Pod znakiem jakich trendów upłynie druga połowa roku?

  • Odwrót od podwyżek cen ofertowych na rynku wtórnym
  • Obniżki u deweloperów

„Gotówkowcy” nie znikną z rynku. Rzeczpospolita.pl, 21.07.2022 

Na rynku nieruchomości rządzi gotówka. Co dalej z tym popytem, biorąc pod uwagę, że w czerwcu Polacy rzucili się na obligacje skarbowe, lokując w nich ponad 14 mld zł? Czy jest już „pozamiatane” i nieruchomości utracą status bezpiecznej przystani? Obligacje czy nieruchomości – gdzie ulokować gotówkę – sprawdź.

Rekordowe dane GUS, czyli „łabędzi śpiew” prosperity budownictwa mieszkaniowego. Forsal.pl, 22.07.2022

Najnowsza informacja GUS, komunikująca wstępne wyniki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszym półroczu bieżącego roku, wciąż nie koresponduje z postępującym załamaniem sprzedaży lokali deweloperskich, którego rynek pierwotny doświadcza już od trzech kwartałów. Niestety, są to zapewne ostatnie symptomy inwestycyjnego eldorado budowniczych mieszkań.
Czy rynek nieruchomości się załamie? Przeczytaj raport.

Nerwowe ruchy, szybkie decyzje. Część właścicieli próbuje się pozbyć mieszkań. Rzeczpospolita, 24.07.2022

To już koniec kupowania mieszkań na kredyt? Rynek stanie w miejscu? Jakie trendy widać? Jakie są najbardziej optymistyczne prognozy dla rynku nieruchomości? A te najczarniejsze? Pod znakiem jakich trendów upłynie druga połowa roku? Trendy w nieruchomościach na drugie półrocze 2022 – zobacz co nas czeka

Odwrót od podwyżek cen ofertowych na rynku wtórnym. Obniżki pojawiły się również u deweloperów. Bankier.pl, 25.07.2022

Po wielu miesiącach nieustannych wzrostów oczekiwań sprzedających mieszkania z drugiej ręki, w czerwcu nad rynek wtórny napłynęły obniżki stawek widniejących w ogłoszeniach – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom. Mieszkania przestały drożeć – co dalej? Przeczytaj 

Po 9 latach ceny mieszkań zaczęły spadać. Jak długo to potrwa i czy warto kupować? Business Insider, 25.07.2022

Od lipca 2013 r. ceny mieszkań nieustannie rosły. Rynek schłodziła przez moment pandemia koronawirusa, ale już 2021 r. był rekordowy, jeśli chodzi o kwoty, jakie płaciliśmy za mieszkania. Wydaje się, że trend powoli się odwraca i w najbliższych miesiącach, a może nawet i latach, możemy spodziewać się co najmniej stabilizacji cen. To m.in. efekt uboczny rekordowo wysokich stóp procentowych i spadającej zdolności kredytowej Polaków. Czy ceny nieruchomości się ustabilizują? Przeczytaj.