Pod znakiem jakich trendów upłynie druga połowa roku?

  • Odwrót od podwyżek cen ofertowych na rynku wtórnym
  • Obniżki u deweloperów

„Gotówkowcy” nie znikną z rynku. Rzeczpospolita.pl, 21.07.2022 

Na rynku rządzi gotówka. Co dalej z tym popytem, biorąc pod uwagę, że w czerwcu Polacy rzucili się na obligacje skarbowe, lokując ponad 14 mld zł? Czy jest już „pozamiatane” i nieruchomości utracą status bezpiecznej przystani? Przeczytaj więcej pod linkiem.


Rekordowe dane GUS, czyli „łabędzi śpiew” prosperity budownictwa mieszkaniowego. Forsal.pl, 22.07.2022


Najnowsza informacja GUS, komunikująca wstępne wyniki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszym półroczu bieżącego roku, wciąż nie koresponduje z postępującym załamaniem sprzedaży lokali deweloperskich, którego rynek pierwotny doświadcza już od trzech kwartałów. Niestety, są to zapewne ostatnie symptomy inwestycyjnego eldorado budowniczych mieszkań.
Przeczytaj więcej pod linkiem.

Nerwowe ruchy, szybkie decyzje. Część właścicieli próbuje się pozbyć mieszkań. Rzeczpospolita, 24.07.2022


To już koniec kupowania mieszkań na kredyt? Rynek stanie w miejscu? Jakie trendy widać? Jakie są najbardziej optymistyczne prognozy dla rynku nieruchomości? A te najczarniejsze? Pod znakiem jakich trendów upłynie druga połowa roku? Przeczytaj więcej pod linkiem.


Odwrót od podwyżek cen ofertowych na rynku wtórnym. Obniżki pojawiły się również u deweloperów. Bankier.pl, 25.07.2022


Po wielu miesiącach nieustannych wzrostów oczekiwań sprzedających mieszkania z drugiej ręki, w czerwcu nad rynek wtórny napłynęły obniżki stawek widniejących w ogłoszeniach – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom. Przeczytaj więcej pod linkiem. 

Po 9 latach ceny mieszkań zaczęły spadać. Jak długo to potrwa i czy warto kupować? Business Insider, 25.07.2022


Od lipca 2013 r. ceny mieszkań nieustannie rosły. Rynek schłodziła przez moment pandemia koronawirusa, ale już 2021 r. był rekordowy, jeśli chodzi o kwoty, jakie płaciliśmy za mieszkania. Wydaje się, że trend powoli się odwraca i w najbliższych miesiącach, a może nawet i latach, możemy spodziewać się co najmniej stabilizacji cen. To m.in. efekt uboczny rekordowo wysokich stóp procentowych i spadającej zdolności kredytowej Polaków. Przeczytaj więcej pod linkiem.