Jakie są formy zatrudnienia pośrednika nieruchomości?

kwi 17, 2018 · Time 2 min. czytania

Jakie są formy zatrudnienia pośrednika nieruchomości?

Standardową formą zatrudnienia jest umowa o współpracę z pośrednikiem, który prowadzi własną działalność gospodarczą.Taki rodzaj umowy wynika z charakteru świadczonych usług, m.in. nienormowanego czasu pracy, zmiennej wysokości wynagrodzenia oraz braku konieczności wykonywania obowiązków poza siedzibą pracodawcy.  

 

Posiadanie umowy to również większe korzyści.Współpraca na zasadzie B2B to możliwość skorzystania z ulg dla przedsiębiorców, takich jak chociażby zwrot kosztów za telefon, czy paliwo, które w tym przypadku potrafią być wysokie ze względu na konieczność dojazdu na spotkania z klientami.

 

Prowadzenie własnej działalności to jednak nie jedyna istniejaca na rynku forma współpracy z agentami nieruchomości. Zdarza się, że niektóre biura rozliczają się z pośrednikami za pomocy umowy o pracę ze stałym wynagrodzeniem miesięcznym połączonym z dodatkowym systemem prowizyjnym, który, niestety, w tym przypadku jest dużo niższy.

 

Warto podkreślić, że wielu doświadczonych agentów nieruchomości znacznie bardziej ceni sobie system prowizyjny. Przy średniej wysokości prowizji w przypadku umów na wyłączność, która wynosi 4,5% od sprzedanej nieruchomości jest to znacznie bardziej satysfakcjonująca finansowo oferta.

 

Może to też Ci się spodoba

Domy dla seniorów w Polsce zamiast apartamentowców? Przegląd prasy 29.05.2023

Demografia stanowi wyzwanie dla branży nieruchomości – w Polsce regularnie maleje liczba ludności. Do 2040 roku w kraju ma mieszkać 36 mln osób. Dodatkowo starzejące się społeczeństwo postawi przed branżą inne wyzwania niż dotychczas. Zapraszamy do przeglądu prasy Freedom! Pierwsze Mieszkanie. Szef MRiT: Nie będzie działać zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Forsal.pl, 26.05.2023 Proponujemy rozwiązanie, […]

Mieszkanie w kamienicy – czy warto kupić i na co zwrócić uwagę? 

Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania w kamienicy, sprawdź kilka szczegółów prawnych oraz przeanalizuj wady i zalety takiej inwestycji. Zacznij od przejrzenia wpisu do rejestru zabytków, który jest jedną z form ochrony konserwatorskiej obok ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Bez względu na formę ochrony konserwatorskiej właściciel ma obowiązek zabezpieczenia i utrzymania zabytku oraz jego […]

Rób swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

Nieruchomości sprzedaje się głównie przez internet. Największe portale z ofertami inwestują olbrzymie środki w marketing internetowy. Robią wszystko, aby być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, pozyskiwać ruch i wartościowe leady (czyli kontakty). Innymi słowy – robią SEO. Czy samodzielne biura mają szanse wygrywać w tej bitwie?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.