Niezależnie od tego, czy zamierzasz pisać pracę inżynierską lub magisterską na temat nieruchomości, czy potrzebujesz po prostu dodatkowej wiedzy na studiach, zapoznaj się z naszym zestawieniem lektur podstawowych.

Każdy, kto przerabiał lub przerabia nieruchomości na studiach wie, że wybór dobrych lektur nie jest wcale tak łatwym zadaniem. Wyszukanie godnych uwagi pozycji w sieci również nie należy do najłatwiejszych zadań. Za większość zestawień, które mogą cokolwiek wnieść, trzeba po prostu zapłacić. Z uwagi na ten fakt, postanowiłem zapytać kilku z naszych agentów o to, na jakich lekturach opierali swoją edukację lub prace dyplomowe. Warto zaznaczyć, że są to pozycje dość ogólne.

Niezastąpiona Profesor Ewa Kucharska-Stasiak

Nazwisko Pani Profesor Ewy Kucharskiej-Stasiak – jako jedynej – pojawiało się zawsze w kontekście nieruchomości na studiach. W bibliografiach naszych agentów panowały te publikacje:

*Niektóre z książek Pani Profesor są bardzo trudno dostępne. Te z nich, które nie zostały podlinkowane, z pewnością znajdziesz w swojej uniwersyteckiej bibliotece.

Warto też sprawdzić Wydawnictwo Poltext

To drugie – jeżeli za kryterium przyjąć częstotliwość pojawiania się w wypowiedziach naszych pośredników – źródło wiedzy, po które warto sięgać. Szczególną uwagę warto poświęcić tym publikacjom:

Pozostałe lektury, które pomogą Ci lepiej zgłębić nieruchomości na studiach

Oczywiście, wykazane w tym artykule lektury to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod przysłowiowym “poziomem wody” znajdują się wszelkie specjalizacje i tematy prac dyplomowych, dotykające wybranych gałęzi i problemów rynku nieruchomości. Z uwagi na fakt, że nie sposób byłoby ich tu wszystkich wymienić, postanowiliśmy skupić się jedynie na tych, które stanowią podstawę i punkt wyjścia. To one również znalazły się w największej ilości nadesłanych przez naszych agentów bibliografii.

W myśl tej zasady, prezentujemy pozostałe publikacje, które powtarzały się w zgłoszeniach:

Pamiętajmy o ustawach

To one są tak naprawdę podstawą do nauki, dotyczącej nieruchomości na studiach. Ostatnio znalazłem dwa bardzo przydatne zbiory:

Podejrzewasz, że zamiłowanie do nieruchomości na studiach może przekształcić się w sposób na życie?

W takim razie polecam Ci śledzenie następujących blogerów, u których możesz znaleźć wiele inspiracji, chociażby do tematów pracy dyplomowej lub rodzaju zarabiania na nieruchomościach:

Koniecznie zostaw komentarz pod artykułem w dwóch przypadkach:

  • jeśli przerabiałeś jakąś wartościową książkę, której tutaj zabrakło (stwórzmy wspólnie najlepsze zestawienie niezbędnych lektur),
  • lub chciałbyś, abyśmy pomogli Ci w znalezieniu lektur do konkretnych tematów.