No i nastał ten dzień…dzień sprzedaży Twojego mieszkania lub domu. Powodów tej decyzji może być sporo: być może kieruje Tobą chęć przeprowadzenia się do większego lokalu, być może zmieniłeś miejsce dotychczasowej pracy czy miejsce do życia.

Może masz trudną sytuację finansową i musisz pozbyć się kredytu, kosztów stałych, a może świat ci się rozleciał na kawałeczki, bo żona odeszła, bo mąż zostawił? Możliwe, że powód sprzedaży mieszkania czy domu był inny, fakt jest faktem – sprzedajesz – decyzja zapadła.

Oczywiście sprzedajesz sam…nie dopuszczasz do sprzedaży nikogo, kto nie jest tak ściśle związany z Twoją posiadłością jak Ty sam…Bo po co, skoro znasz się na tym najlepiej? Przecież stworzyłeś najlepszy pod słońcem opis swojej nieruchomości, zrobiłeś fajne zdjęcia – no dobrze, aparatem z telefonu- ale nie zmienia to faktu, że nikt nie zrobi tego lepiej. Napisałeś więc ogłoszenie – Bezpośrednio sprzedam – pośrednikom dziękuję.

Dzień za dniem…

Mija parę dni – są telefony…z biur pośrednictwa nieruchomości – wiadomym jest, że odmawiasz- no chyba, że przyjdzie pani z klientem. Nie ma pani klienta? To proszę nie przychodzić, umie pani czytać – pośrednikom dziękuję.

Mijają kolejne dni – są potencjalni klienci. Zaczynają się tzw. wędrówki ludów. Teraz przychodzą praktycznie codziennie, przychodzą oglądacze, przychodzą teoretycznie zainteresowani, przychodzą zainteresowani na poważnie, Zaczynasz się wkurzać na tę sytuację – wchodzą ci z butami w życie i nie masz czasu na swoje codzienne przyjemności…telefony odbierasz prawie codziennie, ogłoszenie podbijasz prawie codziennie, czas leci, a efekt jest taki, że zaczynasz się frustrować takim stanem rzeczy.

Wzajemne zaufanie

A może spojrzysz na to nieco inaczej, a może zaufasz pośrednikowi nieruchomości, który bądź co bądź ma większe doświadczenie w tego typu sprzedaży od ciebie? Może zrobisz krok naprzód i zaufasz osobie, która pozwoli Ci spać spokojnie, zająć się twoimi sprawami, życiem osobistym? Podaruj sobie odrobinę luksusu i wybierz dla siebie najlepszego pośrednika, który sprzeda twoją nieruchomość.

Co możesz zyskać?

– świetnie przygotowaną i wycenioną ofertę,
– profesjonalną sesję zdjęciową,
– pozycjonowanie Twojej oferty,
– wsparcie i pomoc w rozwiązaniu Twojej sytuacji,
– klienta, który kupi Twoją nieruchomość,
– pieniądze i czas.

Co możesz stracić?

– zainteresowanie Twoją osobą przez osoby dzwoniące do ciebie kilka razy dziennie.

Zatem jeśli i Ty dziś stoisz przed decyzją o sprzedaży swojej nieruchomości, zacznij od tego, by usiąść wygodnie w fotelu i zamknąć oczy… Następnie zastanów się, czy wolisz wziąć na swoje barki całą odpowiedzialność, frustrację i stres związane ze sprzedażą nieruchomości, czy może warto przekazać Twoją sprawę doświadczonemu pośrednikowi nieruchomości, który wie jak najszybciej pomóc Ci pozbyć się Twojego problemu.