Biuro nieruchomości Warszawa Śródmieście

Biuro nieruchomości
Freedom Warszawa Śródmieście

ul. Stawki 2a lok. U2, 00-193 Warszawa

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Konkretnie.
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Miasto Warszawa

Warszawa to stolica Polski i jednocześnie największe miasto województwa mazowieckiego, położone nad Wisłą, zajmujące teren Niziny Środkowomazowieckiej. Warszawa pozostaje jedynym miastem w Polsce, którego ustrój określony jest w odrębnej ustawie. W stolicy, według danych z początku 2021 roku, mieszka blisko 1 800 000 ludzi.

Historia Warszawy

Pierwszymi osadami istniejącymi w obrębie dzisiejszych granic administracyjnych Warszawy były Bródno (IX/X w.) oraz Kamion (II połowa XI w.).

Warszawa jest miastem bardzo dotkliwie doświadczonym historycznie. Świetny rozwój miejski został przerwany wybuchem wojny polsko - szwedzkiej w latach 1655 - 1658. Po upadku I Rzeczypospolitej miasto było stolicą Księstwa Warszawskiego. W czasie I wojny światowej Warszawa znajdowała się pod okupacją niemiecką, aby w 1918 roku stać się stolicą II Rzeczypospolitej. Zabudowa miejska bardzo ucierpiała także podczas działań wojennych prowadzonych w czasie II wojny światowej. Warszawa stała się głównym centrum administracyjnym i politycznym Polski dopiero na mocy Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z 1952 roku. Największy boom budowlany przypadł zaś na okres po 1990 roku, kiedy Warszawa stała się istotnym centrum inwestycyjnym dla inwestorów nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Kluczowym wydarzeniem dla współczesnej Warszawy była budowa pierwszej linii metra w 1995 roku. Na uwagę zasługują też takie inwestycje jak powstanie Stadionu Narodowego, rozbudowa Lotniska Chopina czy budowa mostu Siekierkowskiego.

Zabytki i atrakcje Warszawy

Co warto zwiedzić w Warszawie? Z pewnością warto zobaczyć kilka z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy. Jedynym w swoim rodzaju są z pewnością Łazienki Królewskie, zajmujące 72 ha powierzchni. Były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta. Mnóstwo ciekawych zabytków czeka na odwiedzających warszawskie Stare Miasto. Pełno tu urokliwych, starych kamieniczek oraz wyjątkowych, wąskich uliczek. Będąc na Starówce z pewnością warto zwiedzić Zamek Królewski, gdzie została uchwalona Konstytucja 3 Maja, zobaczyć pomnik Syrenki czy zwiedzić Archikatedrę oraz Muzeum Warszawy. Miejscem na liście “must have” do odwiedzenia będzie również Pałac Kultury i Nauki.

Warszawski rynek nieruchomości

Stołeczny rynek nieruchomości to rynek o dość wysokim poziomie cen, a jednocześnie też rynek znany z wysokiego poziomu dynamiczności. To jednak wcale nie odstrasza ani inwestorów prywatnych, ani też instytucjonalnych. Inwestycja w zakup mieszkania, także w Warszawie, pozostaje wciąż najpewniejszą lokatą kapitału. Co decyduje o tym, że warszawski rynek nieruchomości nie traci na popularności? To głównie ogromne możliwości dla wszystkich tych osób, które są zainteresowane osiągnięciem realnych zysków. Do największego miasta w Polsce przyjeżdża mnóstwo turystów, także z zagranicy, jak również pojawia się nieustannie rosnąca liczba studentów, którzy właśnie z Warszawą chcą później związać swoją przyszłość zawodową. Ponadto mają tutaj do wyboru niemal 70 różnych uczelni! Tym samym popyt na atrakcyjne mieszkania do kupna lub wynajęcia w Warszawie stale rośnie i zainteresowanie to wcale nie będzie malało. Warto też podkreślić, że stołeczny rynek nieruchomości wyróżnia się nie tylko niemałymi cenami, ale również bardzo bogatym zróżnicowaniem - także w cenie nieruchomości. Nierzadko też w otoczeniu wiekowych kamienic powstają nowoczesne apartamentowce, stąd też tak wielka różnorodność na mapie warszawskich budynków.

Ceny nieruchomości w Warszawie

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Warszawie wynosi blisko 14 400 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za około 5 000 zł/mkw, najdroższe zaś nawet przekraczają pułap 20 000 zł/mkw.

W I kwartale 2022 roku średnia cena nieruchomości w Warszawie wzrosła aż o 8,3%, z 12 020 zł/mkw. do 13 020 zł/mkw. Zestawiając z poprzednim kwartałem, odnotowano wzrost kosztów zakupu wymarzonego, własnego “M” aż o 33% na Ochocie oraz o 14% na Woli.

Ceny domów w Warszawie rozpoczynają się dziś od 136 000 zł (budynek modułowy, 2-pokojowy), a kończą nawet na kwocie 40 000 000 zł. Kolejna cena w kategorii najdroższych domów wystawionych obecnie na sprzedaż, to inwestycja rzędu 28 000 000 zł.

Warszawa - gdzie mieszkać?

Jedną z najpopularniejszych dzielnic w Warszawie wśród osób szukających mieszkania, pozostaje Mokotów. Lokalizacja ta jest tak chętnie wybierana głównie z powodu dobrego skomunikowania z centrum i wielu rozległych terenów zielonych. Mieszkania na Mokotowie dostępne są zarówno w nowoczesnym budownictwie apartamentowym, jak i w blokach oraz willach.

Mnóstwo inwestorów zainteresowanych jest także zakupem nieruchomości w śródmieściu. Ta lokalizacja przyciąga idealnym połączeniem wygody zamieszkania w centrum z ogromnym prestiżem. Wszystko jest pod ręką i na miejscu, a do tego śródmieście Warszawy jest bardzo dobrze skomunikowane z całym miastem. Jednym słowem - to idealna lokalizacja na inwestycję mieszkaniową przeznaczoną także pod wynajem.

Biura nieruchomości Warszawa

Stołeczny rynek nieruchomości jest największym i najbardziej perspektywicznym rynkiem w kraju, dlatego też liczba biur nieruchomości w Warszawie jest doprawdy imponująca. Agenci w obrocie nieruchomościami obsługują zarówno lokale na wynajem dla studentów i pracowników, jak i wynajem długoterminowy lokali oraz obsługują liczne transakcje w znane z największej rentowności lokale inwestycyjne.

Jedno jest jednak pewne - szukając wymarzonej nieruchomości, warto postawić przede wszystkim na wybór sprawdzonej, szeroko cenionej i polecanej agencji nieruchomości. Takiej, która w swojej ofercie ma mnóstwo bardzo atrakcyjnych ofert - także tych na wyłączność lub współpracuje na zasadzie franczyzy z innymi, znanymi w Polsce agencjami nieruchomości. Tym, co liczyć się będzie najbardziej dla współczesnych klientów biur nieruchomości, będzie przede wszystkim wysoka skuteczność w sfinalizowaniu wymarzonej transakcji.

Biuro Freedom Nieruchomości w Warszawie znajduje się pod czterema adresami: w Śródmieściu, przy ulicy Stawki 2a lok. U2, na Ochocie, przy alejach Jerozolimskich 101 lok. 6, na Mokotowie, przy ulicy Chodkiewicza 5 lok. U4 oraz na Żoliborzu, przy ulicy Przasnyskiej 4 lok. 1.

Opinie biura nieruchomości Warszawa Śródmieście

Hanna Stępińska

Agencję Freedom poleciła mi znajoma. Już po pierwszym spotkaniu z Panem Rafałem Lipskim (oddział Warszawa Śródmieście) wiedziałam, że sprzedaż mojego mieszkania się uda. Rzetelne przygotowanie i duże zaangażowanie Pana Rafała spowodowało, że transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo. Bez mojego udziału odbywały się oględziny mieszkania i negocjacje ceny. Cały czas byłam informowana o postępach transakcji. Nadzór nad dokumentami miał Pan Tomasz Woźniak, który cierpliwie i jasno tłumaczył zawiłości prawne. Dzięki tym Panom, sprzedaż odbyła się praktycznie bezstresowo. Taki profesjonalizm jest godny polecenia. Dziękuję!

Renata Dz.

Polecam współpracę z firmą Freedom Nieruchomości, zwłaszcza z p. Joanną Puchalską. Profesjonalna obsługa w miłej atmosferze, duże zaangażowanie i bezproblemowy kontakt.

Michał Sobolewski

Polecam bardzo Freedom Nieruchomości, a w szczególności Panią Joannę Stojanowską. Profesjonalizm, zaangażowanie, cierpliwość i umiejętność negocjacji tego brokera stoi na najwyższym poziomie. Dzięki temu sprzedaż nieruchomości odbyła się praktycznie bezstresowo i przy bardzo małym stopniu zaangażowania z mojej strony. Do tego dochodzi oszczędność czasu, co jest praktycznie bezcenne. Jeszcze raz bardzo mocno polecam!

Kasia G

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z p. Urszulą Szreder z Freedom Nieruchomości przy sprzedaży mojego mieszkania. Bardzo sceptycznie podchodziłam do współpracy z biurem, ale gdy koleżanka poleciła mi Panią Ulę to już po I rozmowie telefonicznej wiedziałam, że trafiłam w dobre ręce. Pani Ula profesjonalnie i szybko zajęła się tematem, informowała mnie na bieżąco o postępach, odpowiadała sprawnie na pytania i dała mi duże poczucie komfortu przez cały proces sprzedaży. W efekcie mieszkanie sprzedałam szybko tak jak chciałam i zdecydowanie chętnie skorzystam z usług p. Uli przy sprzedaży kolejnej nieruchomości.

Maciej Lach

Pracownik to wizytówka firmy, więc kierując się tą zasadą należy dobrze ocenić Biuro Nieruchomości Freedom, miałem szczęście współpracować z Panią Joanną Puchalską: osobą serdeczną, pomocną i zaangażowaną w swoja pracę od początku do końca, z kolei ze strony prawnej gorące podziękowania należą się Panu Tomaszowi Woźniakowi, dziękuję za współpracę i polecam innym!