zachęca do zakupu swojego wymarzonego M właśnie tutaj. Ceny mieszkań w tej dzielnicy są zróżnicowane w zależności od wielu czynników m.in. standardu wykończenia, roku budowy czy materiału, z którego został wykonany budynek. Należy zauważyć, że z roku na rok notuje się dynamiczny ogólny wzrost cen na rynku nieruchomości w tym również na Ochocie. Jak wynika z raportu NBP, średnia cena transakcyjna za mkw. mieszkania w dzielnicy Ochota w 2020 roku wyniosła około 10.5 tys. zł, gdy w 2018 roku to było około 9 tys. zł. Sięgając pamięcią do danych z lat 2014-2016 cena za metr była znacznie niższa i wynosiła 7.5 tys. zł. Natomiast odnosząc się do danych naszego biura cena za metr kwadratowy w dzielnicy Ochota na dzień dzisiejszy to średnio 12,5 tys. zł.

Warszawa Ochota, gdzie mieszkać?

Z pewnością każdy znajdzie na Ochocie „swoje” miejsce – mieszkanie lub dom, które spełnią jego oczekiwania. Stara Ochota oraz Filtry to piękne, głównie kamieniczne budownictwo z lat 30. XX w., które cały czas przywracane jest do świetności sprzed lat. Nieruchomości w okolicy Placu Narutowicza oraz wzdłuż Filtrowej, jak również w znanych koneserom Koloniach Staszica i Lubeckiego, są bardzo poszukiwane na rynku, niezależnie od standardu. Podobnie kamienice położone na północ od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha, choć powstały już po II Wojnie Światowej, również cieszą się dużym powodzeniem wśród poszukujących własnego lokum. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku Ochota zaczęła dynamicznie rozwijać się na południe, wzdłuż ul. Grójeckiej, aż do granicy z Włochami na linii kolejowej Warszawa-Radom. Powstało wówczas wiele nowoczesnych, jak na tamte czasy, większych i mniejszych bloków, głównie budowanych w technologii „ramy H”. Stoją one do dzisiaj na Szczęśliwicach i Rakowcu, modernizowane i adaptowane do współczesnych standardów. Zdecydowana większość zatopiona jest w zieleni i posiada doskonałą infrastrukturę, co czyni je bardzo atrakcyjną alternatywą dla innych dzielnic Warszawy. Niewątpliwie perłą Ochoty jest położony na terenie dawnych glinianek Park Szczęśliwicki. Przeszedł on całkowitą rewitalizację i stał się jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych w stolicy. Całoroczny stok narciarski, położony na znanej Górce Szczęśliwickiej, zespół basenów, świetna sieć ścieżek rowerowych oraz porośnięte trzcinami malownicze jeziorka, ściągają w ten rejon wielu nowych mieszkańców, którzy osiedlają się głównie na apartamentowych osiedlach zbudowanych wzdłuż ulic Włodarzewskiej i Drawskiej. Wciąż przybywa w tym rejonie nowych i atrakcyjnych inwestycji, które cieszą się ogromnym wzięciem. Niezależnie od pory roku, cała dzielnica ma swój indywidualny charakter i klimat, które powodują, że tak chętnie wraca się do domu na Ochocie.

Biura nieruchomości w dzielnicy Warszawa Ochota

W dzielnicy Ochota funkcjonuje wiele biur zajmujących się pośrednictwem w zakresie kupna, sprzedaży czy wynajmu nieruchomości. Tak jak oferują one bardzo zróżnicowany zakres usług, tak też bardzo zróżnicowana jest ich jakość. Profesjonalne biuro nieruchomości to dzisiaj ważny podmiot na rynku, który pomaga klientom szybko i skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie przeprowadzić transakcję.

Nasze biuro oferuje swoim Klientom usługę pośrednictwa na bardzo wysokim poziomie, usługę, która dla nas jest standardem, natomiast przez jej odbiorców bardzo często oceniana jako premium. U nas najważniejsza jest jakość i perfekcyjna obsługa klienta. Nie zajmujemy się wszystkim, podejmujemy się tematów, które wiemy jak zaadresować i zamknąć z sukcesem. Dzięki temu zapewne, jesteśmy rozpoznawalni. Klienci nas polecają i rekomendują innym. Jesteśmy najczęściej “zatrudnianym” biurem nieruchomości w dzielnicy Ochota. Nasze biuro to jakość, doświadczenie, szacunek i uczciwość.

Co nas wyróżnia na tle innych biur:

 • 5 na stronie Google
 • 40% naszych ofert pochodzi z rekomendacji
 • doświadczony i wykształcony personel
 • indywidualne podejście do każdego klienta
 • dedykowana osoba do prowadzenia sprawy każdego Klienta
 • dedykowana osoba do finalizacji transakcji
 • zawodowi fotografowie, homestagerzy, marketingowcy
 • współpraca z zaufanymi doradcami kredytowymi i specjalistami innych dziedzin
 • pełna kompleksowa obsługa

Decydując się na współpracę z biurem nieruchomości warto kierować się tym jak długo dane biuro jest na rynku, jakie ma opinie, czy w ogóle posiada stronę internetową oraz kto w nim pracuje i jakie ma doświadczenie w sprzedaży. Mieszkanie to bardzo często najcenniejszy składnik naszego majątku, dlatego warto powierzyć go w ręce profesjonalnego pośrednika.

Opinie biura nieruchomości Warszawa Ochota

Andrzej Koznowski

Mieliśmy przyjemność współpracować z Panią Edytą Ślepowrońską i Panią Martą Pilch przy zakupie mieszkania. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Serdecznie polecamy Biuro Freedom!

Andrzej Koznowski

Mieliśmy przyjemność współpracować z Panią Edytą Ślepowrońską i Panią Martą Pilch przy zakupie mieszkania. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Serdecznie polecamy Biuro Freedom!

Juliia Sanina

Когда мы приняли решение снять квартиру, самым главным вопросом был выбор профессионала, который точно поймёт наши потребности. Нам очень повезло, что нам сразу порекомендовали Елену Крашенинникову , Freedom Nierucomości Warszawa Ochota. Спокойствие и уверенность Елены невероятно поддержало нас в решении этой задачи! Для нас это было крайне важно! Как настоящий профессионал своего дела, Елена обладает ответственностью, мобильность, полным спектром знаний в своей профессиональной деятельности. А также Елена очень приятный и надежный человек. В ней совмещаются такие личностные человеческие свойства характера как внимательность, надежность, корректность и главное терпение – это и дало наилучший результат! Поверьте, у нас было поставлено множество задач, с которыми справиться мог только настоящий профессионал, который искренне чувствует и людей, и свою профессию. Благодаря Елене мы смогли снять именно ту квартиру, которая полностью соответствует нашим требованиям. Более того, все промежуточные необходимы задачи были решены с её помощью! Елена довела полностью свою работу до полноценного результата, обустроив нам максимальный комфорт! Выражаем свою огромную, искреннюю благодарность Елене Крашенинниковой!!! Рекомендуем её друзьям, знакомым, а так же всем тем, кто хотел бы получить 100% гарантированный результат в съёме и приобретении недвижимости! Freedom nieruchomosci Warszawa Ochota 100% рекомендуем!!!

Decydując się na wynajem mieszkania, najważniejszą kwestią był wybór profesjonalisty, który dokładnie zrozumie nasze potrzeby. Mieliśmy szczęście, że nam od razu polecili Elenę Kraszeninnikową oraz biuro Freedom Nieruchomości Ochota. Spokój i pewność siebie Eleny niesamowicie pomogły nam w rozwiązaniu tego problemu! Dla nas było to niezwykle ważne! Jako prawdziwa profesjonalistka w swojej dziedzinie, Elena posiada odpowiedzialność, mobilność, pełen zakres wiedzy w swojej działalności zawodowej. Elena jest również bardzo miłą i rzetelną osobą. Łączy w sobie takie osobiste cechy charakteru człowieka jak uważność, rzetelność, poprawność i co najważniejsze cierpliwość – to dało najlepszy wynik! Proszę uwierzyć, postawiliśmy sobie wiele zadań, z którymi mógł poradzi sobie tylko prawdziwy profesjonalista, który szczerze czuje, że zarówno ludzie, jak i jego zawód. Dzięki Elenie mogliśmy wynająć dokładnie to mieszkanie, które w pełni spełniło nasze wymagania. Co więcej, wszystkie niezbędne zadania pośrednie zostały rozwiązane z jej pomocą! Elena doprowadziła swoją pracę do pełnego rezultatu, zapewniając nam maksymalny komfort! Wyrażamy naszą ogromną, szczerą wdzięczność dla Eleny Krasheninnikovej !!! Polecamy ją swoim przyjacielam, znajomym, a także wszystkim tym, którzy chcieliby uzyskać 100% gwarantowany wynik w wynajmie i zakupie nieruchomości! Freedom nieruchomosci i Warszawa Ochota w 100% godne polecana biuro nieruchomości !!!

Wiesław Jerin

Serdeczne podziękowanie dla P. Danuty Bogulak za perfekcyjność i profesjonalizm. Sprawiła to, co niemożliwym było od 2015 i to w cenie dwukrotnie wyższej od zamierzonej. Serdecznie i gorąco polecam chyba czoła wobec kunsztu zawodowego.

Irina Baleva

Elena Kraszeninnikowa & the Biuro Nieruchomości Freedom Warszawa Ochota team are excellent professionals. I have also enjoyed Rafal Kotowski proactive support. Highly recommend Elena and the team.

Elena Kraszeninnikowa i zespół Biura Nieruchomości Freedom Warszawa Ochota to znakomici profesjonaliści. Cieszyłam się również proaktywnym wsparciem Rafała Kotowskiego. Gorąco polecam Elenę i zespół!