Myślisz o biznesie? Rozważ własne biuro nieruchomości

lip 25, 2018 · Time 5 min. czytania

Znudzenie etatem, trudności we współpracowaniu z przełożonymi, chęć wyrwania się ze sztywnych korporacyjnych ram, potrzeba elastyczności lub bycia na swoim, konieczność napędzania się ekscytacją. Powodów do rozmyślania o własnym biznesie jest bez liku. Jak jednak wybrać ten właściwy pomysł i dlaczego własne biuro nieruchomości jest dobrym wyborem?

Gdybym stała teraz przed wyborem rodzaju działalności, kierowałbym się dwoma kryteriami:

  • co kocham robić i jak mogę na tym zarobić,
  • gdzie czekają relatywnie duże i względnie pewne pieniądze.

Nie bez znaczenia pozostaje więc wybór branży. Od kilku lat z powodzeniem działam w nieruchomościach, bo dały mi dobrą odpowiedź na drugie z pytań. Co się na to składa?

Rynek nieruchomości rośnie stale i szybko

Dane w tym temacie nieco się różnią w zależności od źródła. Niemniej jednak wartości te są zbliżone i wskazują na zakres od 6 do 9 procent. Chodzi o wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ciężko oszacować to jednoznacznie ze względu na lokalną specyfikę największych ośrodków miejskich oraz dużą ilość gałęzi w tej branży.

Wpływ na tak szybki rozwój ma kilka czynników. Przede wszystkim to rosnące znaczenie najmu, rekordowo niskie stopy procentowe, duża aktywność deweloperów, rozpędzeni inwestorzy i brak kryzysu na horyzoncie. W efekcie na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Już w 2017 roku wzrost względem roku ubiegłego wyniósł ponad 9%. Spada też liczba pustostanów. Rok temu wskaźnik ten obniżył się o niemal 1,6% względem 2016.

Wszystkie te czynniki składają się na obraz niezwykle rentownej gałęzi gospodarki, z czego coraz śmielej korzystamy. Według danych Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami ponad 50% inwestujących Polaków lokuje kapitał właśnie w nieruchomościach.

Nieruchomości to najbezpieczniejsza lokata kapitału

Jeżeli nie przekonało Cię ponad 50% inwestujących Polaków, to może przekonają Cię słowa Warrena Buffeta – najbardziej znanego inwestora i czwartego człowieka na liście najbogatszych ludzi świata:

“Inwestuj w siebie lub w nieruchomości”

Inwestycja w samego siebie zwróci się zawsze. Jeżeli człowiek, którego majątek szacowany jest na 53,5 mld dolarów, zestawia z tym nieruchomości, musi to dawać do myślenia, prawda?

Obecnie, przez rekordowo niskie stopy procentowe, kupienie mieszkania na tani kredyt i wynajmowanie go jest znacznie bardziej opłacalne, niż trzymanie środków na lokacie bankowej. Nawet jeśli hossa w końcu straci swój rozpęd, nieruchomości nadal będą na liście potrzeb najwyższego rzędu.

Dlaczego biuro nieruchomości jest dobrym punktem wyjścia?

Po pierwsze prowadzenie własnego biura nieruchomości daje Ci możliwość świetnego poznania rynku. Jako pośrednik będziesz tak blisko klientów, inwestorów i deweloperów, jak tylko jest to możliwe. Poznasz problemy i potrzeby kupujących i sprzedających. Nawiążesz relacje biznesowe, zbliżysz się do biznesu przez duże B i zdobędziesz wszystkie najcenniejsze kompetencje.

Po drugie zarobki agenta nieruchomości, oczywiście w zależności od rynku, na którym działa, często znacznie przekraczają średnią krajową. W przypadku działania w oparciu o umowę na wyłączność to od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Taki budżet pozwoli Ci nie tylko godne życie, ale też na stałe rozwijanie swojego przedsiębiorstwa i realizację coraz to śmielszych pomysłów.

Bogata oferta rozwiązań franczyzowych

Jeżeli myślisz o prowadzeniu własnego biura nieruchomości, nie musisz od razu decydować się na samodzielną walkę z rynkiem. Możesz w tym celu skorzystać z wielu dostępnych rozwiązań franczyzowych. Ich przewagą jest to, że pozwalają Ci skupić się tylko na tym, co jest kluczem do odniesienia sukcesu w tej branży, czyli na pełnym zaangażowaniu i jak najlepszej, profesjonalnej obsłudze.

Rozwijanie własnego biznesu wymaga nie lada interdyscyplinarności, podzielnej uwagi i ogromnych nakładów czasu i pieniędzy. Jeżeli jednak posiadasz dobrego partnera, którego oferta opiera się przede wszystkim na wsparciu w działaniach operacyjnych, możesz osiągnąć swoje cele znacznie szybciej.

Dzięki sprawdzonej dokumentacji, wypracowanym przez lata skutecznym procesom, wsparciu działów prawnych i marketingowych, możesz skupić się tylko na rozwijaniu biznesu i świadczeniu najlepszej usługi w swoim regionie. Zanim więc podejmiesz decyzję o własnym przedsiębiorstwie, pamiętaj o sprawdzeniu różnych opcji dostępnych na rynku nieruchomości.

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 04: Czy można zejść z tej ceny? Czyli o tym, jak negocjować cenę mieszkania

Jakie czynniki wpływają na cenę nieruchomości? Kiedy i w jaki sposób najlepiej negocjować cenę mieszkania? 

Akt notarialny mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Akt notarialny sprzedaży mieszkania czy też innej nieruchomości jest ostatnim akordem finalizacji transakcji. Podsumowaniem pracy wszystkich stron i ostatnim momentem na weryfikację przygotowywanych do sprzedaży dokumentów. Sprzedaż nieruchomości, tak jak każde inne przeniesienie własności nieruchomości, musi zostać dokonana w formie aktu notarialnego. Za jego prawidłowe sporządzenie odpowiada notariusz bądź – w wyjątkowych przypadkach – asesor […]

Zmiany na rynku nieruchomości w 2017 roku. Pierwszy TrendBook nieruchomości!

Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie. Tak uważał P. Drucker – ojciec współczesnej myśli marketingowej i zarządzania biznesem. Jeśli tak rzeczywiście jest, to idąc jego tropem warto zastanowić się, jakie zmiany na rynku nieruchomości czekają nas w 2017 roku.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.