Czym jest depersonalizacja?

gru 22, 2015 · Time 2 min. czytania

„Wolnoć Tomku w swoim domku”. Przyszli właściciele mieszkań podczas prezentacji nieruchomości na sprzedaż wielokrotnie zastanawiają się: jak będę się czuł w tym miejscu? Gdzie postawię swoje rzeczy? Jak ozdobię ściany? Depersonalizacja, czyli usunięcie zbędnych rzeczy po dotychczasowych mieszkańcach ma ogromne znaczenie w procesie kupowania nieruchomości.

Ludzie często szczycą się pamiątkami z podróży, zdjęciami swoich dzieci i wnuków. Niejednokrotnie eksperymentują z wystrojem wnętrz – z lepszym lub gorszym skutkiem. Stanowi to element ich tożsamości. Dzięki temu zyskują poczucie że są u siebie, utożsamiają się z tym miejscem. Kłopot pojawia się wtedy, gdy chcą sprzedać nieruchomość, ale nie potrafią się zrozumieć, na czym polega depersonalizacja.

Jak odbiera to potencjalny klient kupujący? On też chciałby zobaczyć w czterech ścianach elementy swojej tożsamości. Chciałby sobie wyobrazić zdjęcia swoich bliskich, pamiątek ze swoich podróży i dodatków, które wyszukał w sklepie specjalnie dla siebie. Te elementy stanowią i tworzą przestrzeń zwaną DOMEM.

Stąd zadajemy sobie pytanie , czy magnesy na lodówce, obrazek mojego dziecka czy też drapak ukochanego kota mogą pomóc wytworzyć u kupującego chęć zamieszkania w tej nieruchomości? Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie! Właściciel musi pogodzić się z tym iż opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania, by gdzie indziej przenieść swoje wspomnienia, dając tym samym wolną drogę dla wyobraźni potencjalnego nabywcy.

Najważniejsza rzecz podczas sprzedaży jest pomijana na samym początku – to jej wizerunek. Sprzedajemy przecież produkt jakim jest nieruchomość- ta musi  być jak wyszukana czekoladka w bombonierce – musimy ją odpowiednio „opakować” i zaprezentować w najlepszej możliwej odsłonie. I powinniśmy pozwolić by nowy właściciel sam odkrył jej nietuzinkowy smak.

Jakie wnioski powinniśmy więc wyciągnąć? Dajmy kupującym przestrzeń do ich własnych marzeń, wspomnień i poczucia bezpieczeństwa. Pozwólmy, aby nasza nieruchomość stała się DOMEM dla nowego domownika.

Może to też Ci się spodoba

Jakie zmiany czekają rynek nieruchomości w 2023 roku? Przegląd prasy 02.01.2023

Co czeka rynek nieruchomości w nadchodzącym roku? Jakie będą efekty zastoju na rynku kredytowym? Jakie zmiany prawne wejdą w życie wkrótce, a jakie jeszcze pomysły szykuje rząd? Chwilowa nadpodaż mieszkań może spowodować korektę cen. Rzeczpospolita, 29.12.2022 Jest przestrzeń do tego, by ceny transakcyjne mieszkań spadały. Lekko w największych aglomeracjach, a w tempie nawet kilkunastu procent […]

Pewny wybór 27. Czy czeka nas wzrost cen nieruchomości?

Rosnące ceny materiałów budowlanych, zmiany prawne, zapotrzebowanie rynku - to tylko kilka czynników, które w ostatnich latach wpłynęły na mocny wzrost cen nieruchomości.

Zmiany na rynku nieruchomości w 2017 roku. Pierwszy TrendBook nieruchomości!

Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie. Tak uważał P. Drucker – ojciec współczesnej myśli marketingowej i zarządzania biznesem. Jeśli tak rzeczywiście jest, to idąc jego tropem warto zastanowić się, jakie zmiany na rynku nieruchomości czekają nas w 2017 roku.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.