Biuro nieruchomości Wrocław Południe

Biuro nieruchomości
Freedom Wrocław Południe

Wałbrzyska 25A, 52-314 Wrocław

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Wrocław

Wrocław jest miastem będącym stolicą województwa dolnośląskiego. To ośrodek miejski położony w południowo - zachodniej części Polski. Wrocław zajmuje piąte miejsce pod względem zajmowanej powierzchni wśród polskich miast i czwartą lokatę uwzględniając liczbę mieszkańców.

Historia Wrocławia

Wrocław jest miastem o bardzo bogatej historii, a jednocześnie jest także jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Według doniesień historycznych pierwsza wzmianka o mieście pod ówczesną nazwą Budorgis, sięga czasów antycznych. Z kolei po raz pierwszy nazwa Vratislavia pojawiła się w X wieku, a jej początek dała warownia księcia czeskiego Wratislava I. Warto też dodać, że to właśnie we Wrocławiu podczas zjazdu gnieźnieńskiego w 1000 roku, powstało jedno z czterech biskupstw.

Pierwszymi osadnikami na terenie obecnego Wrocławia była ludność z plemienia Ślężan, która pojawiła się nad Odrą już w VI wieku. Pierwszy gród zaś został wybudowany przez Mieszka I w 985 roku i powstał na Ostrowie Tumskim.

Wrocław znajdował się pod panowaniem Prus w czasach wojen śląskich. W późniejszych latach właśnie we Wrocławiu bardzo prężnie rozwijała się polska konspiracja, która działała szczególnie intensywnie zwłaszcza podczas powstania styczniowego.

Osadnictwo polskie na terenie Wrocławia zintensyfikowało się wraz z końcówką XIX wieku. To również w tamtym okresie powstawały liczne organizacje społeczno - kulturalne.

Zabytki i atrakcje Wrocławia

Wrocław jest miastem bardzo chętnie wybieranym na cel podróży turystycznej zarówno wśród turystów z Polski, jak i z całego świata. To ośrodek miejski o bardzo dużej liczbie zabytków i ciekawych miejsc, które po prostu warto odwiedzić. Do tego Wrocław nieprzypadkowo określany jest miastem spotkań - spotykają się tutaj ludzie z całego świata, chłonąc niesamowity klimat miejski i dając się zaczarować jedynej w swoim rodzaju atmosferze.

Będąc we Wrocławiu z pewnością warto zobaczyć Panoramę Racławicką, Hydropolis, Pałac Królewski oraz ogród barokowy, pojawić się na wrocławskim rynku czy zwiedzić wrocławski ogród zoologiczny. Do tego z pewnością nie można zapomnieć także o odwiedzeniu Dzielnicy Czterech Wyznań czy Ostrowa Tumskiego. Pewne jest to, że wycieczka do Wrocławia pozostawi w głowie mnóstwo wspomnień i sprawi, że czas spędzony w stolicy Dolnego Śląska będzie czasem bardzo dobrze wykorzystanym - żeby nie powiedzieć - czasem wykorzystanym na maksa!

Wrocławski rynek nieruchomości

Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem o dość wysokich cenach, jednak przy równoczesnym bardzo dużym zróżnicowaniu ofert nieruchomości występujących na tymże rynku. Tu mowa o szerokiej dostępności nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Dodatkowo warto podkreślić, że także z roku na rok rośnie zainteresowanie dostępnością nieruchomości we Wrocławiu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na stale rosnącą liczbę studentów pojawiających się w tym mieście, ale również z uwagi na to, że rośnie też liczba świadomych inwestorów, którzy mądrze chcieliby zainwestować posiadane środki finansowe. Postawienie na inwestycje w zakup nieruchomości będzie wyborem najlepszym z możliwych i aktualnie dostępnych!

Ceny nieruchomości we Wrocławiu

Średnia cena transakcyjna nieruchomości we Wrocławiu wynosi blisko 9 880 zł/mkw. Z kolei w dzielnicach położonych we Wrocławiu Południe już te ceny są nieco wyższe i kształtują się na poziomie 11 392 zł/mkw. Dla przykładu: dwupokojowe mieszkanie na wrocławskich Krzykach o metrażu niespełna 30 mkw. kosztować będzie 429 000 zł. To oferta z rynku pierwotnego. Podobne ceny, ale na rynku wtórnym, dotyczyć będą mieszkania składającego się również z 2 pokoi, jednak o znacznie większej powierzchni - przykładowo przekraczającej nieco 50 mkw. Z kolei oferta domów na wrocławskim rynku nieruchomości kształtuje się średnio na poziomie ceny nieco przekraczającej wartość 8 000 zł/mkw.

Wrocław, gdzie mieszkać?

Jedną z najpopularniejszych dzielnic we Wrocławiu pozostaje oczywiście centrum, choć dużym zainteresowaniem cieszą się także nieruchomości położone w południowej części Wrocławia. Tu mowa m.in. o dzielnicy Krzyki, Grabiszynek, Huby czy Tarnogaj. Decydując się na inwestycję w zakup lub wynajem nieruchomości w tych dzielnicach, można zyskać możliwość zamieszkania w atrakcyjnej części Wrocławia, z jednoczesnym dobrym skomunikowaniem z każdą inną częścią tego miasta.

Na współczesnym rynku znaleźć można mnóstwo bardzo interesujących nieruchomości, także we Wrocławiu. Z pewnością warto dobrze poszukać, by móc znaleźć nieruchomość swoich marzeń, a do tego jak najlepiej i najbezpieczniej w nią zainwestować. Doskonałym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z dobrym agentem nieruchomości - tych znaleźć zaś można wśród pracowników znanego z niezawodności biura nieruchomości Freedom.

Biura nieruchomości Wrocław

Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem bardzo bogatym i jednocześnie wyjątkowo zróżnicowanym. Dzięki temu każdy z zainteresowanych inwestorów może znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do dającym ogromne możliwości wszystkim inwestorom. Dzięki bogatemu wyborowi ofert nieruchomości przeznaczonych czy to do sprzedaży, czy też do wynajęcia, każdy będzie mógł znaleźć coś właśnie dla siebie, z uwzględnieniem indywidualnych, często bardzo specyficznych potrzeb./p>

Pewne jest to, że podczas poszukiwania nieruchomości warto nawiązać współpracę z doświadczonym agentem nieruchomości, który nie tylko zadba o maksymalne bezpieczeństwo finalizacji takiej transakcji, ale również sprawi, że wymarzona nieruchomość znajdzie się dużo szybciej. W poszukiwaniu najlepszego biura nieruchomości we Wrocławiu Południe warto postawić na wybór oddziału biura nieruchomości Freedom, który mieści się przy ulicy Wałbrzyskiej 25A. To wybór, który będzie gwarancją najlepszych usług w branży i przyniesie za sobą mnóstwo satysfakcji z nawiązanej współpracy. Warto wybrać usługi dostępne u doświadczonych profesjonalistów z branży - to się po prostu opłaca, a wynikiem tego jest sprawna, szybka i maksymalnie bezpieczna finalizacja wymarzonej transakcji na rynku nieruchomości!

Opinie biura nieruchomości Wrocław Południe

Krzysztof Janowski

Pani Eliza i Pani Agnieszka to Zuch Dziewczyny. Dziękuję.

Pewne Mieszkania

Chcielibyśmy serdecznie polecić Panią Agnieszkę Wieczorowską i całe biuro Freedom Nieruchomości. Transakcja była poprowadzona wyjątkowo profesjonalnie, Pani Agnieszka nie zostawiła miejsca na żadne niedomówienia. Życzylibyśmy sobie tylko takich transakcji, więc mamy nadzieję, iż spotkamy się jeszcze nie raz :)

Weronika

Bardzo polecam! Profesjonalne podejście do klienta, Pani Agnieszka jest przemiłą osobą, podchodzi indywidualnie do klientów, kontakt jest również bezproblemowy (do niektórych agencji musiałam dzwonić kilka dni pod rząd po kilka razy dziennie - bez skutku, po czym okazywało się, że ktoś zarezerwował mieszkanie którym byłam zainteresowana), Pani Agnieszka od razu odbiera lub po chwili oddzwania, wszystko wytłumaczy i pokaże. Mam bardzo pozytywne wrażenia i na pewno będę polecać innym znajomym szukającym nieruchomości.

Jacek Malej

Bardzo polecam sprzedaż nieruchomości przez Biuro nieruchomości Freedom Wrocław. Nie spodziewałem się, ze tak szybko uda się przeprowadzić sprzedaż i transakcję. Bardzo profesjonalne podejście do tematu, bardzo miła obsługa. Pani Agnieszka Wieczorowska i Pan Kacper Żuchowski wykonali kawał dobrej pracy, dzięki swojemu zaangażowaniu, optymizmowi i poświęceniu dla klienta. W pełni oddani sprawie po każdej stronie - zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Bardzo polecam i dziękuję.

Marek Hensler

Dzięki profesjonalizmowi Pani Stelli Wilczyńskiej wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo. Zdecydowanie polecam Biuro Freedom Wrocław.