Jak zaaranżować nieruchomość do sprzedaży?

mar 20, 2015 · Time 3 min. czytania

Aranżacja sceny podczas sesji zdjęciowej jest czymś zupełnie innym niż aranżacja wnętrza na dzień pokazowy. Dlaczego? Dlatego, że podczas sesji co innego jest naszym celem. Mamy zupełnie inny punkt widzenia, a właściwie ma go fotograf. Jak zaaranżować nieruchomość do sprzedaży?

Wykonując ujęcie danego wnętrza, próbujemy pokazać daną perspektywę. W związku z tym wiele przedmiotów, dekoracji, a nawet mebli należy ustawić w czasem „bezsensowny” dla ludzkiego oka sposób. Sekret polega na tym, iż wzrok skupia się na szczegółach, a aparat pokazuje całość. I tu pojawia się miejsce na wiedzę… Jak zaaranżować nieruchomość do sprzedaży, aby w obiektywie wyglądało to sensownie?

Aranżacja do sesji fotograficznej

Po pierwsze musimy wiedzieć, co chcemy wyeksponować w danym ujęciu- nasz tzw. focal point (punkt główny). Może to być kominek z płomieniem pełnym czerwieni, duże stare okno z oryginalnymi okiennicami, czy bogato zdobiona kanapa, której nie sposób przeoczyć.

Ważne, aby w naszym ujęciu nic nie zakłócało zaplanowanego porządku. Nie powinno być zbyt wielu elementów równorzędnie angażujących naszą percepcję. Pamiętajmy, aby zachować odpowiednie proporcje uwzględniając dominantę, subdominantę  oraz akcenty w każdej kompozycji.

Tu nie ma miejsca na przypadek – bo każde ujęcie to swojego rodzaju kompozycja, która winna być zrównoważona, spójna i harmonijna. Niezwykle istotną kwestią są linie zbiegu. Jeśli w jednej linii ustawimy klika przedmiotów o podobnych gabarytach zaczną się one na siebie nakładać stwarzając poczucie bałaganu, tym samym stracą na wartości wizualnej w danym ujęciu lub po prostu „zginą”. Starajmy się więc unikać drobnych elementów, bo choć dla oka ledwie dostrzegalne, w obiektywie mogą przybrać niespodziewanych gabarytów.

Aranżacja do prezentacji nieruchomości

Tutaj rządzić powinien ład, porządek, nieskazitelna czystość niczym u perfekcyjnej pani domu oraz tzw. „kotwice” dla zmysłów potencjalnego nabywcy. Elementy, które przykują wzrok klienta i sprawią, że spośród dziesiątek nieruchomości zapamięta akurat naszą.

Dobrze jeśli klient oglądając mieszkanie “na żywo”, odnajdzie elementy występujące na zdjęciach z oferty. Warto jednak pamiętać, że powinny być one usytuowane w nieco innych miejscach niż na sesji zdjęciowej. Dlaczego? O tym w napiszę w następnym artykule.

Może to też Ci się spodoba

Ręka trzymająca klucze, w tle blok

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Zastanawiasz się, czy sprzedaż mieszkania obciążonego długiem jest możliwa? Odpowiedź brzmi: tak, ale to nieco bardziej skomplikowane niż standardowa transakcja. Dowiedz się, jakie są szanse i wyzwania związane ze sprzedażą zadłużonego mieszkania oraz jakie kroki należy podjąć, by przeprowadzić tę transakcję.

Ewelina Zdancewicz kwi 23, 2024 · 5 min. czytania

Skuteczny HR: Najlepszy agent nieruchomości poszukiwany

Budując zespół sprzedażowy, możesz ulec wrażeniu, że wystarczy napisać ogłoszenie o pracę, zatrudnić kilku kandydatów, dać im narzędzia i wpuścić na rynek, a karuzela sprzedażowa będzie kręcić się sama. Rzeczywistość pokazuje, że nie jest to takie proste. Gdy najlepszy agent nieruchomości jest poszukiwany, trzeba skorzystać z kilku rekrutacyjnych trików. W poprzednim artykule na naszym blogu […]

Praca w sprzedaży – plusy i minusy [infografika]

Sprzedaż to zdecydowanie jedna z najważniejszych obecnie umiejętności na rynku pracy. Co więcej, jej znaczenie z pewnością wzrośnie. Interesujesz się karierą w tej branży i zastanawiasz się, z czym wiąże się praca w sprzedaży? Zobacz, co o jej plusach i minusach sądzą agenci nieruchomości.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.