Biuro nieruchomości Warszawa Śródmieście

Biuro nieruchomości
Freedom Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 2a lok. U2, 00-193 Warszawa

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Miasto Warszawa

Warszawa to stolica Polski i jednocześnie największe miasto województwa mazowieckiego, położone nad Wisłą, zajmujące teren Niziny Środkowomazowieckiej. Warszawa pozostaje jedynym miastem w Polsce, którego ustrój określony jest w odrębnej ustawie. W stolicy, według danych z początku 2021 roku, mieszka blisko 1 800 000 ludzi.

Historia Warszawy

Pierwszymi osadami istniejącymi w obrębie dzisiejszych granic administracyjnych Warszawy były Bródno (IX/X w.) oraz Kamion (II połowa XI w.).

Warszawa jest miastem bardzo dotkliwie doświadczonym historycznie. Świetny rozwój miejski został przerwany wybuchem wojny polsko - szwedzkiej w latach 1655 - 1658. Po upadku I Rzeczypospolitej miasto było stolicą Księstwa Warszawskiego. W czasie I wojny światowej Warszawa znajdowała się pod okupacją niemiecką, aby w 1918 roku stać się stolicą II Rzeczypospolitej. Zabudowa miejska bardzo ucierpiała także podczas działań wojennych prowadzonych w czasie II wojny światowej. Warszawa stała się głównym centrum administracyjnym i politycznym Polski dopiero na mocy Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z 1952 roku. Największy boom budowlany przypadł zaś na okres po 1990 roku, kiedy Warszawa stała się istotnym centrum inwestycyjnym dla inwestorów nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Kluczowym wydarzeniem dla współczesnej Warszawy była budowa pierwszej linii metra w 1995 roku. Na uwagę zasługują też takie inwestycje jak powstanie Stadionu Narodowego, rozbudowa Lotniska Chopina czy budowa mostu Siekierkowskiego.

Zabytki i atrakcje Warszawy

Co warto zwiedzić w Warszawie? Z pewnością warto zobaczyć kilka z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy. Jedynym w swoim rodzaju są z pewnością Łazienki Królewskie, zajmujące 72 ha powierzchni. Były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta. Mnóstwo ciekawych zabytków czeka na odwiedzających warszawskie Stare Miasto. Pełno tu urokliwych, starych kamieniczek oraz wyjątkowych, wąskich uliczek. Będąc na Starówce z pewnością warto zwiedzić Zamek Królewski, gdzie została uchwalona Konstytucja 3 Maja, zobaczyć pomnik Syrenki czy zwiedzić Archikatedrę oraz Muzeum Warszawy. Miejscem na liście “must have” do odwiedzenia będzie również Pałac Kultury i Nauki.

Warszawski rynek nieruchomości

Stołeczny rynek nieruchomości to rynek o dość wysokim poziomie cen, a jednocześnie też rynek znany z wysokiego poziomu dynamiczności. To jednak wcale nie odstrasza ani inwestorów prywatnych, ani też instytucjonalnych. Inwestycja w zakup mieszkania, także w Warszawie, pozostaje wciąż najpewniejszą lokatą kapitału. Co decyduje o tym, że warszawski rynek nieruchomości nie traci na popularności? To głównie ogromne możliwości dla wszystkich tych osób, które są zainteresowane osiągnięciem realnych zysków. Do największego miasta w Polsce przyjeżdża mnóstwo turystów, także z zagranicy, jak również pojawia się nieustannie rosnąca liczba studentów, którzy właśnie z Warszawą chcą później związać swoją przyszłość zawodową. Ponadto mają tutaj do wyboru niemal 70 różnych uczelni! Tym samym popyt na atrakcyjne mieszkania do kupna lub wynajęcia w Warszawie stale rośnie i zainteresowanie to wcale nie będzie malało. Warto też podkreślić, że stołeczny rynek nieruchomości wyróżnia się nie tylko niemałymi cenami, ale również bardzo bogatym zróżnicowaniem - także w cenie nieruchomości. Nierzadko też w otoczeniu wiekowych kamienic powstają nowoczesne apartamentowce, stąd też tak wielka różnorodność na mapie warszawskich budynków.

Ceny nieruchomości w Warszawie

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Warszawie wynosi blisko 14 400 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za około 5 000 zł/mkw, najdroższe zaś nawet przekraczają pułap 20 000 zł/mkw.

W I kwartale 2022 roku średnia cena nieruchomości w Warszawie wzrosła aż o 8,3%, z 12 020 zł/mkw. do 13 020 zł/mkw. Zestawiając z poprzednim kwartałem, odnotowano wzrost kosztów zakupu wymarzonego, własnego “M” aż o 33% na Ochocie oraz o 14% na Woli.

Ceny domów w Warszawie rozpoczynają się dziś od 136 000 zł (budynek modułowy, 2-pokojowy), a kończą nawet na kwocie 40 000 000 zł. Kolejna cena w kategorii najdroższych domów wystawionych obecnie na sprzedaż, to inwestycja rzędu 28 000 000 zł.

Warszawa - gdzie mieszkać?

Jedną z najpopularniejszych dzielnic w Warszawie wśród osób szukających mieszkania, pozostaje Mokotów. Lokalizacja ta jest tak chętnie wybierana głównie z powodu dobrego skomunikowania z centrum i wielu rozległych terenów zielonych. Mieszkania na Mokotowie dostępne są zarówno w nowoczesnym budownictwie apartamentowym, jak i w blokach oraz willach.

Mnóstwo inwestorów zainteresowanych jest także zakupem nieruchomości w śródmieściu. Ta lokalizacja przyciąga idealnym połączeniem wygody zamieszkania w centrum z ogromnym prestiżem. Wszystko jest pod ręką i na miejscu, a do tego śródmieście Warszawy jest bardzo dobrze skomunikowane z całym miastem. Jednym słowem - to idealna lokalizacja na inwestycję mieszkaniową przeznaczoną także pod wynajem.

Biura nieruchomości Warszawa

Stołeczny rynek nieruchomości jest największym i najbardziej perspektywicznym rynkiem w kraju, dlatego też liczba biur nieruchomości w Warszawie jest doprawdy imponująca. Agenci w obrocie nieruchomościami obsługują zarówno lokale na wynajem dla studentów i pracowników, jak i wynajem długoterminowy lokali oraz obsługują liczne transakcje w znane z największej rentowności lokale inwestycyjne.

Jedno jest jednak pewne - szukając wymarzonej nieruchomości, warto postawić przede wszystkim na wybór sprawdzonej, szeroko cenionej i polecanej agencji nieruchomości. Takiej, która w swojej ofercie ma mnóstwo bardzo atrakcyjnych ofert - także tych na wyłączność lub współpracuje na zasadzie franczyzy z innymi, znanymi w Polsce agencjami nieruchomości. Tym, co liczyć się będzie najbardziej dla współczesnych klientów biur nieruchomości, będzie przede wszystkim wysoka skuteczność w sfinalizowaniu wymarzonej transakcji.

Biuro Freedom Nieruchomości w Warszawie znajduje się pod czterema adresami: w Śródmieściu, przy ulicy Stawki 2a lok. U2, na Ochocie, przy alejach Jerozolimskich 101 lok. 6, na Mokotowie, przy ulicy Chodkiewicza 5 lok. U4 oraz na Żoliborzu, przy ulicy Przasnyskiej 4 lok. 1.

Opinie biura nieruchomości Warszawa Śródmieście

Karolina Żebrowska

Polecam Pana Macieja Miszkiela za przeprowadzenie przez cały proces zakupu mieszkania, który okazał się zdecydowanie trudniejszy, niż się spodziewałam. Dziękuję za profesjonalne podejście, ogrom cierpliwości i zrozumienie, jak ważny to dla mnie moment w życiu. Doceniam pomoc, wsparcie i zadbanie o wszystkie najważniejsze sprawy.

Irina Dovgan

Chcieliśmy z mężem sprzedać nasze mieszkanie w Warszawie i przypadkiem spotkaliśmy Joannę, agentkę firmy Freedom. Po pierwszym spotkaniu okazało się, że jest bardzo kompetentna i profesjonalna w swojej dziedzinie. Zdecydowaliśmy, że zdecydowanie chcemy, aby ten konkretny agent sprzedawał nasze mieszkanie. I nie zawiedliśmy się. Poszukiwania naszego idealnego nabywcy trwały zaledwie 2 miesiące, a w końcu sprzedaliśmy mieszkanie dokładnie za taką cenę, jaką chcieliśmy. Joanna towarzyszyła nam we wszystkich procesach od momentu pokazania mieszkania do przekazania kluczy nowym właścicielom. Jeśli szukasz rzetelnej firmy, która pomoże Ci BEZPIECZNIE kupić lub sprzedać nieruchomość - agencja "Freedom" to właściwy wybór. (Wersja oryginalna) Мы с мужем хотели продать нашу квартиру в Варшаве, и по стечению обстоятельств познакомились с агентом компании "Фридом" Джоанной. После первой встречи нам она показалась очень компетентной и профи совего дела. Мы приняли решение что однозначно хотим, чтобы именно этот агент занялся проджей нашей квартиры. И мы не прогадали. Поиск нашего идеального покупателя длился всего 2 месяца, и в итоге мы продали квартиру ровно за ту цену что и хотели. Джоанна сопровождала все процессы от момента показа квартиры и аж до предачи ключей новым собственникам. Рекомендуем. Если вы ищете надежную компанию которая поможет вам БЕЗОПАСНО купить или продать недвижимость - АН "Фридом" правильный выбор.

Michał Bonja

Współpraca z biurem przebiegła bezproblemowo i w miłej atmosferze od momentu pierwszego oglądania mieszkania aż do przekazania kluczy. Pan Dariusz przez cały proces zakupu mieszkania zawsze służył pomocą. Usługi załatwiane przez biuro (obsługa prawna, notariusz) również stały na wysokim poziomie i były rozsądnie wycenione. Serdecznie polecam!

Iwona Matulewicz

Polecam współpracę z Panem Dariuszem Czajką. Już na pierwszym spotkaniu Pan Dariusz wykazał się niezwykłym profesjonalizmem i znajomością rynku, a także wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem w swoją pracę. Pan Dariusz to bardzo dobrze zorientowany i doświadczony pośrednik, który zwraca uwagę na detale i dba o dopilnowanie wszystkich formalności. Jest gotowy do pomocy na każdym etapie współpracy, świetnie zorganizowany, słowny i zawsze pod telefonem, a przy tym przemiły, optymistyczny i niezwykle przystępny. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panem Dariuszem, oraz z biurem Freedom Nieruchomości. Serdecznie dziękuję Panie Dariuszu i życzę wielu przyszłych udanych transakcji!

Hanna Siwek

Z przyjemnością polecam agencję FREEDOM NIERUCHOMOŚCI która w profesjonalny sposób zajęła się sprzedażą mieszkania. Szczególne podziękowania dla pani Sylwii N. która wykazała się profesjonalizmem, wiedzą i pomocą. Jest osobą niezwykle kontaktową , która od pierwszego spotkania wzbudza zaufanie klienta. Dziękujemy i polecamy oraz pozdrawiamy z Krakowa.