Biuro nieruchomości Wrocław Południe

Biuro nieruchomości
Freedom Wrocław Południe

Wałbrzyska 25A, 52-314 Wrocław

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Wrocław

Wrocław jest miastem będącym stolicą województwa dolnośląskiego. To ośrodek miejski położony w południowo - zachodniej części Polski. Wrocław zajmuje piąte miejsce pod względem zajmowanej powierzchni wśród polskich miast i czwartą lokatę uwzględniając liczbę mieszkańców.

Historia Wrocławia

Wrocław jest miastem o bardzo bogatej historii, a jednocześnie jest także jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Według doniesień historycznych pierwsza wzmianka o mieście pod ówczesną nazwą Budorgis, sięga czasów antycznych. Z kolei po raz pierwszy nazwa Vratislavia pojawiła się w X wieku, a jej początek dała warownia księcia czeskiego Wratislava I. Warto też dodać, że to właśnie we Wrocławiu podczas zjazdu gnieźnieńskiego w 1000 roku, powstało jedno z czterech biskupstw.

Pierwszymi osadnikami na terenie obecnego Wrocławia była ludność z plemienia Ślężan, która pojawiła się nad Odrą już w VI wieku. Pierwszy gród zaś został wybudowany przez Mieszka I w 985 roku i powstał na Ostrowie Tumskim.

Wrocław znajdował się pod panowaniem Prus w czasach wojen śląskich. W późniejszych latach właśnie we Wrocławiu bardzo prężnie rozwijała się polska konspiracja, która działała szczególnie intensywnie zwłaszcza podczas powstania styczniowego.

Osadnictwo polskie na terenie Wrocławia zintensyfikowało się wraz z końcówką XIX wieku. To również w tamtym okresie powstawały liczne organizacje społeczno - kulturalne.

Zabytki i atrakcje Wrocławia

Wrocław jest miastem bardzo chętnie wybieranym na cel podróży turystycznej zarówno wśród turystów z Polski, jak i z całego świata. To ośrodek miejski o bardzo dużej liczbie zabytków i ciekawych miejsc, które po prostu warto odwiedzić. Do tego Wrocław nieprzypadkowo określany jest miastem spotkań - spotykają się tutaj ludzie z całego świata, chłonąc niesamowity klimat miejski i dając się zaczarować jedynej w swoim rodzaju atmosferze.

Będąc we Wrocławiu z pewnością warto zobaczyć Panoramę Racławicką, Hydropolis, Pałac Królewski oraz ogród barokowy, pojawić się na wrocławskim rynku czy zwiedzić wrocławski ogród zoologiczny. Do tego z pewnością nie można zapomnieć także o odwiedzeniu Dzielnicy Czterech Wyznań czy Ostrowa Tumskiego. Pewne jest to, że wycieczka do Wrocławia pozostawi w głowie mnóstwo wspomnień i sprawi, że czas spędzony w stolicy Dolnego Śląska będzie czasem bardzo dobrze wykorzystanym - żeby nie powiedzieć - czasem wykorzystanym na maksa!

Wrocławski rynek nieruchomości

Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem o dość wysokich cenach, jednak przy równoczesnym bardzo dużym zróżnicowaniu ofert nieruchomości występujących na tymże rynku. Tu mowa o szerokiej dostępności nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Dodatkowo warto podkreślić, że także z roku na rok rośnie zainteresowanie dostępnością nieruchomości we Wrocławiu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na stale rosnącą liczbę studentów pojawiających się w tym mieście, ale również z uwagi na to, że rośnie też liczba świadomych inwestorów, którzy mądrze chcieliby zainwestować posiadane środki finansowe. Postawienie na inwestycje w zakup nieruchomości będzie wyborem najlepszym z możliwych i aktualnie dostępnych!

Ceny nieruchomości we Wrocławiu

Średnia cena transakcyjna nieruchomości we Wrocławiu wynosi blisko 9 880 zł/mkw. Z kolei w dzielnicach położonych we Wrocławiu Południe już te ceny są nieco wyższe i kształtują się na poziomie 11 392 zł/mkw. Dla przykładu: dwupokojowe mieszkanie na wrocławskich Krzykach o metrażu niespełna 30 mkw. kosztować będzie 429 000 zł. To oferta z rynku pierwotnego. Podobne ceny, ale na rynku wtórnym, dotyczyć będą mieszkania składającego się również z 2 pokoi, jednak o znacznie większej powierzchni - przykładowo przekraczającej nieco 50 mkw. Z kolei oferta domów na wrocławskim rynku nieruchomości kształtuje się średnio na poziomie ceny nieco przekraczającej wartość 8 000 zł/mkw.

Wrocław, gdzie mieszkać?

Jedną z najpopularniejszych dzielnic we Wrocławiu pozostaje oczywiście centrum, choć dużym zainteresowaniem cieszą się także nieruchomości położone w południowej części Wrocławia. Tu mowa m.in. o dzielnicy Krzyki, Grabiszynek, Huby czy Tarnogaj. Decydując się na inwestycję w zakup lub wynajem nieruchomości w tych dzielnicach, można zyskać możliwość zamieszkania w atrakcyjnej części Wrocławia, z jednoczesnym dobrym skomunikowaniem z każdą inną częścią tego miasta.

Na współczesnym rynku znaleźć można mnóstwo bardzo interesujących nieruchomości, także we Wrocławiu. Z pewnością warto dobrze poszukać, by móc znaleźć nieruchomość swoich marzeń, a do tego jak najlepiej i najbezpieczniej w nią zainwestować. Doskonałym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z dobrym agentem nieruchomości - tych znaleźć zaś można wśród pracowników znanego z niezawodności biura nieruchomości Freedom.

Biura nieruchomości Wrocław

Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem bardzo bogatym i jednocześnie wyjątkowo zróżnicowanym. Dzięki temu każdy z zainteresowanych inwestorów może znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do dającym ogromne możliwości wszystkim inwestorom. Dzięki bogatemu wyborowi ofert nieruchomości przeznaczonych czy to do sprzedaży, czy też do wynajęcia, każdy będzie mógł znaleźć coś właśnie dla siebie, z uwzględnieniem indywidualnych, często bardzo specyficznych potrzeb./p>

Pewne jest to, że podczas poszukiwania nieruchomości warto nawiązać współpracę z doświadczonym agentem nieruchomości, który nie tylko zadba o maksymalne bezpieczeństwo finalizacji takiej transakcji, ale również sprawi, że wymarzona nieruchomość znajdzie się dużo szybciej. W poszukiwaniu najlepszego biura nieruchomości we Wrocławiu Południe warto postawić na wybór oddziału biura nieruchomości Freedom, który mieści się przy ulicy Wałbrzyskiej 25A. To wybór, który będzie gwarancją najlepszych usług w branży i przyniesie za sobą mnóstwo satysfakcji z nawiązanej współpracy. Warto wybrać usługi dostępne u doświadczonych profesjonalistów z branży - to się po prostu opłaca, a wynikiem tego jest sprawna, szybka i maksymalnie bezpieczna finalizacja wymarzonej transakcji na rynku nieruchomości!

Opinie biura nieruchomości Wrocław Południe

Benedykt Polinceusz

W 100 % polecam biuro nieruchomości Freedom Wrocław, a w szczególności Panią Elizę Kasprzyk. Pani Eliza wykazała się pełnym profesjonalizmem. Mieszkanie wynajęte szybko, sprawie i za wyższa kwotę niż się spodziewałem. Pani Eliza to level master w podejściu do swojej pracy. Agent bardziej niż kompetentny.

Wojciech Woroniecki

Serdecznie polecam usługi Freedom Nieruchomości a szczególnie Panią Stellę, która ekspresowo sprzedała nasze mieszkanie. Zawsze profesjonalna, pełna energii i zaangażowana, dopilnowała najdrobniejszych szczegółów transakcji. Dzięki niej mogliśmy czuć się komfortowo przez cały okres naszej współpracy. Zdecydowanie najlepsza agentka nieruchomości z jaką współpracowaliśmy :) Bardzo dziękujemy za ciężką pracę, zaangażowanie, profesjonalizm, pozytywne nastawienie i opiekę. Rezultaty przekroczyły nasze oczekiwania i to w momencie, gdy rynek ewidentnie spowalnia. Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy właśnie do Pani Stelli.

Patryk Bezdek

Chciałbym podziękować Pani Stelli Wilczyńskiej za profesjonalną pomoc w procesie zakupu mieszkania, który szczęśliwie sfinalizowaliśmy 28.10.2022. Pani Stella to właściwa osoba na właściwym stanowisku. Bardzo profesjonalna, a zarazem sympatyczna i szczera osoba. Polecam i serdecznie pozdrawiam.

Agata Zdyb

Pani Agnieszka Wieczorowska zajęła się pośrednictwem najmu mojego lokalu użytkowego we Wrocławiu. Pani Agnieszka Wieczorowska ma kompleksową wiedzę na temat: rynku nieruchomości, umów najmu, kodeksu cywilnego, prawa budowlanego. Zaimponowała mi bardzo dużo wiedzą prawną podczas wideokonferencji z potencjalnym Najemcą i ich prawnikiem. Pani Agnieszka, to osoba, która lubi swoją pracę i całkowicie się jej poświęca. Jest dyspozycyjna i realnie ocenia sytuację na rynku nieruchomości. Dzięki współpracy z Panią Agnieszką uzyskałam wyższą kwotę z czynszu najmu niż pierwotnie zakładałam, co przełożyło się na zyskowniejszy i długotrwały wynajem. Polecam współpracę każdemu, kto ceni jakość, czas i skuteczność działania. Gorąco polecam!!!!

Krzysztof Janowski

Pani Eliza i Pani Agnieszka to Zuch Dziewczyny. Dziękuję.