Biuro nieruchomości Warszawa Żoliborz

Biuro nieruchomości
Freedom Warszawa Żoliborz

ul. Przasnyska 4 lok 1, 01-756 Warszawa

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Warszawa

Warszawa to stolica Polski, a jednocześnie również największy ośrodek miejski województwa mazowieckiego. Warszawa leży nad Wisłą, zajmując teren Niziny Środkowomazowieckiej. Dodatkowo Warszawa jest jedynym miastem w Polsce, które ma ustrój określony zapisami odrębnej ustawy. W Warszawie, na podstawie danych z początku 2021 roku, mieszka obecnie około 1 800 000 osób.

Warszawa Żoliborz

Żoliborz jest jedną z 18 jednostek pomocniczych miasta stanowego Warszawy. Dzielnica leży w lewobrzeżnej części miasta, a dodatkowo jest najmniejszą warszawską dzielnicą pod względem zajmowanej powierzchni. Nazwa Żoliborz zaś pochodzi od francuskiej nazwy Joli Bord, oznaczającej Piękny Brzeg. Tym określeniem nazywano niegdyś posiadłość konwiktu księży pijarów, która została założona nad Wisłą w XVIII wieku.

Współczesny Żoliborz najbardziej rozwinął się w latach 20. XX wieku, a samą dzielnicę zaprojektowano według koncepcji autorstwa Tony’ego Garniera, która zakładała postawienie monumentalnych budynków przy głównych ulicach dzielnicy. Dzielnica otrzymała kształt trapezu na mocy koncepcji zaproponowanej przez Antoniego Jawornickiego. Ten kształt zawierać się miał między Wisłą i ulicami Potocką, Zajączka i Stołeczną (najstarszą nazwaną na Żoliborzu), która dziś nosi nazwę Popiełuszki.

Na Żoliborzu, jeszcze przed godziną “W” (już około 13:50) 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęły się pierwsze walki podczas powstania warszawskiego. Warto dodać również, że Żoliborz był jedną z najmniej zniszczonych dzielnic Warszawy podczas działań wojennych II wojny światowej. Do 1994 roku w skład Żoliborza wchodziły również Bielany, dziś jednak pozostają odrębną dzielnicą.

Zabytki i atrakcje Warszawy

W stolicy Polski jest mnóstwo miejsc, które warto zwiedzić. Będąc w samej Warszawie z pewnością warto zobaczyć m.in. Łazienki Królewskie, Muzeum Warszawy, pomnik Syrenki, Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski.

Będąc jednak na Żoliborzu, nie sposób nie docenić bliskości wielu terenów zielonych, spośród których wymienić należy m.in. Park Kaskadę, Park Sady Żoliborskie czy Park Kępa Potocka. Na Żoliborzu znajdują się też 4 kościoły oraz klasztor i szkoła Zmartwychwstanek. Do tego znajduje się tam także mnóstwo pomników oraz takie obiekty jak: cmentarz wojskowy na Powązkach czy Muzeum Sportu i Turystyki.

Rynek nieruchomości w Warszawie

Stołeczny rynek nieruchomości śmiało można określić mianem rynku bardzo perspektywicznego, dynamicznego i idealnego do inwestowania. Z pewnością ci inwestorzy, którzy są posiadaczami znacznych środków finansowych, z powodzeniem mogą inwestować w zakup wymarzonych nieruchomości. Atrakcyjnych ofert zaś na rynku jest naprawdę mnóstwo - i to zarówno biorąc pod uwagę oferty z rynku pierwotnego, jak i rynku wtórnego.

Do tego nieustannie też rośnie zapotrzebowanie na dostęp do atrakcyjnych nieruchomości. Tu mowa nie tylko o studentach, którzy licznie przyjeżdżają do stolicy Polski studiować, ale również mowa i o innych osobach, turystach z kraju i z zagranicy, którzy także bardzo tłumnie odwiedzają Warszawę przez cały rok, nie tylko w sezonie urlopowym.

Ceny nieruchomości w Warszawie

Dużym zainteresowaniem klientów biura nieruchomości na warszawskim Żoliborzu cieszą się mieszkania właśnie w tej dzielnicy.

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Warszawie w tej dzielnicy wynosi 16 936 zł/mkw. Najtańszą kawalerkę na Żoliborzu można kupić za 299 000 zł, jednak mowa o mieszkaniu o powierzchni zaledwie 19 mkw. Z kolei już za dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 35 mkw. trzeba zapłacić co najmniej 430 000 zł.

Inwestorzy zainteresowani zakupem domu na Żoliborzu mogą kupić taką nieruchomość za 2 400 000 zł. To aktualnie jedna z najtańszych ofert dostępnych na rynku. Oferta dotyczy nowoczesnego, 6- pokojowego domu o powierzchni 164 mkw. Dla porównania - warto tę ofertę zestawić z ceną 460 mkw. domu przy ulicy Kaniowskiej. Koszt zakupu tejże nieruchomości wynosi blisko 10 000 000 zł!

Warszawa - gdzie mieszkać?

Jedną z popularnych, chętnie wybieranych przez inwestorów dzielnic Warszawy pozostaje Żoliborz. To idealne miejsce do zamieszkania dla osób pragnących żyć blisko terenów zielonych, których w tej dzielnicy nie brakuje. Do tego Żoliborz jest również dzielnicą dobrze skomunikowaną z niemal każdą częścią Warszawy. Ponadto inwestorzy zainteresowani zakupem nieruchomości na warszawskim Żoliborzu mają do dyspozycji naprawdę bardzo dużo zróżnicowanych ofert nieruchomości, dostępnych nierzadko w atrakcyjnych cenach. Warto spróbować znaleźć nieruchomość swoich marzeń!

Biura nieruchomości Warszawa Żoliborz

Stołeczny rynek nieruchomości zaliczany jest nie tylko do największych, ale i najbardziej perspektywicznych rynków nieruchomości w kraju. Nie brakuje tu wielu rozmaitych ofert nieruchomości - także w bardzo popularnych dzielnicach, chętnie wybieranych przez inwestorów. Z pewnością do grona tych dzielnic zaliczyć należy lewobrzeżny Żoliborz. Tutaj znaleźć można polecane i znane z najwyższego poziomu profesjonalizmu biuro nieruchomości Freedom. Oddział biura w dzielnicy Żoliborz znajduje się przy ulicy Przasnyskiej 4 lok. 1. Aktualnie do wyboru klientów biura nieruchomości w Warszawie Żoliborz pozostaje 75 atrakcyjnych ofert.

W poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości warto nawiązać współpracę z doświadczonymi agentami nieruchomości, których nie brakuje w zespole pracowników biura nieruchomości Freedom. Wybierając usługi profesjonalistów branżowych, można zyskać dostęp do najlepszych ofert nieruchomości nierzadko dostępnych na wyłączność. To ogromny prestiż dla wyjątkowo wymagających klientów współczesnych biur nieruchomości, którzy doskonale wiedzą, jakiej nieruchomości szukają. Teraz będą mogli tę wymarzoną nieruchomość znaleźć dużo szybciej, bezpieczniej, a przy tym skorzystają także z kompleksowego wsparcia najlepszych agentów nieruchomości. Warto wybrać bogatą ofertę usług dostępną w biurze nieruchomości Freedom - w tym w warszawskim oddziale tegoż biura, zlokalizowanym na Żoliborzu. Zakup wymarzonej nieruchomości znajduje się już niemal na wyciągnięcie ręki!

Opinie biura nieruchomości Warszawa Żoliborz

Andrzej Bachmann

Bardzo mili, sympatyczni ale przede wszystkim kompetentni pracownicy. Pani Anna Szapiel (Dyrektor Oddziału) i Pan Marcin Stępień (Dyrektor ds. Sprzedaży) pośredniczyli w sprzedaży naszego mieszkania, mając na celu realizacje oczywiście jak najwyższej dla nas ceny sprzedaży. Przez cały ten czas od pierwszej rozmowy z nami, aż do przekazania kluczy nadzorowali przebieg transakcji i komplet naszych dokumentów. Dziękujemy za to, że Agencja Freedom pomogła nam sprzedać nasze mieszkanie w tak krótkim czasie za tak dobrą cenę. Polecam!

Sehr nettes, freundliches und vor allem kompetentes Team. Frau Anna Szapiel (Abteilungsleitung) und Herr Marcin Stępień (Verkaufsleitung) haben uns beim Verkauf unserer Eigentumswohnung begleitet, stets bemüht den besten Preis am Markt für uns zu realisieren. Vom ersten Telefonat bis zur Schlüsselübergabe waren sie immer gut erreichbar und sorgten dafür, dass alle nötigen Dokumente vorliegen. Wir haben so unsere Wohnung in kurzer Zeit und zum gewünschten Preis verkaufen können. Vielen Dank, sehr empfehlenswert!

Andrzej Bachmann

Bardzo mili, sympatyczni ale przede wszystkim kompetentni pracownicy. Pani Anna Szapiel (Dyrektor Oddziału) i Pan Marcin Stępień (Dyrektor ds. Sprzedaży) pośredniczyli w sprzedaży naszego mieszkania, mając na celu realizacje oczywiście jak najwyższej dla nas ceny sprzedaży. Przez cały ten czas od pierwszej rozmowy z nami, aż do przekazania kluczy nadzorowali przebieg transakcji i komplet naszych dokumentów. Dziękujemy za to, że Agencja Freedom pomogła nam sprzedać nasze mieszkanie w tak krótkim czasie za tak dobra cenę. Polecam!

Sehr nettes, freundliches und vor allem kompetentes Team. Frau Anna Szapiel (Abteilungsleitung) und Herr Marcin Stępień (Verkaufsleitung) haben uns beim Verkauf unserer Eigentumswohnung begleitet, stets bemüht den besten Preis am Markt für uns zu realisieren. Vom ersten Telefonat bis zur Schlüsselübergabe waren sie immer gut erreichbar und sorgten dafür, dass alle nötigen Dokumente vorliegen. Wir haben so unsere Wohnung in kurzer Zeit und zum gewünschten Preis verkaufen können. Vielen Dank, sehr empfehlenswert!

Sławomir, Adam, Krzysztof Sylwestrzak

Sprzedaż mieszkania za pośrednictwem firmy Freedom Nieruchomości, którą reprezentował osobiście dyrektor sprzedaży Pan Marcin Stępień pomimo licznych zawiłości formalnych związanych z transakcją przebiegła w sposób profesjonalny. Duża kompetencja, pracowitość, wysoka kultura osobista to wszystko sprawiło, że z pełnym zaufaniem powierzyliśmy Panu Marcinowi realizację transakcji. Zdecydowanie polecamy.

Iwona Ziemińska

Współpracuję z Panią Anetą Sułek, ekspertem finansowym, od 2018 roku do dnia dzisiejszego. Współpraca obejmuje obszary związane z ubieganiem się o przyznanie kredytu hipotecznego (2 kredyty 2018r. oraz 2021r.) oraz ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń majątkowych dla 5 nieruchomości. Współpraca przebiega bardzo płynnie, na wysokim poziomie zaangażowania ze strony Pani Anety Sułek. Pani Aneta jest osobą profesjonalną, życzliwą, otwartą i zainteresowaną dogłębnym zrozumieniem potrzeb klienta i dostosowaniem oferty do jego indywidualnych możliwości finansowych. Jakość współpracy spełnia wysokie standardy i oczekiwania klientów.

Gosia i Dawid

Z Panią Anetą współpracujemy od ponad 7 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Gorąco polecamy! Od łatwiejszych, mniej skomplikowanych kredytów (mieszkania w stanie developerskim) po bardzo skomplikowane (działki, budowa domu), dopasowanie ofert do aktualnych warunków w poszczególnych bankach. Pani Aneta zawsze wspiera nas kompleksowo, od planu, przewidywania działań na przyszłość po obsługę po kredycie (ubezpieczenia, dopilnowanie warunków umów). Serdecznie polecamy współpracę z Panią Anetą w każdej sytuacji, ponieważ potrafi dopasować ofertę do potrzeb klienta.