Biuro nieruchomości Zielona Góra

Biuro nieruchomości
Freedom Zielona Góra

ul. Stanisława Wyspiańskiego 13 lok. 210, 65-036 Zielona Góra

Chcę sprzedać:

Dziękujemy

Nasz doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą

Oferty oddziału

Nasi ludzie

Napisz do nas

Zapytanie zostało wysłane
  • Chcę kupić
  • Chcę sprzedać
  • Inne

Miasto Zielona Góra

Ludność w Zielonej Górze 140 892 mieszkańców (z dnia 31.12.2020 r.)

Zielona Góra jest miastem przyjaznym mieszkańcom. Pełnym terenów zielonych i kolorowych budynków. Charakterystyczne dla Zielonej Góry są winogrona, wina oraz pomnik Bachusa. Położenie Zielonej góry sprawia, że jest z niej blisko i w góry i nad morze.

Historia Zielonej Góry

Zielona Góra uzyskała prawa miejskie w pierwszej połowie XIV wieku.

Prawdopodobnie w czasach średniowiecza w Zielonej Górze był zamek, który spłonął doszczętnie i dziś nie ma po nim śladu. Nazwa Zielonej Góry jest adekwatna do terenów - znajduje się tu wiele zielonych terenów ok. 55%. Województwo Lubuskie słynie z produkcji wina, przez co jego stolica zwana jest polską stolicą wina.

Co roku we wrześniu organizowane jest święto wina Winobranie, które ok. 9 dni. Podczas święta można spotkać osobiście Bachusa i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Patronem Zielonej Góry jest Papież i męczennik Święty Urban.

W 1950 roku Zielona Góra została stolicą nowego województwa, od tamtej pory rozpoczął się jej szybki rozwój. Powstało mnóstwo zakładów przemysłowych oraz Uniwersytet Zielonogórski. Przez ponad 20 lat odbywał się tu Festiwal Piosenki Radzieckiej.

W Palmiarni znajduje się KronoZegar, który jest jednym z największych drewnianych zegarów w Europie. Jego budowa trwała pół roku, konstrukcja mierzy 10 m i waży 2 tony.

Oryginalny Ratusz powstał w XV w. jednak uległ zniszczeniu i przebudowie.

Obecny wygląd Ratusza był zaprojektowany w XIX w.

Zabytki i atrakcje Zielonej Góry

Podczas wizyty Zielonej Górze warto zwiedzić Stary Rynek z XIX-wiecznymi kamienicami oraz Ratusz z XV wieku, z lekko krzywą wieżą. Najstarszy zabytek Zielonej Góry to konkatedra Św.Jadwigi z XII wieku. Ciekawa do zobaczenia jest także Wieża Łazienna (Głodowa), pierwotnie związana z Bramą Nową. Wieża była wykorzystywana przede wszystkim jako punkt obronny i obserwacyjny.

Do atrakcji można zaliczyć Park Winny wraz z Palmiarnią, która powstała w 1961 roku jako przybudówka zabytkowego domku winiarskiego. Dziś mieści się w niej restauracja z salami usytuowanymi pośród tropikalnej roślinności. Na najwyższym piętrze Palmiarni znajduje się taras widokowy. Na Starówce Zielonej Góry stoi pomnik Bachusa - boga wina, a w mieście są rozrzucone małe bachusiki, które związane są z corocznym świętem ulicznym - Winobraniem.

W Zielonej-Górze przy ul. Botanicznej znajduje się Ogród Botaniczny, w którym powstało Mini Zoo Bajkowa Zagroda. W centrum Zielonej Góry jest Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Muzeum Dawnych Tortur. W Zielonej Górze w Ochli znajdziemy także Muzeum Etnograficzne. Warto także zajrzeć do parku gęśnika, w którym znajduje się park linowy, są tam klimatyczne zakątki z ławeczkami do zrelaksowania się.

Zielonogórski rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w Zielonej Górze rozwija się bardzo dobrze. Rozwija się także samo miasto. Dzięki temu, że graniczymy z Niemcami jest dużo osób chętnych do mieszkania w Zielonej Górze. Kupują lub wynajmują mieszkania ze względu m.in. na pracę za granicą, a studenci ze względu na uczelnie.

Ceny nieruchomości w Zielonej Górze

Ceny nieruchomości w Zielonej Górze ciągle rosną. W 2006 roku mieszkanie z rynku pierwotnego można było kupić za ok. 2499 zł/m2 później ceny zaczęły rosnąć. Do 2018 roku wzrosły do kwoty 3863 zł/m2. Z 2018 na 2019 rok ceny wzrosły nawet o 13 procent.

Ceny mieszkań z rynku wtórnego w 2006 roku wynosiły ok. 1960 zł/m2. Do roku 2018 urosły i ich cena wynosiła ok. 3495 zł/m2. Obecnie za mieszkanie cena wynosi od ok. 5574 zł/m2

Zielona Góra, gdzie mieszkać?

Popularne lokalizacje w Zielonej Górze to osiedla: Zacisze, Łużyckie, Przyjaźni, Malarzy i Piastowskie.

Biura nieruchomości Zielona Góra

W Zielonej Górze znajduje się około 84 biur nieruchomości. Jeżeli chcemy wsparcia biura przy sprzedaży czy też kupnie nieruchomości, ale nie wiemy, które biuro wybrać to najlepiej sprawdzić skuteczność w sprzedaży, jakie opinie mają, co konkretnego będą robić, żeby sprzedać mieszkanie, co oferują. Dobrze jest też sprawdzić prowizje, żeby wiedzieć na co się szykować. Wracając do opinii to dobrze jest wziąć pod uwagę co jest napisane, ale nie kierować się tylko nimi.

Opinie biura nieruchomości Zielona Góra