Elektryzuje, magnetyzuje, zachwyca – taki jest styl skandynawski. Przebojem wdarł się do świadomości i trafił w gusta Polaków. Za co najbardziej go cenię i dlaczego tak polubiłam z nim pracować? W końcu – jaki wpływ na rynkową pozycję nieruchomości ma utrzymanie jej w takiej konwencji?

Styl skandynawski – dwa nurty w jednej estetyce

Pierwszy styl skandynawski upaja nas sielskością, łącząc drewno z ludowymi akcentami. Drugi, bardziej surowy, pozbawiony jest ozdobników, a dominuje w nim biel i drewno. Charakteryzuje go bardzo widoczna naturalność używanych do budowy materiałów lub deski pokryte farbą olejną. Częstymi dodatkami w mieszkaniach lub domach urządzonych w skandynawskim stylu są futurystyczne, zaokrąglone meble. Bardzo duże znaczenie mają tu dodatki, które znakomicie współgrają z surowością otoczenia.

Elegancja i ciepło w surowym wnętrzu

Mnie osobiście w estetyce stylu skandynawskiego urzeka jego prostota. W domu tego typu czuje się spokój, a przecież o to chodzi każdemu, kto wybiera dla siebie miejsce do życia. Poza tym uwielbiam te dodatki – nietuzinkowe meble i wyposażenie. Do tego dochodzi ciepło bijące od kominka w sezonie jesienno-zimowym. Tak właśnie kojarzyć się może skandynawskie wnętrze: czyste, klarowne, a jednocześnie ciepłe i pełne spokoju i nietuzinkowych dodatków. Minimalizm tego stylu powoduje, że wnętrze nabiera wyrazu elegancji, prostoty, czystości. Zachwycą się nim więc koneserzy piękna, estetyki. Elegancja ta spowodowana jest również dbałością o każdy szczegół pomieszczenia, o każdy jego detal.

Gdybym mogła urządzić jedno pomieszczenie w swoim domu na skandynawską modłę, byłby nim…

zdecydowanie salon. Prosty stół, designerska komoda i krzesła, do tego kanapa z ciekawymi poduszkami i ciepły pled. Nad stołem prosta lampa, w tle kominek lub tzw. koza wypełniona drewnem, palącym się ciepłym płomieniem i ogrzewającym całe pomieszczenie. W takim wnętrzu cała rodzina poczuje się bezpiecznie, spotkania ze znajomymi nabiorą niesamowitego uroku. Każdy kto raz przekroczy próg takiego domu, będzie chętnie do niego powracał.

Liczy się styl i szyk!

Większość osób poszukujących nieruchomości zwraca ogromną uwagę na estetykę wnętrza. Dlatego tak ważne w ofercie są odpowiednie zdjęcia, przedstawiające uporządkowaną, czystą i niezagraconą powierzchnię. Są jednak kupujący, którzy szczególną atencją obdarowują również styl, w jakim utrzymana jest ich nowa przestrzeń do życia. Jednolity i ciekawy klimat powoduje, że klienci od razu skupiają swoją uwagę właśnie na takiej nieruchomości. Charakterystyczne wnętrze zawsze znajdzie swoją grupę docelową, która będzie dodatkowo zdeterminowana, aby je nabyć.