Nie będzie już trzeba samodzielnie określać dokładnych potrzeb mieszkaniowych – nowy bot oparty na ChatGPT zrobi to za nas. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę lub powiedzieć do smartfona, jak zmieniła nam się sytuacja życiowa (np. “będziemy mieć dziecko, obecnie mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, chcemy więcej miejsca”), a bot zrozumie kontekst. Następnie przedstawi propozycje nieruchomości do kupienia lub na wynajem. Co jeszcze zmieni się na rynku?

Polacy rezerwują mieszkania, ale ofert jak na lekarstwo. „To prowadzi do wzrostu cen”. Money.pl, 09.05.2023

Kwietniowa sprzedaż deweloperów jest o prawie 10 proc. wyższa niż w marcu i prawie 50 proc. wyższa niż analogicznym okresie ubiegłego roku. Zdaniem analityków, ożywienie na rynku potwierdza także kolejny miesiąc z wysoką liczbą nowych rezerwacji. Potencjalni kupujący zarezerwowali w kwietniu ponad 2,9 tys. mieszkań, czyli ponad dwa razy więcej niż np. latem ubiegłego roku.

Źródło: Polacy rezerwują mieszkania, ale ofert jak na lekarstwo

Jak zaspokajać potrzeby mieszkaniowe? Forsal.pl, 13.05.2023

Nabywanie nieruchomości jest istotnym czynnikiem w procesie akumulacji kapitału i w długim okresie przyczynia się do rozwoju rynku pracy oraz wzrostu gospodarczego. Nabywcy nieruchomości zadają sobie niejednokrotnie pytanie, w jaki sposób zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe oraz z jakimi zagrożeniami wiążą się te rozwiązania.

Źródło: Jak zaspokajać potrzeby mieszkaniowe?

Boty chcą podbić rodzimy rynek nieruchomości, Rzeczpospolita, 15.05.2023

Platformy Gratka i Morizon uruchamiają nowatorski system oparty na ChatGPT – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Algorytmy pomogą wyszukiwać oferty i odciążą agentów. Branża coraz mocniej korzysta z potencjału technologii AI.

Źródło: Boty chcą podbić rodzimy rynek nieruchomości